DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Obrońcy życia liczą na szybkie przyjęcie projektu całkowicie zakazującego aborcji

Obrońcy życia liczą na szybkie przyjęcie projektu całkowicie zakazującego aborcji

Przedstawiciele Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji” wyraziły nadzieję i przekonanie, że projekt ustawy zakładającej pełną ochronę życia i zdrowia każdego dziecka, zostanie przyjęty w całości i bez zbędnej zwłoki. Inicjatorzy podkreślają, że ustawa będzie ratować życie około tysiąca dzieci rocznie. W najbliższy czwartek w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie projektu ustawy.


- Każdy dzień zwlekania z przyjęciem tego projektu, to życie trójki dzieci, które mogą umrzeć w wyniku aborcji - powiedziała Sylwia Zborowska z Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. Wyraziła nadzieję, że wszystkie kluby parlamentarne poprą projekt ustawy o całkowitym zakazie aborcji. - Liczymy, że ochrona życia ludzkiego będzie dla posłów sprawą oczywistą - mówiła dalej. Wskazała, że projekt procedowany powinien być jedynie w Komisji Sprawiedliwości i Praw człowieka. - Prawa nienarodzonych dzieci to podstawowe prawa każdego człowieka – podkreśliła Zborowska.


O skutkach aborcji, która dopuszczalna jest w Polsce w trzech przypadkach (zagrożenia życia matki, nieodwracalnego uszkodzenia płodu lub gdy ciąża jest wynikiem czynu zabronionego) mówiła Małgorzata Owczarska. Przedstawicielka Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji” wskazała, że tym podstawowym skutkiem aborcji jest śmierć dziecka, natomiast innym jest trauma u kobiety. - Jak długo prawo dopuszcza aborcję, tak długo lekarze będą do niej zachęcali - podkreśliła. Owczarska zauważyła, że usunięcie ciąży skutkuje u kobiety konsekwencjami natury somatycznej, psychologicznej, psychiatrycznej i duchowej. - Badania jasno wskazują, że niemal 100 proc. kobiet doświadcza długotrwałego smutku po aborcji. A silne i patologiczne poczucie winy dotyczy 92 proc. kobiet - powiedziała Owczarska.


Małgorzata Owczarska z Konfederacji Kobiet RP przyznała również, że nawet w przypadku uchwalenia ustawy jedynie w części, to wyeliminowanie przesłanki eugenicznej spowoduje, że liczba dokonywanych w Polsce legalnych aborcji może spaść nawet o 90 proc. W roku 2014 dokonano takich zbiegów 971. - Zadowalająca będzie tylko sytuacja, gdy każde ludzkie życie będzie chronione, ale to będzie kolejny, mały krok, w kierunku ochrony wartości podstawowych - podkreśliła Owczarska.


Podczas konferencji prasowej głos zabrała także Katarzyna Stępkowska, która podkreśliła, że ustawa całkowicie zakazująca dokonywania aborcji stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie społeczne. Przywołała również wyniki badań przeprowadzonych w maju br. przez Instytut Badań Rynkowych IBRiS. Wynika z nich, że aż 58,4 proc. Polaków popiera całkowity zakaz aborcji z zachowaniem możliwości ratowania życia matki. Przeciwnego zdania jest 30 proc. badanych. Twierdząco odpowiedziało aż 57,9 proc. kobiet i 69,5 proc. mężczyzn.


Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji” zebrał ponad 450 tys. podpisów pod projektem ustawy całkowicie zakazującej aborcji w Polsce. W czwartek w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie tego dokumentu.

 


Źródło: KAI

POz

DATA: 2016-09-20 19:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.