DZIŚ JEST:   19   MARCA   2019 r.

Św. Józefa, Oblubieńca NMP
Bł. Marcela Callo
 
 
 
 

Obrońcy życia przypomnieli posłom o projekcie „Zatrzymaj Aborcję”

Obrońcy życia przypomnieli posłom o projekcie „Zatrzymaj Aborcję”
Fot. Twitter / Kaja Godek

Jesteśmy tutaj, by pokazać, że jesteśmy gotowi do rozmowy o tym projekcie w każdej chwili. Oczekujemy, że Sejm podejmie prace, aby zakazać aborcji eugenicznej niezwłocznie – powiedziała we wtorek w Sejmie Kaja Godek, pełnomocnik obywatelskiej inicjatywy „Zatrzymaj Aborcję”. To reakcja na bierność posłów, którzy nie spieszą się z zagwarantowaniem prawa do życia dzieciom nienarodzonym, podejrzewanym o chorobę bądź niepełnosprawność.

 

Projekt trafił do Sejmu na początku roku. Posłowie w pierwszym czytaniu skierowali do dalszych prac w komisji polityki społecznej i rodziny projekt likwidacji tzw. aborcyjnej przesłanki eugenicznej, poparty podpisami ponad 830 tysięcy Polaków.

 

Jednak wiele wskazuje na to, że obywatelska inicjatywa, mimo pięknych deklaracji podczas sejmowej dyskusji, nie należy do priorytetów większości sejmowej.

 

Ostatnie deklaracje przewodniczącej komisji są takie, że przez najbliższe pół roku komisja nie zamierza się zajmować projektem obywatelskim, ponieważ ustaliła plan pracy w grudniu na najbliższe półrocze –  powiedziała we wtorek Kaja Godek. Dodała jednak, iż komisja może jeszcze zmienić zdanie. Konferencja oraz pikieta przed Sejmem miały za cel zachęcenie posłów do tego.

 

Uważamy, że w sytuacji, kiedy co 8 godzin w polskich szpitalach ginie małe, niewinne dziecko, a Polacy masowo domagają się zaprzestania zabijania tych dzieci, właściwe byłoby uzupełnienie porządku obrad i przyjrzenie się projektowi obywatelskiemu – stwierdziła przedstawicielka Fundacji Życie i Rodzina.

 

„Krótki, niekontrowersyjny i nie wymaga długiej dyskusji”. „Jest to wykreślenie jednej przesłanki, która odpowiada dzisiaj za 95 procent aborcji dokonywanych w majestacie prawa” – przypominała obrończyni życia. Kaja Godek zwróciła uwagę, że najnowszy projekt spotkał się z największym poparciem ze wszystkich inicjatyw aborcyjnych na przestrzeni ostatnich kilku lat.

 

 

Źródło: Stefczyk.info

RoM

 

 


DATA: 2018-02-06 18:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

PIS mnie rozczarował w tej kwestii i wielu innych.Na PIS zagłosowałam tylko raz, w ostatnich wyborach , już nie zagłosuję na nich.Obecnie nie widzę nikogo:(KIEDY SPOŁECZEŃSTWO PRAWE I NARODOWOŚCIOWE BĘDZIE MOGŁO?Czy dożyję tego?Niewiele mi do 60-tki:(I NIC
ponad 1 rok temu / tilia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.