DZIŚ JEST:   18   LUTY   2020 r.

Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
 
 
 
 

Oburzające! Zdaniem poznańskiej prokuratury „tęczowy orzeł” nie łamie prawa

Oburzające! Zdaniem poznańskiej prokuratury „tęczowy orzeł” nie łamie prawa
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Poznańska prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie tęczowego logotypu stylizowanego na symbol narodowy – herb z orłem białym. Śledczy nie dostrzegli w działaniach aktywu homoseksualnego i ich stronników znamion czynu zabronionego – donosi lokalna „Gazeta Wyborcza”.

 

Działacze Młodzieży Wszechpolskiej złożyli do prokuratury zawiadomienie dotyczące artykułu 137 Kodeksu karnego:

 

„Art. 137. § 1. Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. § 2. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwa obcego, wystawione publicznie przez przedstawicielstwo tego państwa lub na zarządzenie polskiego organu władzy” – czytamy w Kodeksie karnym, w rozdziale XVII Przestępstwa przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Narodowcy uznali, że ów przepis został złamany w lipcu, gdy pełnomocnik prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka ds. przeciwdziałania wykluczeniom oraz działaczka LGBT umieścili w mediach społecznościowych zdjęcie z tęczowym orłem podobnym do symbolu narodowego. Ponadto inny homoaktywista użył białego orła na tęczowym tle.

 

To nie wystarczyło, by sprawą – po zawiadomieniu Wszechpolaków – zainteresowała się prokuratura. Oburzenia tym faktem nie kryje prezes MW Ziemowit Przebitkowski, który w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” zapowiedział złożenie zażalenia. Ponadto, jego zdaniem, władza PiS w sprawach obyczajowych zachowuje się nieudolnie, gdyż politycy potrafią jedynie pewne rzeczy deklarować. – Przykładem jest minister Brudziński, który odgrażał się na Twitterze postępowaniami w takich sprawach, a kiedy już przychodzi co do czego, to obóz władzy popisuje się kompletną impotencją – stwierdził Przebitkowski.

 

Źródło: prawo.money.pl / poznan.wyborcza.pl / epoznan.pl

MWł

 

 


DATA: 2018-09-04 10:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Stylizowane na - oto klucz. Stylizowane lub nawet podobne to nie jest godło. Ta samo krzyż na flagach skandynawskich jest krzyżem ale nie krucyfiksem czy pustym krzyżem chrześcijańskim Zatem za zniszczenie takiej flagi nie będzie się stawiać zarzutu obrazy uczuć religijnych. Ustawa definiuje wprost jak wygląda godło. I tylko to jest godło. A nie coś podobnego lub stylizowanego.
ponad 1 rok temu / Prawo jest jasne
 
Sprawdzałam w internecie zdjęcia z pochodów tęczowych w innych krajach europejskich - nigdzie,ale to nigdzie powtarzam nie było profanacji symboli narodowych. Dlaczego więc dzieje się to tylko w Polsce? Dlaczego na to pozwalamy? Pozdrawiam serdecznie.
ponad 1 rok temu / inez
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.