DZIŚ JEST:   21   LISTOPADA   2019 r.

Ofiarowanie NMP
Św. Gelazego I, papieża
Św. Alberta, biskupa
 
 
 
 

Oburzenie z powodu śmierci Vincenta Lamberta – kardynał Sarah pisze o męczeństwie

Oburzenie z powodu śmierci Vincenta Lamberta – kardynał Sarah pisze o męczeństwie
fot. François-Régis Salefran via Wikimedia Commons [commons.wikimedia.org] lic. CC BY-SA 4.0 [https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en]

Śmierć Vincenta Lamberta wywołała liczne głosy oburzenia ze strony ludzi Kościoła. W czwartek rano Papieska Akademia Życia na Twitterze podkreśliła, że śmierć mężczyzny stanowi „porażkę dla całej ludzkości”. Z kolei kardynał Robert Sarah stwierdził, że Francuz umarł jako męczennik.

 

„W tym smutnym dniu modlę się za wieczny odpoczynek duszy Vincenta Lamberta, który umarł jako męczennik, jako ofiara przerażającego szaleństwa ludzi naszych czasów. Modlę się za jego rodzinę i szczególnie rodziców, tak odważnych i godnych. Nie bójmy się. Bóg widzi” – napisał hierarcha na Twitterze.

 


Natomiast arcybiskup Paryża Michael Aupetit poprosił księży o odprawienie Mszy świętej w intencji Lamberta. „Teraz jest czas na kontemplację, współczucie i modlitwę za pana Vincenta Lamberta. Sugeruję, by dziś lub jutro odprawić w jego intencji Mszę” – powiedział. Hierarcha prosi o powierzenie jego i krewnych Bożemu Miłosierdziu.

 

Z kolei watykanista Edward Pentin napisał na „Twitterze”, że „Watykan twierdzi, że przyjął informację o śmierci Vincenta Lamberta z wielkim bólem, modli się o jego przyjęcie do Domu Pana i wyraża solidarność z ludźmi pomagającymi mu z miłością i oddaniem”. 

 

 

Niech Bóg Ojciec przyjmie w swe objęcia Vincenta Lamberta. Nie budujmy cywilizacji, w której eliminowane są osoby, których życie nie wydaje się nam dość godne, by dalej mogły żyć. Każde życie ma wartość, zawsze -napisał na Twiterze papież Franciszek.

 

 

Vincent Lambert uległ wypadkowi w 2008 roku. W jego skutek cierpiał na paraliż i ciężkie rany głowy. Jego żona wraz z 8 rodzeństwa twierdzili, że należy zaprzestać podtrzymywania jego życia. Jednak rodzice mieli inne zdanie. Sprawy sądowe ciągnęły się przez lata. W czerwcu 2019 lekarze za zgodą żony odłączyli Vincenta Lamberta od aparatury i zaczęli mu podawać środki przeciwbólowe. Rodzice złożyli apelację, jednak 28 czerwca francuski Sąd Najwyższy odrzucił ją. W efekcie 7 czerwca całkowicie zaprzestano podtrzymywania życia mężczyzny.

 

W sprawie głos zabrał ojciec Vincenta Lamberta. Podkreślił on, że jego śmierć stanowiła zakamuflowane morderstwo.

 

Źródła: catholicherald.co.uk / lifesitenews.com / twitter.com 

mjend

 


DATA: 2019-07-11 15:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Karol, zgadza się, że to prywatna opinia Ks. Kardynała, ale zauważ, że nie pozbawiona jednak podstaw, bo nie zawsze męczennik ma realny wybór, jak np. święci młodziankowie, zaś ci, którzy zabili Vincenta Lamberta, okazali się nie tylko w słowach, ale i w czynie prześladowcami Jezusa Chrystusa. I myślę, że tę ostatnią prawdę chciał szczególnie podkreślić swoimi mocnymi słowami Kard. Sarah... Zaś okoliczności śmierci, która spotkała Vincenta, mogą być postrzegane jako pewien znak z Nieba, zwłaszcza w świetle niedawnego spłonięcia dachu paryskiej katedry.
4 miesiące temu / sp
 
Kard. Sarah się myli - Vincent Lambert nie jest męczennikiem. Nie każady "zamęczony" to męczennik. Męczeństwo podejmuje się w obronie jakiejś idei np. wiary oraz zakłada dobrowolność i możliwość wyboru a p. Lamberta nikt o zdanie nie pytał. To nie był jego wybór. Oczywiście współczuję mu jego cierpień, ale chodzi mi o to, żeby nie naciągać sensu słów ponad miarę.
4 miesiące temu / Karol
 
Czemu tak nierzetelnie piszecie. Żenada. Vincent Lambert nie był podłączony do żadnej aparatury podtrzymujące życie. Był tylko sztucznie karmiony i pojony przez sondę gastryczną. Został zaglodzony. Agonia, trwała 9 dni. Podawano mu środki przeciwbólowe ale podobno cierpiał. Informujcie się lepiej i nie powtarzajcie bzdur z mainstreamu.
4 miesiące temu / Aga
 
Zona zabila meza
4 miesiące temu / Pol
 
Czy jacyś przeciwnicy zabicia pana Lambert zebrali się chociaż na jeden dzień żeby zaprotestować publicznie ?? Bo oburzać się w internetach jest dość łatwo.
4 miesiące temu / A
 
normalnie czekałbym na publiczne ekskomuniki, ale dziś...
4 miesiące temu / jj
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.