DZIŚ JEST:   15   GRUDNIA   2019 r.

III Niedziela Adwentu
Św. Maryna
Św. Marii od Krzyża di Rosa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@Karol, zgadza się, że to prywatna opinia Ks. Kardynała, ale zauważ, że nie pozbawiona jednak podstaw, bo nie zawsze męczennik ma realny wybór, jak np. święci młodziankowie, zaś ci, którzy zabili Vincenta Lamberta, okazali się nie tylko w słowach, ale i w czynie prześladowcami Jezusa Chrystusa. I myślę, że tę ostatnią prawdę chciał szczególnie podkreślić swoimi mocnymi słowami Kard. Sarah... Zaś okoliczności śmierci, która spotkała Vincenta, mogą być postrzegane jako pewien znak z Nieba, zwłaszcza w świetle niedawnego spłonięcia dachu paryskiej katedry.
5 miesięcy temu / sp
 
Kard. Sarah się myli - Vincent Lambert nie jest męczennikiem. Nie każady "zamęczony" to męczennik. Męczeństwo podejmuje się w obronie jakiejś idei np. wiary oraz zakłada dobrowolność i możliwość wyboru a p. Lamberta nikt o zdanie nie pytał. To nie był jego wybór. Oczywiście współczuję mu jego cierpień, ale chodzi mi o to, żeby nie naciągać sensu słów ponad miarę.
5 miesięcy temu / Karol
 
Czemu tak nierzetelnie piszecie. Żenada. Vincent Lambert nie był podłączony do żadnej aparatury podtrzymujące życie. Był tylko sztucznie karmiony i pojony przez sondę gastryczną. Został zaglodzony. Agonia, trwała 9 dni. Podawano mu środki przeciwbólowe ale podobno cierpiał. Informujcie się lepiej i nie powtarzajcie bzdur z mainstreamu.
5 miesięcy temu / Aga
 
Zona zabila meza
5 miesięcy temu / Pol
 
Czy jacyś przeciwnicy zabicia pana Lambert zebrali się chociaż na jeden dzień żeby zaprotestować publicznie ?? Bo oburzać się w internetach jest dość łatwo.
5 miesięcy temu / A
 
normalnie czekałbym na publiczne ekskomuniki, ale dziś...
5 miesięcy temu / jj
 
Używajcie prawdziwych określeń, a nie tych zafałszowanych, narzuconych przez drugą stronę, bo postronny mógłby uznać, że mówimy o człowieku w stanie wegetatywnych pod respiratorem. Zatem nie zostało zaprzestane podtrzymywanie życia, bo żył samodzielnie, został zagłodzony na śmierć! Ni jest to zakamuflowane morderstwo, tylko po prostu morderstwo, inaczej to co stało się ojcu Kolbemu też było zakamuflowane?
5 miesięcy temu / jj
 
ŚWIEĆ PANIE NAD JEGO DUSZĄ...NIE WIEMY,ILE CIERPIENIE VINCENTA POMOGŁO DO ZBAWIENIA WIELU DUSZ...TAJEMNICA KRZYŻA JEST WIELKA...
5 miesięcy temu / ROMAN
 
Mam pytanie: Jaka jest różnica pomiędzy francuskimi lekarzami, sadami i nierządem, a isis? Dla mnie tylko w ubraniu.
5 miesięcy temu / banita
 
Kiedyś "zbrodnia niesłychana, pani zabija pana", dzisiaj wyręcza tę panią sąd i szpital.
5 miesięcy temu / Ryś
 
Nikt nie napisał, że to zrobiono to przerażający grzech ciężki, a konsekwencją potępienie wieczne. Jeżeli się nie nawrócą...
5 miesięcy temu / Krakusik
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.