DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Obywatelskie projekty ustaw „STOP 447” i „Stop Pedofilii” skierowane do dalszych prac

Obywatelskie projekty ustaw „STOP 447” i „Stop Pedofilii” skierowane do dalszych prac

Dwa obywatelskie projekty ustaw „STOP 447” oraz „Stop Pedofilii” zostały skierowane do dalszych prac w sejmowych komisjach.

 

W sprawie obywatelskiego projektu ustawy „STOP 447” odbyły się dwa głosowania. Pierwsze dotyczyło skierowania projektu do drugiego czytania bez odsyłania go do dalszych prac nad w sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka. Wniosek ten został jednak zgodnie odrzucony przez prawie wszystkie siły sejmowe. Za jego przyjęciem głosowało 26 posłów (4 PiS, 5 KO, 7 PSL-Kukiz, 10 Konfederacja). Za odrzuceniem zagłosowało 420 posłów. 7 wstrzymało się od głosu, a 7 nie wzięło udziału w głosowaniu.

 

Drugie głosowanie dotyczyło skierowania projektu do dalszych prac w sejmowej komisji. Za takim rozwiązaniem głosowało 259 posłów (234 PiS, 1 KO, 15 PSL-Kukiz i 10 Konfederacja). Przeciwko 179 (128 KO, 49 Lewica, 1 PSL-Kukiz i 1 niez.). 15 posłów wstrzymało się od głosu, a 7 nie wzięło udziału w głosowaniu.

 

20 stycznia 2020 r. prezes Stowarzyszenia Roty Marszu Niepodległości i pełnomocnik Komitetu OIU Robert Bąkiewicz poinformował, że zebrano co najmniej 200 tys. podpisów poparcia pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą „STOP 447”, która ma zabezpieczyć Polskę przed roszczeniami żydowskimi dotyczącymi mienia bezspadkowego oraz penalizować działania zmierzające do ich zaspokojenia.

 

Projekt ustawy „STOP 447” został skrytykowany podczas I czytania przez niemal wszystkie siły polityczne zasiadające w Sejmie. Jedyną partią, która wyraziła pełne poparcie dla inicjatywy była Konfederacja. Prawo i Sprawiedliwość mimo licznych wątpliwości w stosunku do proponowanych zmian zapowiedziało, że skieruje go do dalszych prac w komisji. Pozostałe ugrupowania mówiły o odradzającym się w Polsce faszyzmie bądź o potrzebie stworzenia w Polsce „dobrego prawa reprywatyzacyjnego”.

 

Inicjatywa „Stop pedofilii” to zdecydowana kontra wobec inicjatywy aktywistów homoseksualnych, którzy chcą rozwijać współpracę z resortem edukacji w zakresie otwierania szkół na tzw. seksedukację dzieci. Podejmowane są próby wprowadzenia do szkół nowego obowiązkowego przedmiotu: wiedza o seksualności człowieka, który odpowiadałby standardom wytyczonym przez Światową Organizację Zdrowia (WHO).

 

Za podjęciem dalszych prac nad obywatelskim projektem ustawy „Stop Pedofilii” w sejmowej komisji nadzwyczajnej ds. zmian w kodyfikacjach głosowało 246 posłów (233 PiS, 1 KO, 5 PSL-Kukiz i 7 Konfederacja). Przeciwko 199 (129 KO, 49 Lewica, 19 PSL-Kukiz, 1 Konfederacja i 1 niez.). 6 posłów wstrzymało się od głosu, a 9 nie wzięło udziału w głosowaniu.

 

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop pedofilii” w projekcie zmian kodeksu karnego żąda zapisu: „Kto publicznie propaguje lub pochwala zachowania o charakterze pedofilskim, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2” oraz „Tej samej karze podlega, kto publicznie propaguje lub pochwala podejmowanie przez małoletnich poniżej lat 15 zachowań seksualnych lub dostarcza im środków ułatwiających podejmowanie takich zachowań”.

 

Projekt „STOP Pedofilii” spotkał się z gigantycznym atakiem ze strony mediów i znacznej części środowisk politycznych. Pojawiły się zarzuty, że intencją projektu jest zakazanie edukacji seksualne. Jeśli intencją edukatorów seksualnych jest namawianie małoletnich do obcowania płciowego, wówczas zarzut jest słuszny. Tak, chcemy powstrzymać deprawację małoletnich, ponieważ jesteśmy przekonani, że pozbawione wstydu dzieci, dla których seks ma być czynnością banalną są łatwym łupem dla pedofilów – mówił podczas środowej debaty sejmowej w Sejmie Mariusz Dzierżawski, sprawozdawca obywatelskiego projektu ustawy „STOP Pedofilii”.

 

 

Źródło: sejm.gov.pl

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-04-16 15:10
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Na takich ludzi głosowaliśmy i takich mamy w Sejmie.Szkoda gadać.Interesuje ich tylko zwierzęca rywalizacja a nie projekty obywatelskie.
9 miesięcy temu / kolo
 
Odpowiadam sobie: pan Dobromir Sośnierz
9 miesięcy temu / Rrrr
 
Drobiazg, który nie został zauważony przez autora artykułu. Wielki, Wspaniałomyślny PiS dał Pani Godek i Panu Bąkiewiczowi, sprawozdawcom projektu ustaw po 5 minut słownie: pięć minut na relację. Mogli dać dwie minuty, trzy, w porywach do czterech, ale ludzkie Pany dały 5 słownie pięć.
9 miesięcy temu / Cyprian
 
Kto z konfederacji glosowal przeciwko skierowaniu "Stop Pedofilii" do prac w komisji?
9 miesięcy temu / Rrr
 
Ostatnimi czasy PiS robi sporo, żeby polec z kretesem przy kolejnych wyborach. Wątpię, żeby Konfederacja wybiła się aż tak, żeby mieć wpływ na powstające koalicje sejmowe, to kto nam pozostaje? POKOmuna, która wprowadzi chętnie wszystkie nowinki techniczne n/t coraz to bardziej poronionych dewiacji i zmusi rodziców do stawania w opozycji względem własnego Państwa pod postacią szkoły. Jak żyć, o wszechwiedzący Jarosławie?
9 miesięcy temu / Dziobak
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.