DZIŚ JEST:   07   SIERPNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Kajetana z Thieny
Bł. Edmunda Bojanowskiego
 
 
 
 

Obywatele RP zakłócili Marsz Żołnierzy Wyklętych. Interweniowała policja

Obywatele RP zakłócili Marsz Żołnierzy Wyklętych. Interweniowała policja
Warszawski Marsz Żołnierzy Wyklętych. Fot. Mateusz Wlodarczyk/FORUM

Działacze organizacji Obywatele RP zakłócili uroczystości związane z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Podczas warszawskiego Marszu upamiętniającego polskich bohaterów, usiedli na ulicy i na pewien czas zablokowali kolumnę maszerujących.

 

Marsz Żołnierzy Wyklętych rozpoczął się tuż po godz. 18 i wyruszył sprzed Muzeum Więźniów Politycznych PRL, które mieści się w budynku byłego Aresztu Śledczego przy ul Rakowieckiej. Niewiele później patriotyczna manifestacja została jednak wstrzymana ze względu na aktywność działaczy Obywateli RP, którzy chcieli przerwać Marsz. Już przy skrzyżowaniu ulic Rakowieckiej oraz Kazimierzowskiej doszło do zablokowania pochodu.

 

Kilkudziesięciu działaczy Obywateli RP usiadło na ulicy, uniemożliwiając swobodne przejście Marszu Żołnierzy Wyklętych. Blokującym legalną manifestację towarzyszyły hasła kwestionujące odwagę i oddanie Niezłomnych. Na lewicowej pikiecie można było również odnaleźć tęczowe flagi oraz napisy: „Bury nie jest bohaterem” oraz „Faszyzm stop”. Policja apelowała o rozejście się grupy Obywateli RP, ale nie przyniosło to skutku. Ostatecznie lewicowi aktywiści zostali przeniesieni przez funkcjonariuszy, którzy podjęli interwencję.

 

Warto podkreślić, że manifestacja środowisk patriotycznych była obserwowana przez urzędników Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, którzy w poprzednich latach pod rządami Hanny Gronkiewicz-Waltz bezpodstawnie rozwiązywali marsze Narodowców. Tym razem jednak obyło się bez tego typu działań.

 

- Na miejscu byli obserwatorzy z ramienia Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, którzy do samego końca, czyli do momentu, gdy zgromadzenie doszło na pl. Trzech Krzyży, nie zgłaszali nam zastrzeżeń co do jego przebiegu bądź treści prezentowanych przez uczestników - powiedział asp. sztab. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.

 

Organizatorami warszawskiego Marszu Żołnierzy Wyklętych byli: Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, ONR ABC, Wolność i Niezawisłość Warszawa oraz Żołnierze Chrystusa.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, polsatnews.pl

WMa

 

 


DATA: 2019-03-01 23:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Podobne awantury urządzało lewactwo w innych miastach.
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 
To nie jest doktryna tylko PiS. To jest doktryna wszystkich partii dopuszczonych do władzy. Wszyscy kolaborują z tzw. rządem światowym na równym poziomie. Każdy według innej roli z tego samego scenariusza.
ponad 1 rok temu / adren
 
PiS wybiera Izrael na swojego sojusznika. Izrael razem z Rosją czci wyzwolicielską rolę Armii Czerwonej w II WŚ. Obywatele RP zwalczają polskość zgodnie z dyrektywami i Izraela i Rosji. Oni tylko realizują doktrynę PiS.
ponad 1 rok temu / nihil novi
 
Coraz wyraźniej widać, że ci Obywatele RP to nie żadna opozycja, lecz zwykli prowokatorzy, którzy starają się wywołać w Polsce wojnę domową. Najwyższy czas okiełznać tych szaleńców, póki jeszcze nie jest za późno, bo kto sieje wiatr, ten zbiera burzę!
ponad 1 rok temu / Karol
 
Ludzie ratujcie piękna Polskę bo diabeł sieje nienawiść i kłamstwa! Idziemy w złą stronę! To już wszystko przeraża każdy dzień ataki diabła niszczenie dobra!
ponad 1 rok temu / Gosc
 
co by WYKLECI powiedzieli o obecnych warszwiakach i im podobnych a co POWSTANCY WARSZAWSCY chyba jedno slowo DNO+
ponad 1 rok temu / zbigniew
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.