DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Obrońcy życia: trwa niebezpieczne oswajanie z surogacją jako prawem do dziecka

Obrońcy życia: trwa niebezpieczne oswajanie z surogacją jako prawem do dziecka
Fot. You Tube / BioTexCom

Prawne uznanie surogacji uderzy w ludzkie prawa – przestrzegają obrońcy życia wobec nasilenia w ostatnim czasie prób zalegalizowania tej praktyki na skalę światową. Zwolennicy tak zwanego macierzyństwa zastępczego zupełnie przemilczają fakt, że jest to nowa forma handlu dziećmi i wyzyskiwania kobiet będących w potrzebie. Coraz chętniej z tego procederu korzystają pary homoseksualne.

 

 

O surogacji stało się ostatnio głośno za przyczyną ukraińskiej kliniki biotechnologicznej, która opublikowała w internecie film pokazujący kołyski 46 dzieci, które nie zostały odebrane przez zamawiających je klientów, z powodu wywołanego pandemią zamknięcia granic. Przy tej okazji uaktywniły się środowiska homoseksualne prowadząc w mediach wielu krajów, w tym we Włoszech, akcję oswajania z tym procederem i promowania go jako gestu altruizmu.

W tym celu nawet w Chinach nagłaśniano wypowiedzi jednopłciowych par, jak pisano, „dyskryminowanych, ponieważ nie są w stanie samodzielnie począć dziecka”. Receptą na to ma być właśnie surogacja, która w tym kraju nakręca coraz bardziej dochodowy biznes. Matkami zastępczymi są przeważnie ubogie kobiety z Tajlandii, które rodzą zamówione dzieci w Chinach, ponieważ są tam lepsze warunki sanitarne. Takie działania promuje Ke Qianting, jeden z czołowych chińskich ideologów gender, głosząc znane już z walki o aborcję hasła, aby „nikt nie wykorzystywał kobiet, bo mają one prawo do swego ciała”.

O tym, jak powoli normalizuje się „macice do wynajęcia” także w europejskim prawodawstwie świadczy historia z Wielkiej Brytanii. Para mężczyzn, Ross i Chris Mullerowie, „będzie miała dziecko” dzięki surogacji, która w całości zostanie sfinansowana przez narodowy fundusz zdrowia. Prywatnie taka praktyka kosztuje minimum 45 tysięcy funtów.

Promowane jako tzw. macierzyństwo zastępcze to umowa, na podstawie której kobieta zobowiązuje się za pieniądze zajść w ciążę w drodze zapłodnienia pozaustrojowego, urodzić dziecko i przekazać je zleceniodawcom, którymi z reguły są niepłodne pary. W większości państw europejskich surogacja jest całkowicie nielegalna m.in. w Polsce, Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Niemczech, Norwegii czy Hiszpanii.

Pary z problemem niepłodności, jak również coraz powszechniej homoseksualne, wyjeżdżają zatem do państw, w których jest ona dopuszczalna, jak np. Rosja, czy Ukraina, po to, aby wynająć tam surogatkę, która urodzi dla nich dziecko. W państwach tych można zapłacić kobiecie za poczęcie, urodzenie i oddanie dziecka oraz uzyskać akt urodzenia ze zleceniodawcami jako rodzicami. Surogatka, która dziecko urodziła, nie jest więc tam uznawana za matkę, jeśli zrzeknie się swoich praw na rzecz drugiej strony umowy surogacyjnej. Europejską stolicą tego procederu jest Ukraina. Macica, którą można wynająć kosztuje tam średnio trzy razy mniej niż np. w Stanach Zjednoczonych, a odbiorca ma gwarancję, że „towar będzie biały”.

 

 

Źródło: Vatican News / KAI

RoM

 

 

 

 


DATA: 2020-05-26 19:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zapomniałem odnieś się do par homo które z dość często korzystają z surogacji. W wielu krajach takie pary mają prawo do adopcji co moim zdaniem nie jest takie złe bo chyba lepiej mieć dwóch ojców niż nie mieć żadnych rodziców. Oczywiście przemoc zdarza się podobnie jak w innych rodzinach adopcyjnych ale to nie jest argument. Jak ktoś będzie chciał moje zdanie podważyć badaniami Regnerusa to lepiej niech wie że sam Regnerusa po czasie przyznał że wyniki są niesprawiedliwe przez błędną metodologię
1 miesiąc temu / eric
 
Do @eric rozumiem Twoje argumenty, powinno się zreformować prawo adopcyjne
1 miesiąc temu / eric
 
Ale np wywiad środowiskowy był niesatysfakcjonujący, parędziesiąt tysięcy na surogacje da się uzbierać a w domach dziecka patrzą na przychody miesięczne, jeden rodzic musi być przez pół roku co najmniej tylko w domu bo jak to tak dziecko wychować jak oboje pracują? Poza tym pomyśl o samotnych osobach które chcą mieć dzieci i osobach po 35 roku życia które na adopcje nie mają szans
1 miesiąc temu / @eric
 
Do @eric rozumiem że procedury adopcyjne są surowe i w sumie można by powiedzieć że to dobrze no może są trochę zbyt surowe ale wracając do tematu surogacji to surogacja jest kosztowna więc można domyślić się że pary które z niej korzystają są zamożne
1 miesiąc temu / eric
 
Tak, ale niestety procedury adopcyjne są zbyt surowe. Masz powyżej 35 lat? Nie dasz sobie rady z dzieckiem. Jesteś samotny, nie znalazłeś odpowiedniego partnera, ale chcesz mieć dziecko? Też się nie nadajesz. Dom musi być w wysokim standardzie, zarobki też wysokie, wywiad środowiskowy bardzo obszerny i dokładny. To duże obciążenie psychiczne i mało kto dostaje dziecko po takich restrykcyjnych procedurach
1 miesiąc temu / @eric
 
A w jakim kraju surogacja jest legalna? To jest handel ludźmi i przedmiotowe traktowanie kobiety i dziecka z surogacji @eric Dokładnie. Po co płodzić nowe dziecko, które nie jest biologicznym dzieckiem OBOJGA rodziców, skoro tyle dzieci w domach dziecka czeka na adopcję?
1 miesiąc temu / trooper
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.