DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Obrońcy życia przed rzeszowskim sądem. Następna rozprawa w marcu

Obrońcy życia przed rzeszowskim sądem. Następna rozprawa w marcu

Obrońcy życia z Fundacji PRO – Prawo do Życia: Jacek Kotula i Przemysława Sycz, we wtorek znów stanęli przed sądem. W czasie rozprawy zeznawała Agata Rejman, położna, która odmówiła przy asystowaniu przy aborcjach w rzeszowskim szpitalu oraz Mariusz, Dzierżawski szef Fundacji PRO – Prawo do Życia. Kolejną rozprawę wyznaczono obrońcom na marzec.


Szpital Pro-Familia ściga obrońców życia za organizowanie pikiet pod placówką.  Rozprawy – na wniosek szpitala - nie są jawne. Wczoraj po rozprawie mec. Jerzy Kwaśniewski, obrońca oskarżonych obrońców życia ujawnił, że sąd nie zakończył jeszcze przesłuchań świadków.

 

W czasie wtorkowego przesłuchania Agata Rejman opowiedziała sędziemu ze szczegółami, jak przebiega aborcja. Z kolei Mariusz Dzierżawski odpowiadał na pytania sędziego o działanie Fundacji PRO-Prawo do życia.

 

Po wyjściu z sali rozpraw Mariusz Dzierżawski powiedział: -Jestem dobrej myśli, że sprawiedliwość zwycięży. Jesteśmy bliżej prawdy, nie da się już ukryć, że aborcja jest zabijaniem ludzi.

 

Pełen nadziei na zwycięstwo jest także oskarżony Jacek Kotula. Jak wyjaśnił, obecny proces nie jest pierwszy – udało mu się wygrać już 9 spraw sądowych. - Nie poddamy się i nie damy się złamać, choćby nam trzeba było wciąż przychodzić do sądu. Mówimy „dość aborcji”, dość zabijania nienarodzonych w łonach matek. Apelujemy więc do tych, którzy podnoszą rękę na niewinne dzieci i wmawiają innym, że robią to z miłości do dziecka i matki, żeby nie byli obłudnikami i nawrócili się – mówi Jacek Kotula.

 

Szpital Pro-Familia z Rzeszowa oskarżył Jacka Kotulę i Przemysława Sycza o naruszenie dóbr osobistych placówki. To kolejny proces za nazywanie aborcji zabiciem dziecka poczętego.

 

pam


DATA: 2015-01-21 11:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Trzymajcie się! Cała Polska jest z wami.
ponad 5 lat temu / Rena
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.