DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Obrońcy życia apelują do minister edukacji w sprawie seksedukacji w szkołach

Obrońcy życia apelują do minister edukacji w sprawie seksedukacji w szkołach
fot. Krystian Maj/FORUM

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zaapelowała do minister edukacji, Joanny Kluzik-Rostkowskiej o rezygnację z nowego pomysłu wprowadzania do szkół edukacji seksualnej.

 

„Jesteśmy mocno zaskoczeni zapowiedzią Pani Minister dotyczącą problematyki edukacji seksualnej w szkołach, w której rozważa Pani zasadność wprowadzenia do szkół różnych ścieżek edukacyjnych dotyczących seksualności człowieka, od konserwatywnej po genderową” – piszą obrońcy życia w liście otwartym do minister edukacji narodowej Joanny Kluzik-Rostkowskiej. Pod listem podpisali się wszyscy członkowie Zarządu Federacji: dr Paweł Wosicki (prezes), Antoni Szymański, Antoni Zięba, Anna Dyndul, Maria Adamska-Kolupa, Jolanta Chytra, o. Ryszard Halwa, ks. Stanisław Kaniewski, Lidia Klempis, Dariusz Kłeczek, Henryk Koch, Ewa Kowalewska, Bogdan Nowacki, Iwona Rutkowska, Hanna Wujkowska, Katarzyna Urban.

 

Resort edukacji planuje wprowadzenie edukacji seksualnej do szkół możliwości wyboru przez rodziców ścieżki edukacji dzieci w kwestii płciowości. Rodzice staną więc przed wyborem – albo ich dzieci będą nauczane według programu przygotowującego do czystości i wierności, albo według projektów edukacyjnych zakładających przekazanie dzieciom wiedzy o antykoncepcji, czy aktach homoseksualnych jako czymś normalnym.

 

Obrońcy życia i rodziny przekonują w swoim apelu minister, że w szkole są już lekcje dotyczące sfery płciowej człowieka – wychowanie do życia w rodzinie.

 

„Mamy świadomość, że ten szkolny przedmiot zawierający elementy edukacji seksualnej typu A (wg terminologii Amerykańskiej Akademii Pediatrii) jest solą w oku zwolenników biologicznej i genderowej edukacji seksualnej. Podstawa programowa tego przedmiotu ukazuje bowiem rodzinę opartą na małżeństwie mężczyzny i kobiety, co jest zgodne z art. 18 Konstytucji RP. Wskazuje także na wartość wstrzemięźliwości seksualnej przed ślubem, wierności przez całe życie, pozytywnie przedstawia wiedzę na temat płodności oraz uczy poszanowania ludzkiego życia od chwili poczęcia – zwracają uwagę specjaliści. „Takie ujęcie przedmiotu ’Wychowanie do życia w rodzinie’ odpowiada większości polskich rodziców i wszędzie tam, gdzie jest dobrze realizowane, stanowi dla nich cenne wsparcie w wychowywaniu ich dzieci” – piszą obrońcy życia.

 

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

ged


DATA: 2013-12-19 09:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pani minister nie chce zle dla dzieci i młodzieży w szkołach.Ona najzwyczajniej w świecie szykuje kolejne etaty dla kolejnych nierobów edukacyjnych
ponad 5 lat temu / bruno
 
pani ministra - pani da już spokój naszym dzieciom, niech pani ich już nie straszy swoją fizjonomią i chorymi pomysłami; niech pani zachowa reszki godności kobiety i zejdzie nam z oczu i pójdzie do innej pracy, gdzieś przy biurku na zapleczu albo w magazynie; a tam, w ciszy, może przemyśli pani swoje czyny i wróci pani do normalności, i do nas; ale, jak powtarzam, po wyleczeniu;
ponad 5 lat temu / jaro
 
Kluzikowa jest znana z tego ,że zrobi dużo,a nawet bardzo dużo dla stołka , pieniędzy i kariery.Musiała obiecać ,że będzie wdrażać genderową ideologię , bo inaczej nie dostałaby teki ministra. Tusek dla którego Polskość , a więc i wiara katolicka i rodzina oparta na Bożym planie to nienormalność zrobi wszystko dla genderowców i ich pieniędzy , bo przecież oni duzo płacą i dużo obiecują.
ponad 5 lat temu / anka
 
W ogóle nie powinno być edukacji seksualnej. Od tego jest rodzina, a nie szkoła. To właśnie edukacja seksualna rozbudza wśród dzieci i młodzieży nadmierne zainteresowanie seksem. Potem już jest podatny grunt na pornografię i praktykowanie perwersji.
ponad 5 lat temu / Idzi
 
Szanowni Państwo Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego i mam w związku z tym pytanie - dlaczego w szkołach średnich na wzór szkół zachodnich nie uczy się młodzieży przepisów ruchu drogowego? Potem niech instruktorzy ich uczą, a egzaminy mogą być nadal państwowe. Tymczasem nasze ministry i miniostrowie koniecznie chcą uczyć młodzież jak się seksualizować i robią dzieciom sieczkę z mózgu.
ponad 5 lat temu / scolo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.