DZIŚ JEST:   20   LISTOPADA   2019 r.

Św. Rafała Kalinowskiego
Św. Feliksa Walezjusza
 
 
 
 

„Obrońcy praw kobiet” atakują. Żądają od Polski przestrzegania „kompromisu aborcyjnego”

„Obrońcy praw kobiet” atakują. Żądają od Polski przestrzegania „kompromisu aborcyjnego”
Zdjęcie ilustracyjne. fot.Wikimedia/REUTERS/Ivan Alvarado/FORUM

Helsińska Fundacja Praw Człowieka skierowała pismo do Komitetu Ministrów Rady Europy, w którym stwierdza, że obowiązujące w Polsce przepisy nie gwarantują kobietom „efektywnego dostępu do aborcji” w trzech przypadkach zapisanych w „krwawym kompromisie” z 1993 roku.

 

Z informacji podanych przez portal rp.pl wynika, że we wrześniu Komitet Ministrów Rady Europy rozpocznie prace zmierzające do wywierania na Polskę presji, aby władze jak najszybciej wykonały wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka z 2012 roku. Nakazywał on wyeliminowanie z przestrzeni publicznej „utrudnień”, jakie mogą napotkać kobiety chcące dokonać w Polsce aborcji.

 

Chodzi o spełnienie takich „wymogów” i standardów” jak m.in. możliwość zgłoszenia sprzeciwu wobec opinii lub orzeczenia lekarskiego, który miał pozwalać na odwołanie się od decyzji lekarza odmawiającego wykonania zabiegu. Przedstawiciele HFPC w przesłanym piśmie twierdzą, że najważniejsze wady tej procedury to „nadmierny formalizm”, „brak możliwości zastosowania procedury w przypadku odmowy wydania opinii lub orzeczenia przez lekarza”, „wątpliwości czy sprzeciw dotyczy odmowy skierowania na badania”, „brak gwarancji szybkiego i terminowego rozpatrzenia sprzeciwu”.

 

To jednak nie wszystko. HFPC krytykuje wyrok polskiego Trybunał Konstytucyjny, który w 2015 roku uznał, że lekarz „nie ma obowiązku wskazywania pacjentowi innej możliwości uzyskania świadczenia medycznego, którego sam nie chce wykonać ze względów światopoglądowych”. W ocenie „obrońców praw kobiet” takie stanowisko TK sprawia, że możliwość wykonania aborcji „może mieć charakter czysto iluzoryczny” oraz „zmuszać kobiety do szukania nielegalnych sposobów aborcji, które mogą wiązać się z ryzykiem utraty zdrowia, a nawet życia”.

 

Jak podaje portal rp.pl „zdaniem HFPC Komitet Ministrów Rady Europy powinien zwrócić się do władz Polski o przekazanie szczegółowych danych dotyczących skarg i konsekwencji wyciąganych w stosunku do lekarzy lub placówek medycznych w związku z odmową wykonania legalnych aborcji”.

 

Źródło: rp.pl

TK


DATA: 2018-08-22 17:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Amnesty International, Helsińska Fundacja Praw Człowieka , Open Society, etc.etc.wszystko to lewackie agendy do spraw dywersji i sabotażu! Sprawdzić skąd biorą forsę i jeśli przestępcy - wydalić!
ponad 1 rok temu / gość
 
O jakim "świadczeniu medycznym" oni bredzą? Płatne morderstwo nie jest świadczeniem medycznym! Lekarz nie jest płatnym mordercą!
ponad 1 rok temu / bzdury
 
trzeba dużo odwagi i poświęcenia własnego życia wobec tego ->"thanks for not aborting me"
ponad 1 rok temu / czy jesteśmy przygotowani?
 
Czy były robione badania kim są "Obrońcy praw kobiet" = mężowie,żony, ojcowie,matki, dziadkowie, konkubiny, konkubenci, homoseksualiści jak również jakiej są rodowitej narodowości? Czy ci obrońcy żądają by te kobiety pracowały tak ciężko i ginęły na równi z mężczyznami w kopalniach węgla, rud, soli i in., hutach, firmach wiertniczych, budowach dróg, zawodach melioracyjnych,hydraulicznych i in.? Coraz więcej jest z nadwagą i cierpiących na cywilizacyjne obecnie choroby płuc, cukrzycę i in... z powodu braku wysiłku fizycznego. Nawet w całości obsadzić te miejsca pracy na życzenie chętnych i nie ubliżać tym, żyjącym wg prawa Bożego.
ponad 1 rok temu / Dama
 
A może czas opuścić te wszystkie instytucje międzynarodowe? Moim zdaniem nawet nie może, a trzeba.
ponad 1 rok temu / -
 
Szatanskie łapy won od Polski!!! Przychopaty!! Ludzie kochani nie możemy do tego dopuścić!
ponad 1 rok temu / Gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.