DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Rękawiczki gumowe na głowę jeszcze i będziemy sterylni
7 miesięcy temu / Kh
 
Na pytanie co z wiernymi, którzy chcieliby przyjąć Komunię św. zastępca ministra zdrowia powiedział, że mają oni obowiązek zakrywania w kościele ust i nosa, bo to jest miejsce publiczne. Czyli oznacza to de facto zakaz przyjmowania Komunii św. w kościele przez wiernych. To już jest skandal.
7 miesięcy temu / Ania
 
1. Czyli jutro wchodzi w życie rozporządzenie, którego jeszcze nie ma? 2. Szanowna władzo: Łapy precz od Kościoła!
7 miesięcy temu / Lukasz
 
Jeszcze tylko wprowadzą nakaz trzymania rak przy tulowiu i księża nie będą mogli dokonywać przeistoczenia - diabel to genialny strateg
7 miesięcy temu / Jan
 
Drudzy przyjaciele. Tu nie chodzi o walkę z katolikami, a o walkę z prawdziwie wierzącymi. Bo jaki wierzący da się zastraszyć i nie weźmie udziału w zgromadzeniu wiernych w imię Pana Jezusa? Tylko nie wierny. Więc bardzo szybko okazało się jak wielu jest ludzi wiernych. Niegdyś ludzie pod karą utraty życia zbierali się w imię Pańskie. A dziś ktoś powiedział nie, a niby wierni, jak nie to nie, cóż poradzimy prawo zabrania.
7 miesięcy temu / Przyjaciel
 
Absurd za absurdem. Tylko czekać, jak kapłani będą sprawować Eucharystie w rękawiczkach jednorazowych a komunia podawana na dwumetrowych wysięgnikach. Chodzi po prostu o to, żeby zamknąć kościoły dla wiernych.
7 miesięcy temu / Mao
 
Może gdyby biskupi i księża odważnie głosili prawdę, mówili "tak" "tak" ,"nie" "nie", wytykali grzechy społeczne, walczyli o życie ewangeliczne to nie doszłoby do takiej sytuacji.
7 miesięcy temu / Dsg
 
Co za cyrk !!
7 miesięcy temu / Kari
 
Najpierw upokorzyli wiernych ograniczając ich udział do 5 osób w Mszy świętej, a stało się to przy współpracy księży, którzy skrupulatnie liczyli ile osób jest w kościele. Teraz upokarzają księży narzucając im noszenie maseczek podczas odprawiania Mszy. Maski dla księży są skutkiem bierności i pójścia na układy z rządzącymi.
7 miesięcy temu / Gość
 
Maseczka na plaży i w lesie ???? A Komunię sw przyjmowac poprzez maseczkę, bo Pan Jezus przenika skalne mury....
7 miesięcy temu / baranek
 
Szantaż może być skuteczny tylko u ludzi BEZ WIARY! Bo jeżeli ktoś poważnie głosi: Jezu ufam Tobie! - jest równie odporny na szantaż, jak kaczka na wodę! Bo cóż przyjdzie im z uratowania ciała, kiedy Duszę nieśmiertelną na potępienie oddają!? Zaczęli od ukrywania Krzyża, a dzisiaj muszą już zakrywać usta i milczeć gdy BLUŹNIĄ zastępy piekielne. Kościół jest eksterytorialny i służby mają dostęp tylko do drzwi, dalej WARA . . .
7 miesięcy temu / AndrzejBR
 
Kilece24 - WHO ostrzega przed noszeniem maseczek przez osoby zdrowe. Nieumiejętne ich stosowanie może być niebezpieczne. Nikt kto ma problemy z sercem i oddychaniem nie może być zmuszony do noszenia maseczek, tym bardziej że to zwykła grypa...
7 miesięcy temu / jeremiasz
 
Na co chce czekać rzecznik episkopatu? Nie mają już teraz własnego zdania? Minister im ma mówić jak odprawiać Najświętszą Ofiarę? To kpiny z wiernych...
7 miesięcy temu / Wernyhora
 
Tym konczy sie milczenie hierarchii. Chyba że są szantażowani.
7 miesięcy temu / To nie kryzys t
 
Kościół wpadł w pułapkę. Od poczatku trzeba było stanąć w opozycji do wszelkich zakazów i nakazów.
7 miesięcy temu / Daniel
 
Państwo wtrąca się do sprawowania liturgii. Mamy chyba konkordat. Maseczki, może też za chwilę kombinezony i rękawiczki? To kpina ze służby Bożej.
7 miesięcy temu / Ela
 
Rozumiem, że od jutra widzę redaktorów Dziennika Telewizyjnego TVPiS w maskach.
7 miesięcy temu / Ruben
 
Ksiądz przyjmując Komunię będzie musiał zdjąć maskę, a potem ją założyć, zdezynfekować ręce i udzielać komunii wiernym WYŁĄCZNIE do ust, bo wierny zdejmując maskę przeniesie wirusy na niej osadzone na swoje ręce! To jest pozytywny element zamaskowanych Mszy świętych - Komunia święta do ust!
7 miesięcy temu / Gość
 
Prezesik i spółka nie musi.Bo mają nas gdzieś.
7 miesięcy temu / andrzej
 
Sprawowanie liturgii przez księdza w masce jest niegodne. Biskupi powinni wreszcie dać głos. Doprawdy, coraz trudniej uwierzyć, że ten cały minister Szumowińskiski jest katolikiem. Pomijam fakt, że kilka tygodni temu sam powątpiewał w skuteczność maseczek, które zresztą jak ktoś już zauważył, będą z oszczędności używane wielokrotnie, co jeszcze bardziej podważa sens ich noszenia zawsze i wszędzie. @marek. Postulat, aby maseczki nosili oficjele podczas publicznych wystąpień i pracownicy mediów, jak najbardziej słuszny. Ciekawe czy rząd zastosuje się do własnych restrykcji. Z Panem Bogiem.
7 miesięcy temu / Stefan 2
 
Państwo gardzi i kpi z każdego człowieka, a katolików traktuje jak podludzi. Dlatego idźmy na wybory! Weprzyjmy państwo, pokażmy głosując że akceptujemy demokrację, że wspieramy państwo, że akceptujemy to jak nas traktuje, w końcu że to państwu bijemy pokłony a nie Bogu w Trójcy Przenajświętszej. Głosowanie to akt najwyższego bałwochwalstwa. Zawsze tym było, ale dla wielu musiało się wydarzyć to co teraz żeby to zrozumieli.
7 miesięcy temu / weronik
 
Najważniejsze że tow. Jarosław i reszta towarzyszy nie musi mieć maski na Powązkach czy pod pomnikiem katastrofy tunguskiej. Ale to już wcześniej wiedzieliśmy, że ich prawa i przepisy nie dotyczą - nie musiał jeździć w foteliku.
7 miesięcy temu / morgen stern
 
Nie zgadzam się! Niech nas i siebie broni Episkopat Polski, niech nie stawia wszystkich przed faktem dokonanym!
7 miesięcy temu / Gal
 
Kard. Sarah: "Dla kapłanów samotna modlitwa i Msza odprawiana bez udziału wiernych jest szansą na zrozumienie, że NIE SĄ oni przede wszystkim liderami spotkań czy wspólnot, ale ludźmi Boga, ludźmi modlitwy, czcicielami majestatu Boga i kontemplatorami. Następnie doceniają oni ogromną wspaniałość ofiary eucharystycznej, która nie potrzebuje dużej publiczności, by wydać swoje owoce. Poprzez Mszę kapłan dotyka całego świata."
7 miesięcy temu / cytat:
 
Który skrzywdziłeś człowieka prostego Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając, Gromadę błaznów koło siebie mając Na pomieszanie dobrego i złego, Choćby przed tobą wszyscy się skłonili Cnotę i mądrość tobie przypisując, Złote medale na twoją cześć kując, Radzi że jeszcze jeden dzień przeżyli, Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy I sznur i gałąź pod ciężarem zgięta.
7 miesięcy temu / Wojtek
 
Poniżania wiary cd...
7 miesięcy temu / mac
 
Maseczki w lasach. Ktoś długo nad tym myślał.
7 miesięcy temu / TZ.
 
To ma być jawny symbol karnego bezwolnego poddaństwa wbec autorytarnej grupie chłopaków zwanej rządem wbrew nauce-w tym przypadku Polak lubi być zniewolony głupotą i chodzić na pasku wszelkich wpływowych ideologii zarządzonych siłą i nie tylko.Te kagańce to symbol-bo z zdrowotnego punktu widzenia maski tylko szkodzą-nie zabezpieczają przed wirusami,bo aby tak było musielibyśmy przemieszczać się w skafandrach kosmonautów.albo kapsułach Za jakiś czas świat się będzoe musiał.zatrzymać posłusznie bo chłopacy-maniacy-masoni z WHO ogłoszą że słońce już zagraźa śmiertelie.Zresztą powodów może być bez końca do realizacjj masońskich utopii grupki opętańców.Tylko bezwola mas poraża.
7 miesięcy temu / To ja
 
Dobrze im, może niektórych w końcu odmuli.
7 miesięcy temu / to tyle
 
Czy będzie obowiązywało to też w synagogach?
7 miesięcy temu / 123
 
Pius IX, "Syllabus błędów": 39. Państwo, będąc początkiem i źródłem wszelkich praw, ma uprawnienia niczym nie ograniczone. 40. Nauka Kościoła katolickiego przeciwna jest dobru i interesom społeczności ludzkiej. 41. Władza świecka, nawet wykonywana przez władcę niekatolickiego, ma pośrednią władzę ograniczania w kwestiach religijnych, a w szczególności prawo do zatwierdzania kościelnych aktów prawnych i przyjmowania skarg na wyroki kościelne. 42. W wypadku konfliktu ustaw dwóch władz, prawo świeckie ma pierwszeństwo.
7 miesięcy temu / M.
 
Chociaż miewam zdanie w szczegółach dotyczące oceny ograniczeń pandemicznych inne niż admini tegoż zacnego portalu to w tym przypadku uważam to za czystą paranoję, skoro w miejscu pracy o obowiązku noszenia maseczki decyduje pracodawca/ przełożony to dla księdza de facto kościół to miejsce szczególnej bo szczególnej pracy. Skoro w moim głównym miejscu pracy szefowie radiologii i patomorfologii powiedzieli że jak opisujemy badania w swoich pokojach to nikt nam maseczek i kombinezonów nie da bo komputer nie zaraża. Poza tym u nas w Diecezji Bp.zarządził Msze św.od początku epidemii bez ministrantów lektorów i scholi. Jak jest 3 - 5 księży w parafii, razem mieszkają w jednym budynku jedzą przynajmniej obiad razem,to się w już koncelebrze nie zarażą. No trochę logiki. Odkąd śledzę transmisje Mszy św.w internecie to raz !!!! raz przyszli wierni zamawiający intencję w liczbie 3.
7 miesięcy temu / Lekarz_Rodzinny
 
w maskach powinni też występować ministrowie podczas publicznych wystąpień,posłowie,dziennikarze w telewizji
7 miesięcy temu / marek
 
Kagańce na ryj i nie pyskować, Polaczki!!!
7 miesięcy temu / Okupant
 
czyli Episkopat czeka na kolejne wyroki Herodowo-Piłatowe, zamiast już ingerować w projekty takich rozporządzeń, zgłaszać swoje uwagi, coś robić, a nie czekać aż wyjdzie dekret cezara, przecież mieli czas cały tydzień, aby ingerować i bronić Kościoła!!! Niech ktoś wreszcie nauczy czym jest zdrowe posłuszeństwo Bogu od chorego diabelskiego antychrystowi. Posłuszeństwo, posłuszeństwu nie równe!
7 miesięcy temu / Rumun
 
Przraża mnie to wszystko z wielu powodów. Jednym z nich jest ten, że jako krotkowidz niedługo będę funkcjonować jakbym była niewidoma, bo okulary będę mieć stale zaparowane kto nie wierzy, niech sprobuje wlozyc maseczke i okulary sloneczne. Prowadzenie samochodu bedzie zapewne niemozliwe dla osob w okularach. W kościele, no cóż, będziemy się potykać o siebie idąc do komunii sw. Bezpieczne, przemyslane odchylanie maseczki, w momencie kiedy człowiek ma przezywc spotkanie z Chrystusem?... Nie jesteśmy w jakimś regionie Włoch czy Ameryki gdzie co chwila można naprawdę spotkać chorą osobę i wszystko to wydaje mi się paranoiczne, nie wspominając o wątpliwej wartości używania jednorazowych maseczek wielokrotnie co zapewne będzie robić wielu z powodów oszczędnościowych i nikt ich przed tym nie powstrzyma. I to ma trwac dlugo, wg. zapowiedzi premiera!
7 miesięcy temu / kobieta w okula
 
Jak będzie wyglądała Komunia kapłana? Jak będzie wyglądała Komunia św wiernych szt 5?
7 miesięcy temu / Mmj
 
kiedy wreszcie się skończy ta szopka
7 miesięcy temu / rrr
 
Przecież to już było... józefinizm się nazywało. Zresztą historia zna też inne próby ingerencji Państwa w Kościół. Tylko wówczas księża i wierni byli inni, wierzący po prostu. Może mi ktoś wyjaśnić JAKIM PRAWEM PANSTWO WCHODZI Z BUTAMI DO KOŚCIOŁA ? Kardynale Wyszyński módl się za nami, za naszymi biskupami i kapłanami.
7 miesięcy temu / Stanislaw
 
tej lewacko-masońsko-tęczowej władzy można pogratulować geniuszu. Proponuję sprawdzony, historyczny, amerykański wzór kapturko-maseczki KKK dla niewtajemniczonych Ku-Klux-Klan,łatwo higienę utrzymać.
7 miesięcy temu / Kpt. Żbik
 
Może od razu kneble?
7 miesięcy temu / Kris
 
Czy Pan Bóg już im odebrał rozum?
7 miesięcy temu / A.G.
 
ciekawe kiedy episkopat pęknie i powie 'dość!'?. Pewnie odwołają msze, bo jak sprawować liturgię w masce? ZDRADA!!!!
7 miesięcy temu / Samanta
 
Organista też? Może odtwarzajmy sobie pieśni z mp3
7 miesięcy temu / Dziobak
 
PiS zwariował
7 miesięcy temu / Man
 
"Strzeż się gniewu człowieka cierpliwego"
7 miesięcy temu / Trąbolot
 
Protestuję!!
7 miesięcy temu / Jan
 
Polska jest nieprzerwanie od 1939 roku pod okupacją internacjonalistycznych Żydów ! Najwyższy czas zerwać kajdany niewoli ! Precz z okupantami !
7 miesięcy temu / Spostrzegawczy
 
Koszmar i upokorzenie... Wiem że to już się dzieje w wielu miejscach, ale czas na rozwój Kościoła podziemnego.
7 miesięcy temu / Wojtek
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.