DZIŚ JEST:   19   SIERPNIA   2019 r.


Św. Jana Eudesa
Św. Sykstusa III, papieża
 
 
 
 

Obsceniczna wystawa gender znika z Muzeum Narodowego. Rodzice wywarli presję

Obsceniczna wystawa gender znika z Muzeum Narodowego. Rodzice wywarli presję
fot. By Lukas Plewnia from Berlin, Deutschland (Stop Gender) [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

Z wystawy warszawskiego Muzeum Narodowego zniknęły „prace” dwóch artystek: Natalii LL oraz Katarzyny Kozyry. Ich obsceniczność oburzała rodziców, którzy do muzeum zabierali dzieci. „Gazeta Wyborcza” twierdzi, że za decyzją stoi Ministerstwo Kultury.

 

To jednak przede wszystkim aktywność oburzonych rodziców sprawiła, że dyrektor placówki zdecydował o usunięciu z wystawy „Sztuki konsumpcyjnej” oraz „Pojawienia się Lou Salome”. Obydwie prace miały nawiązywać do ideologii gender. Prezentowały obsceniczne obrazy.

 

Rodzice zwracali uwagę, iż charakter takiej wystawy jest gorszący. Dyrektor Muzeum Narodowego udostępnił nawet list jednej z matek, która relacjonowała, że wizyta w placówce stała się dla jej syna traumatycznym przeżyciem właśnie z powodu pseudodzieł. – To jest Muzeum Narodowe i pewna tematyka z zakresu gender nie powinna być explicite pokazywana – skomentował dyrektor Jerzy Miziołek.

 

„Gazeta Wyborcza” twierdzi jednak, że wystawa została skorygowana z powodu nacisków resortu kultury. To z kolei nie spodobało się ministrowi Piotrowi Glińskiemu, który zdecydował o wydaniu specjalnego oświadczenia, zaprzeczającemu jakimkolwiek naciskom.

 

„Nadzór nad instytucjami kultury nie oznacza (…) uprawień do ingerencji w kształt wystaw, spektakli, koncertów i innych wydarzeń kulturalnych. To jest kompetencja dyrektora instytucji” – czytamy w oświadczeniu.

 

 

Źródło: dorzeczy.pl, okopress.pl

ged

 


DATA: 2019-04-29 13:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Muzeum Narodowe kojarzy się "zwykłym" zjadaczom chleba ze sztuką najwyższych lotów. I taka sztuka w takim muzeum powinna być eksponowana. Z tego co powszechnie wiadomo, dyrektorzy Muzeum Narodowego Oddziały w innych dużych miastach Polski zawsze narzekali na szczupłość budżetu na nowe zakupy. Czy w takiej sytuacji, powinni w ogóle dokonywać nabywania "dzieł" wątpliwej wartości artystycznej ? W końcu to są pieniądze pochodzące od "zwykłych" zjadaczy chleba, i nie powinny być marnotrawione na szkaradztwa udające sztukę. Wydaje się, że Rada Artystyczna przy Muzeum Narodowym w Warszawie, powinna mieć rozeznanie, co można traktować jako sztukę a co nią nie jest - najczęściej funkcja tej sztuki zdehumanizowanej, "ułomnej", polega tylko na szokowaniu "maluczkich". W ogóle się dziwię, że publiczne pieniądze są przeznaczane na wspieranie miernot oraz kupowanie ich "dzieł"; którym się wydaje, że są "artystami".
3 miesiące temu / Druh Ryszard
 
Wystawa wraca, nacisk Gazety Wyborczej, dyrektor uległ.
3 miesiące temu / rewers
 
powinien "zniknąć" też dyrektor muzeum
3 miesiące temu / peregrinus
 
Zróbcie artykuł o działających mocno na współczesną sztukę polską nurtach tzw "sztuki krytycznej" lub badyartu. Ich tfu-rcy mocno propagują gender i inne wypaczenia normalności, profancje itd. Te nurty są podawane studentom jako wzór i naśladowane. Sztuka nisko upadła. Sprawę trzeba nagłaśniać.
3 miesiące temu / Gosc
 
Jak wam się wszystko z jedną czynnością kojarzy,to nie powinniście mieć pretensji do nikogo, oprócz samych siebie. Widziałem te prace i cóż było tam obscenicznego? Jedna kobieta jadła banana, druga jogurt. Tyle.
3 miesiące temu / ollek
 
Usunięto prace skandalizujących autorek. Z tymi artystkami to bym nie przesadzał
3 miesiące temu / Zen
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.