DZIŚ JEST:   20   WRZEŚNIA   2020 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
 
 
 
 

Ochrona życia od poczęcia sprawą polityczną? Tak uważają uczniowie liceum w Warszawie

Ochrona życia od poczęcia sprawą polityczną? Tak uważają uczniowie liceum w Warszawie
Fot. Michal Dyjuk / FORUM

W pobliżu budynku liceum im. Mikołaja Kopernika w Warszawie zaparkowano samochód, na którym widnieje duże zdjęcie przedstawiające abortowane dziecko. Przeciwko antyaborcyjnej akcji Fundacji Pro – Prawo do Życia protestują uczniowie, którzy uznają ją za sprawę polityczną. Ich zdaniem akcja jest „jawnym atakiem na uczniów i ich moralność”.

 

Działacze pro life w Warszawie kontynuują swoją akcję polegającą na rozpowszechnianiu zdjęć abortowanych dzieci. Kampania ma uświadamiać, że aborcja jest w rzeczywistości zabiciem niewinnego ludzkiego życia. Sprzeciw wobec akcji wyrażały środowiska lewicowe oraz feministyczne. Tym razem zaprotestowała niewielka grupa uczniów warszawskiego liceum im. Mikołaja Kopernika. Zdaniem protestujących, „szkoła jest apolityczna”, dlatego powinna być wolna od „dyskusji politycznych”.

 

„Szkoła jest miejscem wolnym od dyskusji politycznych, agitacji i angażowania w debaty na tematy kontrowersyjne dla społeczeństwa. Uczniowie mają prawo do edukacji w miejscu pozbawionym infiltracji ideologicznej, które zapewni im wolność - szczególnie w zakresie ich wierzeń czy przekonań” – czytamy w stanowisku protestujących uczniów, zamieszczonym przez portal wp.pl.

 

Zdaniem protestujących, antyaborcyjna akcja Fundacji Pro – Prawo do Życia jest „jawnym atakiem na uczniów i ich moralność”. Licealiści w ramach protestu zasłonili zdjęcie abortowanego w 22. tygodniu dziecka wielkim bannerem z napisem: „szkoła jest apolityczna”. Dziwić jednak może to, że zabijanie nienarodzonych dzieci jest zdaniem młodych uczniów „sprawą polityczną”.

 

Co więcej, uczestnicy protestu tłumaczą, że grafiki zamieszczone na samochodzie są manipulacją i atakiem na bezpieczeństwo uczniów. „Nie możemy stać bezczynnie w momencie, gdy ktoś stara nam się odebrać nasze poczucie bezpieczeństwa grając na naszych uczuciach, zmuszając do oglądania grafik pełnych przemocy i manipulacji” – czytamy w oświadczeniu.

 

Uczniowie powołują się także na art. 51 par. 1 Kodeksu Wykroczeń, w którym mowa o próbach zakłócenia spokoju i porządku publicznego. Ich zdaniem kampania antyaborcyjna spełnia przesłanki do ukarania inicjatorów akcji.

 

 

Źródło: wp.pl

WMa

 

 


DATA: 2018-06-21 19:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mam dla redakcji PCh propozycję: zadzwońcie do dyrekcji szkoły i zaproponujcie uczniom "apolityczne" spotkanie z Biedroniem, Michnikiem lub Sorosem. Dajcie szkolnemu samorządowi czas do namysłu i odezwijcie się ponownie - stawiam dolary przeciwko orzechom, że nikomu nie przyjdzie do głowy protestować...
ponad 2 lata temu / Marcin
 
Uczeń: Reakcja uczniów Kopernika jest politycznie poprawna w czystej postaci. Już udało się poddać Was praniu, efekt widoczny, nawet nie zauważyliście, jak dobrze z Wami poszło, żyć lub nie żyć, zabić lub nie zabić to nie polityka. Człowiek musi w tych sprawach opowiedzieć się po jednej lub drugiej stronie. Tertium non datur.
ponad 2 lata temu / Antymodernista
 
@Rad mówisz że dzisiaj aborcja nie wygląda krwawo? A jak wygląda dzisiaj mordowanie niewiniątek?
ponad 2 lata temu / Jan
 
A jak uważasz - lepsze jest rozerwanie dziecka na strzępy gdy widać krew, czy "bezkrwawe" pozostawienie już narodzonego dziecka bez opieki by wiele godzin umierało w męczarniach z głodu i wyziębienia, jak to się obecnie w Polsce praktykuje gdy tzw. aborcja się "nie uda" i dziecko urodzi się żywe?
ponad 2 lata temu / do Rad
 
"Szkoła jest miejscem wolnym od dyskusji politycznych, agitacji i angażowania w debaty na tematy kontrowersyjne dla społeczeństwa. Uczniowie mają prawo do edukacji w miejscu pozbawionym infiltracji ideologicznej, które zapewni im wolność - szczególnie w zakresie ich wierzeń czy przekonań". Dawno nie słyszałem głupszej wypowiedzi na temat szkoły. Szkoła średnia nigdy nie była, nie jest i nie powinna być oddzielona od dyskusji na tematy kontrowersyjne. Uczniowie nie mogą dorastać oddzieleni od świata jakąś bańką, przekonani, że wszystko jest OK i nie ma żadnych problemów, bo po opuszczeniu takiej szkoły zginą w zderzeniu z twardą rzeczywistością. Szkoła nie jest też wolna od dyskusji politycznych, uczniowie klas maturalnych przecież mają już prawo głosu w wyborach. Krótko mówiąc: NIE PRÓBUJCIE UCIEKAĆ OD RZECZYWISTOŚCI, BO RACZEJ PRĘDZEJ NIŻ PÓŹNIEJ WAS DOGONI.
ponad 2 lata temu / COGITO
 
Te biedne dzieci powiedziały to z natchnienia politycznego. Nie zdają sobie sprawy że konsekwencje dotkną nie tylko ich fundatorów.
ponad 2 lata temu / Gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.