DZIŚ JEST:   22   LISTOPADA   2019 r.

Św. Cecylii, męczennicy
Św. Sawy
 
 
 
 

Obrońcy życia górą! Aborcyjny gigant przegra ważny proces?

Obrońcy życia górą! Aborcyjny gigant przegra ważny proces?

Z 20 mln do 100 tys. dol. – żądania, jakie wysunęło Planned Parenthood wobec dziennikarza, który ujawnił łamanie prawa przez proaborcyjną instytucję, zostały radykalnie obniżone przez sędziego na kilka tygodni przed procesem.

 

Dziennikarz David Deleiden ujawnił, że gigant aborcyjnego przemysłu, Planned Parenthood był zaangażowany w handel organami oraz tkankami zabitych dzieci nienarodzonych. W opinii organizacji, reporter złamał prawo i naraził na rzekome straty „osoby trzecie”. Prawnicy PP zażądali od niego, bagatela, 20 mln dol.

 

Jednak sędzia William Orrick III obniżył te żądania do 100 tys. dol. Obrońcy życia nie mają wątpliwości, że to ich pierwszy sukces. Szczególnie, że osoba sędziego wydawała się raczej zagrożeniem niż okolicznością sprzyjającą. Orrick mianowany został jeszcze przez prezydenta Baracka Obamę a w przeszłości miał współpracować z Planned Parenthood.

 

Jeszcze w grudniu 2017 roku prolajferzy wnioskowali, by sprawę prowadził inny sędzia. Początek rozprawy planowany jest na 30 września tego roku.

 

Kierujący Centrum Postępu Medycznego Daleiden w 2015 roku ujawnił nagrania wideo, które dowiodły, że największa w USA sieć klinik aborcyjnych zajmuje się intratnym handlem organami i tkankami pobranymi z zabitych ludzkich płodów. Spowodowało to liczne protesty przed klinikami aborcyjnymi, Kongres wszczął w tej sprawie specjalne dochodzenie, a od aborcyjnego giganta odwróciło się wielu partnerów biznesowych. Niektóre amerykańskie stany postanowiły ograniczyć jego wspieranie finansowe placówek Planned Parenthood.

 

Planned Parenthood otrzymuje obecnie rocznie około pół miliarda dolarów pochodzących od amerykańskich podatników. Co roku przeprowadza około 320 tys. aborcji.

 

 

Źródło: tvpinfo

ged


DATA: 2019-07-20 20:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeśli Planned Parenthood niezgodnie z prawem sprzedawał narządy to należy go ukarać a jeśli zgodnie z prawem to dlaczego za informacje o swojej działalności chcą ukarać dziennikarza?
3 miesiące temu / razar
 
Szkoda. Powinien zostać surowo ukarany.
4 miesiące temu / Y
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.