DZIŚ JEST:   12   LIPCA   2020 r.

XV Niedziela zwykła
Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
Św. Jana Gwalberta, opata
 
 
 
 

Obrońcy życia: Trybunał Konstytucyjny zawiódł w sprawie powstrzymania aborcji

Obrońcy życia: Trybunał Konstytucyjny zawiódł w sprawie powstrzymania aborcji
Fot. K. Maj / Forum

Zdaniem Fundacji Życie i Rodzina, Trybunał Konstytucyjny zawiódł Polaków w sprawie powstrzymania aborcji. Fundacja przewiduje, że TK nie wyda już w mijającej kadencji parlamentu orzeczenia w kwestii niezgodności z Konstytucją RP tzw. przesłanki eugenicznej, co oznacza, że poselski wniosek w tej sprawie przepadnie. Obrońcy życia będą w tej sprawie protestować pod siedzibą TK w najbliższą środę 6 listopada o godzinie 11:00.

 

 

Ponad dwa lata temu grupa posłów poprosiła o wydanie opinii w sprawie przesłanki eugenicznej zapisanej w obecnej ustawie aborcyjnej. 27 października 2017 r. do Trybunału Konstytucyjnego trafił wniosek o stwierdzenie niekonstytucyjności tzw. przesłanki eugenicznej, dopuszczającej zabicie dziecka ze względu na podejrzenie upośledzenia lub nieuleczalnej choroby.

Dokument autorstwa posła Bartłomieja Wróblewskiego (PiS) poparło wówczas 107 posłów z różnych ugrupowań – dwa razy więcej niż jest to wymagane. Nie wyznaczono jednak nawet terminu rozprawy.

Ponieważ wnioski poselskie przepadają z końcem kadencji Sejmu, oznacza to, że Trybunał Konstytucyjny nie wywiązał się ze swojego obowiązku i nie wyda już orzeczenia w sprawie aborcji.

Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska ma krew na rękach. Codziennie w polskich szpitalach ginie troje bezbronnych dzieci, a przez wyrachowanie Julii Przyłębskiej i kalkulacje polityczne przepadła szansa na powstrzymanie aborcji eugenicznej – mówi Kaja Godek, członek zarządu Fundacji Życie i Rodzina.

W opinii organizacji, dopuszczanie selekcji i zabijania nienarodzonych ze względu na możliwość wystąpienia wad wrodzonych przywodzi najgorsze nazistowskie praktyki. – Trybunał Konstytucyjny ma stać na straży praw obywateli, a najbardziej bezbronnych Polaków pozwolił dalej mordować. Oczekujemy teraz, że Sejm nowej kadencji zajmie się niezwłocznie projektem „Zatrzymaj Aborcję” –  dodała obrończyni dzieci poczętych.

Jak wskazuje Fundacja Życie i Rodzina, nie było merytorycznego powodu, aby odwlekać rozpatrzenie tej sprawy. Tym bardziej, że wiadomo, że sędziowie byli gotowi orzec o niekonstytucyjności aborcji eugenicznej.

„Staje się zatem jasne, że kierownictwo PiS, zgadzając się na złożenie wniosku, chciało mieć wymówkę, aby nie zajmować się projektem obywatelskim” – czytamy w komunikacie Fundacji.

Złożony w Sejmie projekt „Zatrzymaj Aborcję” może być procedowany w następnej kadencji Sejmu, gdyż w przeciwieństwie do TK, nie podlega zasadzie dyskontynuacji. „Tym razem posłowie nie mają wymówek. To będzie sprawdzian czy deklaracje PiS-u mają pokrycie w rzeczywistych działaniach na rzecz życia i rodziny” – stwierdza fundacja.

 

 

Źrodło: FŻiR, KAI

RoM

 

 

 


DATA: 2019-11-04 16:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

PiS zawsze jest za a nawet przeciw. Czekam aż ktoś wreszcie sporządzi czarną księgę PiS nt. Ochrony poczętych, która trwa już kilkanaście lat.
8 miesięcy temu / PrPr
 
To wielki wstyd pani Prezes Przyłębska.
8 miesięcy temu / admirał
 
@Przykra logika: Jak to "nie może"? PiS właśnie to robi. Wszystko tylko w państwie, dla państwa. nic poza państwem. Jednostka się nie liczy o ile nie jest przydatna państwu. Moralność? A co to takiego? Obserwujemy Czysty faszyzm. Konstytucja nie pozwala? Nie ma problemu. Duda zmieni Konstytucję i po sprawie. TK to pozór i narzędzie propagandy.
8 miesięcy temu / nat
 
Państwo nie może prawnie zgadzać się na mord niewinnych obywateli. To jest nielogiczne.
8 miesięcy temu / Przykra logika
 
Według Kaczyńskiego, Sakiewicza, Dorotki Kani, Targalskiego $Corporation pod TK będą manifestować sami ruscy agenci.
8 miesięcy temu / uwaga
 
I po co były te całe mecyje z całym tym Trybunałem, skoro nic dobrego z tego nie wynika? Podpadli Unii Europejskiej, ale nie wykorzystali tego kroku w dobrym celu, a jedynie, by niepodzielnie rządzić. Wydaje się, że albo dla samego rządzenia, albo dla sojusznikow zza oceanu.
8 miesięcy temu / aaa
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.