DZIŚ JEST:   26   MAJA   2020 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Obrońcy życia nie dają zapomnieć: TK musi stanąć po stronie nienarodzonych!

Obrońcy życia nie dają zapomnieć: TK musi stanąć po stronie nienarodzonych!
By Adrian Grycuk [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], from Wikimedia Commons

Każdego tygodnia, przez jeden dzień, obrońcy życia pikietują pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego w Warszawie. Cel jest jeden: sprawić, by sędziowie wreszcie zajęli się konstytucyjnością przepisu o aborcji eugenicznej.

 

Wniosek w tej sprawie trafił do TK już ponad rok temu. A mimo to, sędziowie nie myślą się nim zajmować.

 

Chcemy, żeby sędziowie Trybunału Konstytucyjnego, głównie pani prezes, uświadomili sobie, jaką ogromną władzę mają w rękach. Mają władzę zatrzymać rzeź w polskich szpitalach 95 proc. dzieci oskarżonych często niesłusznie o Zespół Downa lub inne wady genetyczne. Kropla drąży skałę. Myślę, że nasze regularne działania, nasz przekaz, prawda o aborcji, którą przekazujemy za pomocą obrazu i dźwięku – w końcu dojdzie tam, gdzie trzeba i pewne działania zostaną przyspieszone – zaznaczył Adrian Majcher z Fundacji Pro-Prawo do Życia.

 

Trybunał odwleka rozpatrzenie wniosku. Prezes Julia Przyłębska jeszcze w listopadzie ub.r. zapewniała, że sprawa jest w toku, a TK ma wkrótce wyznaczyć termin rozprawy. Od tamtego momentu nic jednak nie wydarzyło się wokół tej sprawy.

 

Jeśli Trybunał uznałby tę przesłankę za niezgodną z ustawa zasadniczą, to bezzasadne byłoby procedowanie obywatelskiego projektu „Zatrzymaj Aborcję”, którego celem jest właśnie zakazanie aborcji eugenicznej. Projekt utknął też w sejmowej podkomisji.

 

 

Źródło: RadioMaryja.pl

ged


DATA: 2019-01-21 10:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dlaczego w imię smutnego i ciężkiego życia NIEKTÓRYCH rodzin, agitujesz za prawem do mordowania WSZYSTKICH dzieci podejrzewanych o chorobę? Nawet tych które w rzeczywistości urodziłyby się zdrowe? Nawet tych których choroba nie powodowałaby smutnego i ciężkiego życia ich rodzin? Dlaczego nie zaproponujesz by dzieci najpierw się urodziły, a dopiero potem by zamordować te które według ciebie będą problemem? Przynajmniej byłbyś konsekwentny, czyli pokazał podstawy do szukania u ciebie zdolności do rozumienia. I nie proponuj nam, oburzonym mordowaniem niewinnych dzieci, braku emocjonalnego nastawienia. Każdy kto nie jest bezdusznym psychopatą podchodzi emocjonalnie do morderstw niewinnych. Ty tego nie jesteś w stanie zrozumieć? Dopóki jak ognia unikasz odpowiedzi na zadane pytania, nie oczekuj by traktować cię jako potrafiącego pisać ze zrozumieniem.
ponad 1 rok temu / pytanie do klik
 
z którego zdania w moim pierwszym poście wywnioskowałeś że jestem za aborcją?? "straszne skutki" to smutne i ciężkie życie tych rodzin w których urodzą się te dzieci (bo pomyłki są w obie strony) ,mniej emocjonalnego nastawienia + czytanie ze zrozumieniem
ponad 1 rok temu / klik do pytanie do klik
 
Morderstwo zostaje morderstwem i legalizacja aborcji nie spowoduje że mordercy będą szczęśliwsi a ich życie będzie miało większy sens z krwią na rękach. Przyzwolenie na Mordowanie niewinnych dzieci do nicze dobrego nie doprowadzi. Chcesz prawa do zabijania dzieci to zacznij od siebie skoro uważasz ,że to dobre. Logiczne?
ponad 1 rok temu / Do zwolenników aborcji
 
OK, czyli udajesz troskę o chore dzieci, skoro popierasz rozwiązanie tego dla ciebie "problemu" tylko poprzez zamordowanie tych chorych, a przy okazji zamordowanie zdrowych u których błędnie zdiagnozowano chorobę, tak? A także OK, bo domagasz się zniesienia karalności morderstw dzieci już narodzonych, tak? OK, bo kłamiesz jakoby katolicy uparcie nie widzieli potrzeby troski o narodzone chore dzieci, tak? Jak można troszczyć się o zdrowie ludzi którzy nie żyją, bo zabili ich bezduszni egoiści o poglądach tak samo bezmyślnych jak twoje?
ponad 1 rok temu / pytanie do klik
 
dokładnie ,może ciebie zrozumieją bo mnie zaatakowali za zwrócenie uwagi na to że nie myślą o pomocy i odpowiedzialności
ponad 1 rok temu / klik do tak to widzę
 
OK ale czemu uparcie nie widzisz drugiej strony że urodzą się chore dzieci(niech się urodzą ) którym nikt nie pomoże bo nie ma jednoczesnych prac nad przygotowaniem tej pomocy -tak brzmiał tekst i to wy nie rozumiecie co czytacie
ponad 1 rok temu / @pytanie do klik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.