DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Obrońcy życia przeciwko „najbardziej ekstremalnemu prawu aborcyjnemu w Europie”

Obrońcy życia przeciwko „najbardziej ekstremalnemu prawu aborcyjnemu w Europie”
Fot. Pixabay

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy narzucone przez Londyn prawo pozwoliło zabić 129 nienarodzonych z Irlandii Północnej. Najważniejsza brytyjska organizacja obrońców życia podkreśla, że kraj ten jest traktowany niczym kolonia.

 

- Aborcja pozbawiła 129 nienarodzonych dzieci w Irlandii Północnej ich życia, przyszłości i podstawowych praw ludzkich. Aborcja jest brutalną i dyskryminującą praktyką, dla której nie ma miejsca w 2020 roku. Reżim aborcyjny w Irlandii Północnej musi zostać natychmiast uchylony, a matkom i ich dzieciom należy przywrócić pełną ochronę – podsumował Michael Robinson, szef krajowego oddziału Stowarzyszenia Ochrony Dzieci Nienarodzonych (SPUC).

 

Minister zdrowia Robin Swann ujawnił przed parlamentarzystami dane dotyczące dwóch miesięcy obowiązywania ustawy, w myśl której pomiędzy 31 marca a 22 maja aborterzy zabili 129 nienarodzonych.

 

SPUC uważa reżim narzucony przez Westminster wskutek kryzysu parlamentarnego w Irlandii Północnej za „najbardziej ekstremalne prawo aborcyjne w Europie”, a także „antydemokratyczne nadużycie władzy”.

 

Według nowych przepisów, w kraju tym dozwolone jest nieograniczone zabijanie dzieci poczętych aż do 14. tygodnia ciąży oraz do chwili porodu, jeśli dziecko jest podejrzane o upośledzenie czy niepełnosprawność. Zgodnie z prawem karane mogą być za to nawet pokojowe demonstracje czy pikiety na rzecz obrony życia. Z kolei pracownicy służby zdrowia, niechcący angażować się w morderczy proceder, nie mogą liczyć na silną ochronę prawa.

 

- Życie i przyszłość 129 osób w Irlandii Północnej już minęły. Ich istnienie było niezastąpione, a pustej przestrzeni, którą opuściły, nie da się już nigdy zapełnić. Ten barbarzyński reżim musi zostać uchylony, a my musimy zapewnić ochronę życia i przyszłości mieszkańców kraju – podkreślił Michael Robinson.

 

 

Źródło: Life Site News

RoM

 

 


DATA: 2020-06-06 21:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

jak się chce coś naprawić to w tym wypadku pierwszym pytaniem jest "dlaczego"
27 dni temu / do Jot
 
Zdumiona - zgadzam się z Tobą! Powinni być nazywani patologią a nie rodzicami.
27 dni temu / Jot
 
Pierwszymi, którzy wydaja wyrok śmierci są "rodzice" dziecka. Bez ich zgody nikt nie mógłby go zabić. Dlaczego nikt tego nie mówi? Przecież to prawda!
27 dni temu / Zdumiona
 
Teraz już nikt nie powinien mieć wątpliwości czym jest Anglia.
27 dni temu / Ryś
 
już nie udawajcie ze zapomnieliście dlaczego Irlandia jest teraz taka ,Irlandia odreagowuje rozczarowanie kościołem i robi to w głupi sposób i dlatego tylko kościół może to naprawić -jak najpierw naprawi się sam
27 dni temu / ale
 
Irlandia Północna zawsze traktowana by wywierać nacisk na Irlandię kontynentalną Taki Donbas na Ukrainie Mam nadzieję że katolicy z Irl Płn nie dają się w ten sposób wykorzystać .
27 dni temu / taki tam
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.