DZIŚ JEST:   21   CZERWCA   2018 r.

Św. Alojzego Gonzagi
Św. Jana Rigby
 
 
 
 

„Obrońcy demokracji” przed Sejmem odgrażali się liderom PiS i sprofanowali pomnik AK

„Obrońcy demokracji” przed Sejmem odgrażali się liderom PiS i sprofanowali pomnik AK
Zwolennicy opozycji sprofanowali pomnik AK i Polskiego Państwa Podziemnego. Fot. Twitter/Krzysztof Bosak
#SEJM    #ŁOZIŃSKI    #KIJOWSKI    #OBROŃCY DEMOKRACJI    #KOD    #NOWOCZESNA    #PETRU    #SCHETYNA    #MO    #DEMONSTRACJA    #WSI    #PO    #SB    #III RP OBYWATELE RP

Wprowadzone w błyskawicznym trybie przez Prawo i Sprawiedliwość zmiany w sądownictwie dały tak zwanej opozycji totalnej pretekst do kolejnych wystąpień „w obronie demokracji”. Około trzygodzinna demonstracja przed siedzibą Sejmu zgromadziła 4,5 tysiąca działaczy i zwolenników głównie Komitetu Obrony Demokracji, Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.

 

Nowy lider KOD, Krzysztof Łoziński straszył rzekomym terrorem PiS: – Każda dyktatura kończy się terrorem. Jeżeli komuś się wydaje, że jego to nie dotyczy, to się bardzo grubo myli. To dotyczy wszystkich – zachęcał. – Nadchodzi czas, w którym wielu z nas będzie musiało podejmować bardzo trudne decyzje, ale musimy stanąć na poziomie zadania, musimy – nawoływał. Zwrócił się także bezpośrednio do lidera partii rządzącej. – A do Jarosława Kaczyńskiego, którego mam nieprzyjemność znać od ok. 40 lat, chciałem powiedzieć tak: Jareczku, tak jak pisał poeta: „spisane będą czyny i rozmowy”. Pamiętaj o jednym fakcie: nie jesteś Janukowyczem i nie masz dokąd uciec, pamiętaj o tym – mówił Łoziński.


– Jeżeli Andrzej Duda podpisze tą haniebną ustawę, stanie przed Trybunałem Stanu i wszyscy ci z PiS-u, którzy się do tego przyczynili – straszył z kolei szef Nowoczesnej Ryszard Petru.


Władysław Frasyniuk zaskoczył odwołaniem się do pojęcia bardzo niepopularnego w środowiskach „obrońców demokracji”: – Dziś na nowo definiujemy patriotyzm. (...) będziemy rozliczać tych, którzy zdradzili i przestali być patriotami – mówił. 

Szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna obiecywał zwolennikom opozycji konsolidację obrońców III RP. – Chcemy być razem i jesteśmy razem. Rozpoczął się wielki bój, musimy być razem przeciwko nim [Jarosławowi Kaczyńskiemu i Zbigniewowi Ziobro] – mówił. – Mogę obiecać, że będziemy razem; będziemy pracować; będziemy budować wspólne relacje naszych klubów parlamentarnych; będziemy chcieli tworzyć jeden klub w przyszłości; będziemy chcieli być razem na jednej liście wyborczej – zadeklarował.


„Kaczyzm jak faszyzm niszczy Polskę”, „Popieramy sędziów”, „Trójpodział władzy: Kaczyński, Ziobro, Macierewicz”, „Urodziłem się w PRL, ale w nim nie zdechnę” – to niektóre spośród haseł niesionych przez demonstrantów.


Przyjęte w ostatnim tygodniu przez parlament nowelizacje ustaw dotyczących sądownictwa zakładają między innymi, że 15 członków Krajowej Rady Sądownictwa będzie wybierał Sejm, a nie, jak dotychczas, środowisko branżowe. Po wejściu w życie zmienionych ustaw wygaszone zostaną kadencje osób zasiadających obecnie w tym gremium, poza wskazanymi ewentualnie przez ministra sprawiedliwości. Zmienią się także zasady nominacji i dymisji prezesów sądów. Sprawy będą przydzielane do rozstrzygania drogą losową, a nie uznaniową.


Na godzinę 21:00 wieczór opozycja zapowiedziała protesty przed sądami.

 


Źródło: tvp.info

RoM 


DATA: 2017-07-16 20:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jestem przykładem "sprawiedliwych" wyroków sądów i mafii stworzonej przez kolesi HGW (czytaj Hanny Gronkiewicz Walc). Zacznę od HGW. Odebrała mi część nieruchomości nie przedstawiając żadnych dowodów. Przyszedł geodeta nasłany przez urzędników i wyznaczył, nowe granice działki. Urzędnicy odpowiedzieli mi że nie muszą mi nic przedstawiać, ani okazywać żadnych dokumentów. Sprawa trafiła do sądu i tu muszę sąd pochwalić bo wygrałem z HGW. Musi mi oddać zabraną działkę. Może wygrałem dlatego że wyrok zapadł niedawno po nagłośnieniu przekrętów robionych przez HGW w Warszawie. Niestety kolejny przykład dotyczy sprawy z WSA gdzie w pozwie podałem podstawę prawną tak oczywistą że wyrok to tylko formalność. Nie wziąłem pod uwagę, że skarżyłem ministra z partii PO. Mimo przyznania racji przez sąd, sprawę przegrałem. Ku zdziwieniu to minister mimo wygranej sprawy został obciążony kosztami procesu które musiał mi zwrócić. Nie podam szczegółów. Skończył się limit znaków
10 miesięcy temu / Zymek
 
Cieszę się, że masz teraz sens w życiu. Obrona Konstytucji - to brzmi dumnie, ego rośnie, zwłaszcza jak ma się czyste intencje. Bo wierzę, że Ty je masz. Tylko mało wiesz, a to co wiesz, czerpiesz tylko z jednego rodzaju źródła - lemingostwo... Wyobraź sobie wielką owrzodzoną ranę, rozległą, głęboką zaskorupiałą, sączy się z niej ropa, zlatują się muchy, gnieżdżą się w niej robaki. Pytanie: robisz szybką, precyzyjną operację czy okłady, ziółka i deliberowanie z innymi lekarzami? Demokracja to demokracja. Większość wybrała PiS, po 8 latach rządów, podobno super, PO. Zastanów się, dlaczego? Po drugie, nigdy nie widziałem, żeby mniejszość dyktowała większości co ma robić. To chyba zaprzeczenie demokracji. Widziałem za to jak zachowują się ludzie na tych Twoich demonstracjach, widziałem, do czego są zdolni. Wiem, że też co się dzieje na Zachodzie, jakie tam demokracja przybrała formy - czerwo-faszystowskie. Takie, jakich chcą Twoi koledzy z KOD, a wmawiają je w PiS.
10 miesięcy temu / do Mila
 
Slepy jest ten kto naiwnie wspiera patologie twierdzac jednoczesnie ze walczy z patologia, a takze nie jest w stanie zrozumiec ze jest w Polsce spora grupa ludzi ktorzy protestujac przeciw jednej patologii nie popieraja innej patologii. I tacy sterowani slepcy slepcami pozostana, co widac na twoim przykladzie. Kiedys na takich wymyslono okreslenie: pozyteczni idioci.
11 miesięcy temu / do Mila
 
Lamanie konstytucji jest patologia. Patologia jest pozwalanie na to. Wiecuje w obronie konstytucji i tylko to sie liczy. A kaczynski pokazal gdzie ma polakow. Liczy sie tylko jego prywatna zemsta. Szkoda slow jesli ktos tego nie widzi.
11 miesięcy temu / Mila
 
No wlasnie, ten kto jest przeciw patologii a jednoczesnie chwali sie ze wiecuje w obronie patologii, jest idiota. Sterowanym idiota. Ale to naturalne, skoro rownolegle ma urojenia ze bedac w wielotysiecznym tlumie osobiscie potrafi policzyc jego uczestnikow.
11 miesięcy temu / do Mila
 
Nie jestem za patologia w sadzie, ale nie naprawi jej lamanie konstytucji! To sie wyklucza. Ten kto tego nie widzi jest jakims idiota.
11 miesięcy temu / Mila
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.