DZIŚ JEST:   21   CZERWCA   2018 r.

Św. Alojzego Gonzagi
Św. Jana Rigby
 
 
 
 

Obrońcy życia ujawniają porażające dane. Te dzieci to ofiary „kompromisu aborcyjnego”

Obrońcy życia ujawniają porażające dane. Te dzieci to ofiary „kompromisu aborcyjnego”
fot.REUTERS/Ivan Alvarado/FORUM

Pomimo wielu kampanii społecznych i zdecydowanego poparcia przez Polaków prawa do życia dla ludzi chorych, podejrzenie zespołu Downa wciąż jest najczęstszym powodem zabijania dzieci przed urodzeniem – przypomina Fundacja Pro - Prawo do Życia. Obrońcy życia ujawniają szokujące dane.

 

Fundacja Pro-Prawo do Życia wystosowała do dyrektorów szpitali – w trybie dostępu do informacji publicznej – zapytanie o liczbę i przyczyny aborcji dokonywanych w ich placówkach. Wynika z nich, że podejrzenie zespołu Downa wciąż jest najczęstszym powodem zabijania dzieci przed urodzeniem.

 

W 2014 i 2015 roku tylko w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 w Bydgoszczy w wyniku aborcji pozbawionych życia zostało 23 dzieci, u których podejrzewano zespół Downa. Wszystkie pozostałe aborcje wykonane w tym szpitalu zostały wykonane w związku z podejrzeniem o choroby, np. zespół Edwardsa i aberrację liczbową chromosomu.

 

W warszawskim Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej od 2014 roku dokonano 26 aborcji, w tym jednej na bliźniętach, u których podejrzewano wystąpienie zespołu Downa. 9 spośród 26 aborcji zostało dokonanych na dzieciach, u których podejrzewano zespół Downa lub zespół Edwardsa.

 

Obrońcy życia zapewniają, że będą przekazywać kolejne informacje uzyskane od placówek medycznych z oddziałami ginekologicznymi w Polsce.


 

Źródło: Fundacja Pro-prawo do życia

luk

 


DATA: 2017-05-18 13:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Trzeba przypomnieć: "Michu" jakiś czas temu ogłosił się heretykiem. Promuje on (także pośrednio) takie poglądy jak: przyjmowanie trucizny obowiązekiem obywatelskim, Hitler to dobro ogólnoświatowe, kobieta na plaży może paradować nago przed kimkolwiek, można zabijać i torturować bliźnich, a i tak pójdzie się do nieba. Kradzież jest dobra. Chrystus umarł na krzyżu bo był głupi. I jeszcze wiele innych nonsensów. Człowiek ten ewidentnie i świadomie kłamie, a gdy spotyka się z rzeczowymi argumentami - nie nawiązuje dyskusji tylko zmienia temat tworząc pozór dyskusji lub milknie. On w różnych komentarzach potrafi przeczyć samemu sobie, aby tylko przekazać zło jako dobro, także w sposób mocno zaowalowany. Nie wymagając od nikogo heroizmu - sugeruję choć westchnięcie modlitewne za niego i jemu podobnych. A w wymiarze ziemskim - ignorować trola i siewcę fałszu o ile sytuacja nie wymaga inaczej. I jemu podobnych teraz czy później.
11 miesięcy temu / Stroke
 
jacy z pisowców katolicy,to można było zobaczyć 19 listopada w Krakowie Łagiewnikach(kto z nich tam przyjechał). Tylko minister Szyszko,minister Ziobro i prezydent Duda(a prezydent tylko dla tego ,że musiał się pokazać ?). Premier Szydło tam nie było,a miała być,nieprawdaż? A syn pani premier,oby nie był kolejnym "kościelnym inżynierem" od modernizmu.
ponad 1 rok temu / jac
 
@Stormer Wielkim atutem jest polityka socjalna, przede wszystkim program 500+ zmniejszenie ubóstwa wśród dzieci, uszczelnienianie ściągalności vatu, złodzieje nie mogą się czuć bezkarni. Przeorientowanie polityki, nie godzimy się na kłamstwa, np polskie obozy. Nie wykonujemy posłusznie wszystkich rozkazów UE jak Tusk. Fakt, że czasem działają niezgrabnie, ale starają się rządzić w interesie Polski, a nie przeciw zwykłym ludziom jak PO.
ponad 1 rok temu / Michu.
 
PIS nas oszukał! Dzieci dalej są mordowane. Nigdy nie dostaną mojego i mojej rodziny głosu!
ponad 1 rok temu / pw
 
@Michu: a gdzie takie strony widzisz? :-D
ponad 1 rok temu / Stormer
 
Oczywiście nie można popadać w skrajności. Różnica między Pisem a poprzednikami jest duża. Można ich krytykować, ale trzeba widzieć też jasne strony ich rządów.
ponad 1 rok temu / Michu.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.