DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2020 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Z tego co słyszałem, ONZ korzysta z szatanistycznych pism Heleny Bławatskiej.
7 miesięcy temu / Monarchista
 
Zgadzam się z tym artykułem. miałam okazję poznać i biologię i ochronę środowiska, te dwie nauki są sprzeczne nawet pod kątem wiedzy np. biologia uznaje efekt progowy i adaptację do zmieniających się warunków, OŚ uznaje tylko model liniowy, że każda dawka np. trucizny szkodzi. Biologia uczy, że człowiek i każdy organizm sie przyzwyczaja, OŚ mówi, że produkty spalania wykorzystywane w dawnych ogniskach dalej są szkodliwe. I te ich klimaty, wiadomo, że mróż jest niebezpieczny dla ludzi w bardziej niż upał, niby czemu rzekome ocieplenie ma nam zagrażać? Przecież mamy pot i brak owłosienia, jesteśmy do ciepła przyzwyczajeni, druga sprawa, gdzie to ocieplenie? Czy ktoś widział jakieś ocieplenie w realnym świecie? Sozolodzy piszą o upałach w jakimś miejscu, mieszkańcy tego miejsca mówią, że zimno. Te ich wizje przypominaja rzekomy koniec świata 2012, zwykły zabobon. Dobrze, że są jeszcze rozsądni Ludzie.
8 miesięcy temu / biolog
 
Przyczyną nędzy na świecie jest słabość państw nie będacych imperiami . Tylko lokalne , mocne państwo jest w stanie ochronić swoich obywateli przed eksploatacja ze strony silnych państw i międzynarodowych korporacji. Dawniej duża własność pozwalała niwelować przewagę zagranicy i dawała siłę do walki o własne interesy , a przez to również o interesy reszty. Teraz już nie ma własności .Dlatego zostaje tylko państwo. USA i państwa europejskie prowadzą politykę osłabiania i dezintegracji państw Ameryki Południowej. Teolodzy wyzwolenia de facto słuzyli realizacji tej polityki.Osłabiali lokalne reżimy ,uzależniając je od wsparcia z zagranicy , a sami istniejeli tylko dzięki zagranicy.W tym momencie widać wielkość Ewangelii.Ona nakazywałaby szukac pokojowej drogi porozumienia z miejscowymi kacykami.To wywzowliłoby ich z zależnosci od zagranicy,podstawowego żródła zła. W takim świetle kontynuacja eko-teologii przez teologów wyzwolenia jest najoczywistszą konsewkencją
9 miesięcy temu / Mirek
 
@ProBono, w tym rzecz, by nie czcić natury, lecz jedynie Tego, który ją stworzył. Nie wolno nam gardzić Jego dobrymi darami, bo tak Jemu okazalibyśmy wzgardę, jednak to nie oznacza absolutnie okazywania szacunku darom. Szacunek i wdzięczność należy się tylko Bogu za Jego dary. A te dary są dla nas do użytku, a nie do okazywania im szacunku.
9 miesięcy temu / sp
 
@sp Nie do konca się z Tobą zgodzę. Naturze należy się szacunek właśnie ze względu na szacunek dla Boga jako jej Stwórcy. Bogu należy się NAJWYŻSZY szacunek jako Stwórcy. Bo jeżeli nie szanujeny dzieł Jego to czy darzymy Go faktycznie najwyższym szacunkiem?
9 miesięcy temu / ProBro
 
@ProBono, naturze żaden "szacunek" się nie należy za jakiś jej "charakter". To jedynie Bogu należy się szacuenk i wdzięczność, że stworzył ziemię i dał ją człowiekowi do życia.
9 miesięcy temu / sp
 
@Manthas Rozwój naszej cywilizacji nie zależy ani TYLKO od natury ani PRZEDE WSZYSTKIM od natury i to należy akcentować. Natura musi mieć swoje miejsce jako stworzenie i za ten jej charakter stworzenia należy jej się szacunek. I w takim duchu powinniśmy opierać komunikację o ekologii. Natomiast źródła współczesnego ubóstwiania przyrody są wyżej trafnie zdemaskowane a analogie do"wyzwolenczości" rewolucyjnej marksizmu głębiej gnozy są ewidentne, ich skutki zgubne
9 miesięcy temu / ProBro
 
Duchowa Sodoma. Zamiast oddawać cześć Bogu, wynajdują sobie masę bożków do uprawiania z nimi duchowego cudzołóstwa i nierządu.
9 miesięcy temu / sp
 
W coś muszą wierzyć. Wierzyli w teologie wyzwolenia, teraz w ekologię wyzwolenia. Nie wpadli że można wierzyć w Boga w Trójcy Jedynego.
9 miesięcy temu / mj
 
Brawo za demaskację, tego potworu ideologicznego. Teraz objawi się za tym jeszcze diabeł, a po czym go będzie można poznać, będzie mówił: szybko, szybko nie ma czasu, ratujmy ziemię, mało czasu zostało! Jeśli szybko czegoś dla środowiska nie zrobimy to wszyscy zginiemy! I Tak biedne dusze, zamiast ratować swoje duszę i skierować swój umysł ku Bogu, ku nawróceniu, posłuchają diabła i będą zamiast własnej duszy, zamiast nieść miłosierdzie ludziom, będą całą swoją energie kłaść na losy drzewek i zwierzątek, a synod A'Masoński im w tym tylko dopomoże.
9 miesięcy temu / axe
 
Bizantyjski Kosciol Katolicki wydal dzisiaj Anatheme na 26 Kardynalow,134 Biskupow i 99 ksiezy bioracych udzial w Synodzie Amazonskim..
9 miesięcy temu / Goral supreme
 
Nowa religia... ekoreligia.
9 miesięcy temu / hhmm...
 
Chciałbym podkreślić bardzo dosadnie pewien niezaprzeczalny fakt. Jakkolwiek miliony gatunków ginie bez ingerencji człowieka oraz miliony gatunków powstaje bez jego ingerencji, tak setki razy więcej gatunków ginie właśnie z powodu ingerencji człowieka. Żyjemy podczas szóstego masowego wymierania spowodowanego działalnością ludzką. Czemu powinno nas to niepokoić? Ponieważ nasza cywilazacja zależy od natury. Gdyby tak nie było nie rozwinęłaby się dzięki niej do tak potężnych rozmiarów. Szanujmy naturę.
9 miesięcy temu / Manthas
 
Świat stworzony jako dobry? , przecież po grzechu Adama, upadła również natura
9 miesięcy temu / Olo
 
Nie do Gai, tylko do Gei.
9 miesięcy temu / Tom Bombadil
 
Ci od teologi wyzwolenia to starzy ludzie, zatrzymali się mentalnie w latach 70tych. Młodzi potrzebują konkretu, wyraźnych wskazówek, nie znajdują tego u katolików w ameryce pd. i stąd drastyczny odpływ do protestantów którzy mówią o Jezusie a nie matce ziemi. Ten synod to ponury żart marksistowskich starców i wielka obraza Pana Boga.
9 miesięcy temu / Cyraniusz
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.