DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Od cichociemnego z „Czasu honoru” do „bohatera radykalnej lewicy”. Antoni Pawlicki w nowej roli

Od cichociemnego z „Czasu honoru” do „bohatera radykalnej lewicy”. Antoni Pawlicki w nowej roli
Fotograf: ForumGwiazd/ Forum

„Czy Antoni Pawlicki wie, że wsparł killing team żerujący na śmierci dzieci i cierpieniu matek?” – pyta Fundacja Pro - Prawo do Życia. Skąd takie pytanie o odtwórcy roli Janka Markiewicza z „Czasu honoru”? Odpowiedź zaskakuje. Aktor pochwalił się „obywtaelskim zatrzymaniem” furgonetki obrońców życia, prowadzącej kampanię „Stop biznesowi śmierci”.

 

Jak podkreśliła Fundacja Pro - Prawo do Życia, zdarzenie dotyczyło kampani „Stop biznesowi śmierci”, której jednym z wielu podejmowanych elementów jest informowanie społeczeństwa, kto stoi za promocją pigułek aborcyjnych w Polsce oraz za przestępczością aborcyjną. 

 

„Widać, że aborcjonistom takie działania są nie w smak. Ledwo rozpoczęła się kampania, a już rozpoczęły się blokady. Niejednokrotnie są one inicjowane przez zmanipulowanych propagandą nastolatków. Wczoraj jednak samochód zablokowała dorosła osoba, w dodatku znany celebryta Antoni Pawlicki” – pisze Pro Prawo do Życia.

 

Jak dodaje Fundacja, aktor znany z serialu „Czas honoru” dzielnie wszedł w rolę „bohatera radykalnej lewicy”, streamując swoje przestępcze działania (przypomnijmy, że Pawlicki stworzył zagrożenie w ruchu drogowym).

 

„Słuchajcie, postanowiłem zatrzymać się na środku drogi w Warszawie, ponieważ zobaczyłem tę szatańską ciężarówkę finansowaną przez Ordo Iuris, czyli zagraniczną sektę międzynarodową neokatolicką, która znowu jeździ po Polsce, po Warszawie i rozwozi te szatańskie teorie. Widzę, że tutaj ma ochronę w postaci ludzi, którzy filmują, gadają przez radio. I razem spontanicznie z panami na rowerach postanowiliśmy zatrzymać tę furgonetkę i żeby już dalej nie jeździła i nie gadała tych bzdur” – słyszymy na nagraniu.

 

Po chwili aktor najwyraźniej zaczął zdawać sobie sprawę z konsekwencji swojego postępowania, bo coraz mocniej się jąkając, stwierdził, że nie ma sensu tu stać” i odjechał, nie czekając na przyjazd policji.

 

Łatwo zauważyć, że wywód Pawlickiego brzmiał, jakby aktor nasłuchał się schizofrenicznych teorii spiskowych. W dodatku jego postępowanie nie spotkało się z większym uznaniem.

„Pomijając już, że twoje słowa były obraźliwe i żałosne to widać, że zrobiłeś to też dla poklasku”,Kilka minut po i już nie ma sensu tu stać i ucieka. Naprawdę godna postawa, jest się czym chwalić”, To nie mogło zadziałać jak obywatelskie zatrzymanie bo ich kampania zawsze ma zgodę od MIASTA na przyjazd/prowadzenie. Radzę zaczerpnąć trochę wiedzy na ich temat, bo wszyscy potrafimy krzyczeć i protestować, ale nie wszyscy wiemy o co walczymy i z czym walczymy... a tym bardziej jak to jest robione dla popularności, a w Pana wypadku niestety tak to wygląda”. „Ja trochę nie rozumiem. Jak tłum kobiet idzie ulicami wygłaszać swoje poglądy to jest ok, ale jak jedzie furgonetka, która popiera tą drugą stronę to już Wam nie pasuje. Każdy ma swoje poglądy i taka furgonetka i tak nic nie zmieni. I żeby była jasność nie jestem za zaostrzeniem przepisów aborcji, ale każdy ma prawo mieć swoje zdanie. Jeśli jedna strona może to wygłaszać przez strajki to inna przez np. taka furgonetkę” - to tylko niektóre z komentarzy, słusznie wytykające Pawlickiemu niespójność i hipokryzję. Również niesłusznie oskarżony Instytut Ordo Iuris zadeklarował podjęcie działań prawnych.

 

30 tysięcy dzieci. Tyle każdego roku jest zabijanych w Polsce przez własne matki za pomocą pigułek aborcyjnych. 30 tysiącom dzieci nie jest dane się narodzić. W wyniku decyzji matek ich los to spuszczenie w toalecie, wyrzucenie do śmietnika w worku foliowym albo zakopanie w ziemi. Niektóre z nich, jeśli aborcja dokonywana jest późno, rodzą się żywe i umierają w męczarniach, dusząc się, walcząc o oddech. Niektóre z nich umierają już w szpitalach, bo aborcja nie do końca się udaje, a matki dostają krwotoków i wzywają karetki” - brzmi komunikat z samochodu promującego akcję „Stop biznesowi śmierci”. Niestety, aktor nie zdołał wyjaśnić podczas streamu, co w komunikacie jest nieprawdą. Właściwie nie jesteśmy do końca pewni czy wiedział, o co w ogóle nam chodziło.  

 

Jeszcze pięć lat temu Antoni Pawlicki deklarował się jako osoba wierząca. „Nie jestem jedynym aktorem, który przyznaje się do tego, że jest osobą wierzącą. Zawód aktora ma w sobie pewne pokusy, które mogą sprawić, że stanie się on niemoralny. W tym zawodzie jesteśmy poddani presji, oczekiwaniom ludzi i można zgubić poczucie rzeczywistości. Przestajemy mocno stąpać po ziemi i często stajemy się zbyt mało pokorni. Dlatego aktorom zdarza się zapominać o tym, co w życiu istotne i po co nas powołano na ten padół”- mówił.

 

Troszkę szkoda, że Pawlicki zapomniał. Na dobre mu to nie wyszło – komentuje Fundacja.

 

Jak podał onet.pl, aktor zanim ruszył, wyjaśnił jeszcze jednemu z towarzyszących mu rowerzystów: Ja chyba jadę, bo mi się wydaje, że już wystarczającą szopkę zrobiliśmy. I tak tego nie powstrzymamy. Zróbmy obywatelskie zatrzymania co chwilę.

 

Źródło: Fundacja Pro - Prawo do Życia, stronazycia.pl

MA

Czytaj także:
DATA: 2020-11-25 13:22
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Szatanski to jestes Ty Antos, bo jestes za zbrodnia zabijania bezbronnych. I po co grasz w patriotycznych filmach!!! Nie przyjmuj takiej roli wiecej, nie pasuje do zwolennika mordercow.
1 miesiąc temu / eraksa
 
Ujawnił się lewak, chory człowiek. Zniewolony.
1 miesiąc temu / Jerzy
 
Cóż można się spodziewać od patocelebrytów, przyjrzyjcie się ich bezbożnemu życiu i wszystko będzie jasne dziesiątki przygód miłosnych i gonitwa za sławą za wszelką cenę
1 miesiąc temu / DD
 
> 30 tysiącom dzieci nie jest dane się narodzić ... Spokojnie można przyjąć, że ok. 100 tysięcy, bo mniej więcej tyle wyjdzie samoistnych poronień na różnych etapach ciąży ? głównie w pierwszych tygodniach, i ta liczba wynika wprost z liczby urodzeń, która jest znana. Na temat podziemia aborcyjnego nie ma statystyk, to jest wróżenie z fusów, a już na pewno nie są wiarygodne statystyki podawane przez antyaborcyjną furgonetkę.
1 miesiąc temu / Przed wyruszeni
 
Śpieszmy się patrzeć w gwiazdy, tak szybko upadają. Tym razem wnuk wspaniałej aktorki Barbary Rachwalskiej dla gimbazy przypomnę choćby rolę pani Talarowej z serialu Dom, pochodzący z patriotycznej rodziny, sam zaangażowany w kultywowanie pamięci narodowej i utalentowany aktor. Ale cóż się dziwić? Wcześniej niby tacy prawicowcy jak Olgierd Łukaszewicz czy Stanisław Soyka i inni też teraz służą tzw. drugiej stronie.
1 miesiąc temu / Myślcie!
 
@Anna. No prosze,wzorowa katoliczka,tak do kogos napisac. No ale uderz w stol..
1 miesiąc temu / nick
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.