DZIŚ JEST:   15   SIERPNIA   2020 r.

Wniebowzięcie NMP
Św. Tarsycjusza, męczennika
Św. Alfreda, biskupa
 
 
 
 

Od „Kleru” do Biedronia. Antykatolicka nagonka trwa

Od „Kleru” do Biedronia. Antykatolicka nagonka trwa
Fot. Michal Dyjuk / FORUM
#ANTYKLERYKALIZM    #WIOSNA    #ROBERT BIEDROŃ    #KOŚCIÓŁ    #OBYCZAJE    #WIARA    #NAUKA    #TACA    #IN VITRO    #REWOLUCJA

W niedzielę na warszawskim Torwarze Robert Biedroń zapowiedział powstanie nowej partii „Wiosna”. Jego antykatolickie postulaty wpisują się w nastroje rozpętane filmem „Kler”. Powstająca partia to wielokrotnie odgrzewany i niestrawny kotlet antyklerykalizmu polany obrzydliwym sosem zrównoważonego rozwoju. Czy to ma szansę porwać Polaków? Niestety w obliczu obecnej degeneracji na świecie nie można tego wykluczyć.

 

Robert Biedroń na konwencji z okazji założenia partii „Wiosna” sypał obietnicami jak z rękawa. Pojawiły się wśród nich zapowiedzi podwyższenia świadczeń emerytalnych, pensji minimalnej, poszerzenia programu 500+. Na tym jednak nie koniec. Clue programu niewstydzącego się homoseksualnego grzechu polityka stanowi bowiem rewolucja światopoglądowa. Chodzi między innymi o opodatkowanie tacy kościelnej, zagwarantowanie finansowania in vitro, legalizacja związków partnerskich. Kolejny absurdalny pomysł to ustanowienie urzędu Rzecznika Praw Przyrody [za businessinsider.com.pl].

 

Lewacki aktywista zapowiedział także likwidację kopalni węglowych do 2035 roku, zniesienie klauzuli sumienia, a także wprowadzenie do szkół edukacji seksualnej – podaje rp.pl.

 

Pomysł zbicia kapitału politycznego na antyklerykalizmie nie jest w Polsce nowy. Prefiguracją Biedronia był Janusz Palikot. Robert Biedroń jest jednak jakby jego „lepszą” wersją. Pozbawiony platformianego bagażu, były samorządowiec, uznawany za przystojnego. Jednym słowem „fajny Robert”.

 

W przeciwieństwie do pozującego raczej na prostego chłopa Janusza Palikota, może istotnie wywołać wrażenie, że oto tworzy w Polsce jakąś nową siłę. Jednak jest to wrażenie mylne. Po pierwsze bowiem promują go te same ośrodki polityczne, które popierały opatrzonych już lewaków i antyklerykałów. Po drugie zaś fakt, że Biedroń dużo się uśmiecha i jeszcze więcej mówi o zgodzie nie zmienia tego, że promuje on wojnę polsko-polską i to na najbardziej wrażliwym, bo światopoglądowym odcinku.

 

Po trzecie zaś Robert Biedroń oferuje Polakom – pod pretekstem nowości – odgrzewany kotlet antykatolicyzmu. Założenie jego partii wpisuje się zresztą w nasilenie antyklerykalnej nagonki. Rozpoczął ją film „Kler” Wojciecha Smarzowskiego z września 2018 roku. Obejrzało go kilka milionów widzów. Teraz zaś najwyraźniej przyszła kolej na drugą część antyklerykalnej ofensywy.

 

Równolegle z partią byłego prezydenta Słupska ruszyła bowiem inicjatywa ustawodawcza „Świeckie Państwo”. Przygotowało ją 40 organizacji, w tym 5 partii politycznych – donosi oko.press. Wśród nich znajdują się SLD, Razem Partia Zieloni, Inicjatywa Feministyczna oraz Wolność i Równość. Zbieranie podpisy rozpoczęto 3 lutego przed Torwarem. To właśnie tam tego samego dnia odbywała się konwencja Roberta Biedronia. Sam homoseksualny polityk nie brał jednak w zbieraniu udziału – wszak zajmuje się on własną inicjatywą.

 

Warto obserwować jak pojawienie się inicjatywy Biedronia wpłynie na retorykę i hasła prezentowane przez PO. Już wkrótce przekonamy się, czy partia Grzegorza Schetyny rozpocznie licytację na „ilość lewicy w lewicy”. A że mają w tym doświadczenie pokazała to dobitnie końcówka rządów PO pod wodzą Ewy Kopacz. Z resztą była premier przypomniała ostatnio o swoim istnieniu słowami o „naftalinie”...

Spory zgryz będzie miała również TVP, która będzie musiała sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chce „ocieplać” wizerunek Biedronia, aby jego ugrupowanie mogło uszczuplić elektorat PO.

 

Ponura historia antyklerykalizmu

Zbijanie kapitału politycznego na wrogości do Kościoła to pomysł co najmniej tak stary, jak rewolucja. To ona wprowadziła wszak we Francji pogański kult „Najwyższej Istoty”, a jego przeciwników uznała za wrogów państwowości. Boleśnie przekonali się o tym wandejscy chłopi. „Nie ma już Wandei, obywatele republikanie. Wraz ze swymi kobietami i dziećmi zginęła ona pod naszą wolną szablą. Grzebię ją w bagnach i lasach Savenay. Zgodnie z rozkazami, któreście mi dali, miażdżyłem dzieci kopytami koni, masakrowałem kobiety. Tępiłem wszystkich […] My nie bierzemy jeńców, trzeba by im było dawać chleb wolności, litość to zaś nierewolucyjna sprawa” – raportował Paryżowi republikański generał François Joseph Westermann [cytat za polskieradio.pl].

 

Kolejna „wielka” rewolucja, bolszewicka, doprowadziła do kolejnej hekatomby. Jej zwolennicy dokonali bowiem prawdziwej masakry, której ofiarami padli katolicy, prawosławni i chrześcijanie innych wyznań. Jednak siany przez skrajną lewicę terror to przecież nie tylko problem wschodu. W latach 30. monarchię obalono także w Hiszpanii, a na jej gruzach zaprowadzono ład progresywno-wolnomularski. Doszło do niszczenia katolickich miejsc kultu oraz mordów kapłanów, co doprowadziło do krwawej wojny domowej i zwycięstwa narodowo-konserwatywnych sił pod przywództwem generała Francisco Franco. Do prześladowań doszło również w Meksyku.

 

Nienawiść do wiary rozpowszechniła się również w mrocznych latach II wojny światowej, za sprawą wroga chrześcijaństwa, Adolfa Hitlera. Po pokonaniu Niemców jego mroczne dzieło kontynuowali Sowieci. Dziś prześladowania chrześcijan to codzienność w Korei Północnej i wielu państwach islamu. Chrześcijanie stanowią przecież najbardziej cierpiącą grupę religijną na świecie.

 

Antykatolicyzm nad Wisłą? Czy to możliwe?

Czy jednak mroczna ideologia antykatolicka i antyklerykalna przyjmie się nad Wisłą? Na to pytanie nie ma niestety jednoznacznej odpowiedzi. Z jednej bowiem strony naród polski pomny na ponure doświadczenia okupacji nazistowskiej i realnego socjalizmu wydaje się na nie uodporniony. Polak może zazdrościć księdzu jego (często wyolbrzymionej) pozycji społeczno-ekonomicznej, może też irytować się postawą poszczególnych kapłanów czy duchownych. Ten ludowy antyklerykalizm często idzie zresztą w parze z chodzeniem do kościoła, a nawet korzystaniem z sakramentów. Normalny Polak czerpiący ze szkolnej ławy i opowieści rodzinnych wiedzę o związku Kościoła i niepodległości nie ulegnie raczej antychrześcijańskim ideologom.

 

Z drugiej jednak strony powinniśmy się strzec. Przykład Irlandii pokazuje bowiem, w jak szybkim tempie katolicki kraj może się stoczyć w awangardę rewolucji obyczajowej, akceptując aborcję, „małżeństwa homoseksualne”, a coraz bardziej stroniąc od praktyk religijnych. To także memento dla polskich katolików, w tym również duchownych. Najwyższy czas wyrwać się z iluzji niczym niezagrożonego ciepełka.

 

Łatwe czasy już były. 

  

Marcin Jendrzejczak


DATA: 2019-02-04 16:16
AUTOR: MARCIN JENDRZEJCZAK
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Oczywiście że sama wiara nie pomoże, niezbędne są też chrzest i uczynki.
ponad 1 rok temu / do Atheisitc
 
Wiara w niczym nie pomoże.
ponad 1 rok temu / Atheisitc
 
Niestety, konserwatyzm jest w odwrocie i to widać na ulicach polskich miast. Miało być odejście od aborcji eugenicznej w Polsce, i co się wydarzyło ? Protesty "czarnych parasolek" przestraszyły rząd i większość parlamentarną, którzy odłożyli projekt obywatelski ad calendas graecas. Jeżeli wyborcy Słupska wybierają na prezydenta miasta jawnego pederastę, czy to nic nie znaczy ? Widać coraz większe przyzwolenie społeczne na "odmienność", i obnoszenie się z nim w bezwstydny sposób. Stąd się wzięły "parady równości", pierw wspomagane z zagranicy, bo tam ludzie są już wyedukowani i wiedzą, że odmieńcy seksualni i wszyscy inni dewianci są na "topie", stanowią awangardę rewolucji kulturalnej, która zniszczyła rodzinę i społeczeństwo na Zachodzie Europy, i teraz przyszedł czas na zniszczenie chrześcijaństwa w Polsce. Kościół w Polsce siedzi cicho i jest wystraszony, bo co się dzieje w Watykanie, gdy nastał tam kardynał Bergoglio ? Antychryst jest w natarciu, to fakt.
ponad 1 rok temu / Druh Ryszard
 
Czekam na głośny, doniosły i zdecydowany głos Kościoła!
ponad 1 rok temu / Maryna
 
Masz rację nn. Z tych wpisów wynika,że w dalszym ciągu w Polsce ludzie są WYEDUKOWANI, tzn. kojarzą fakty. A konserwatyzm i jego fakty niestety już na świecie tracą na aktualności. Nauka Kościoła staje się mało atrakcyjna dla przeciętnego ogłupionego człowieka. Przez coraz większe ogłupienie ludzkości wyznawcy innych religii nie są skłonni do przechodzenia na katolicyzm, a jego wyznawcy odstępują od tej wiary.
ponad 1 rok temu / do nn
 
Rewolucja cały czas trwa począwszy od Rewolucji Francuskiej - JEŻELI POLSKA POZOSTANIE WIERNA BOGU - PRZETRWA A NAWET WYJDZIE Z NIEJ ISKRA NA CAŁY ŚWIAT - MÓDLMY SIĘ ABYŚMY ODWAŻNIE STANĘLI PO STRONIE KOŚCIOŁA I NIE WSTYDZILI SIĘ JEZUSA
ponad 1 rok temu / edi
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.