DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2019 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Obrona życia a wybory. PiS zmieni „czarny scenariusz”?

Obrona życia a wybory. PiS zmieni „czarny scenariusz”?
Fot. Andrzej Hulimka/Forum

To już koniec wakacyjnej przerwy dla parlamentarzystów. Wraz z posłami powraca wciąż aktualne pytania o los dzieci nienarodzonych, podejrzewanych o ciężkie schorzenia. PiS może zakazać ich zabijania dosłownie w ciągu jednego dnia, ale jak dotąd zabrakło woli by zmienić krwawe prawo. Czy okres wyborczy skłoni posłów do zmiany stanowiska czy też ponownie realizowany będzie „czarny scenariusz”?

 

Z punktu widzenia katolickiego wyborcy, naturalną koleją rzeczy byłoby, gdyby posłowie – w swej większości odwołujący się przecież do korzeni chrześcijańskich – jeśli już nie z własnej inicjatywy, to z pewnością po otrzymaniu obywatelskiego projektu zwiększającego ochronę życia (a takim przecież jest #Zatrzymaj Aborcję) żwawo przystąpili do prac. Tak się nie stało. Projekt wsparty ponad 800 tys. podpisów od listopada czeka na „lepszy czas”.

 

Czy takim czasem może okazać się kampania wyborcza? Jeśli przyjmiemy – a wydaje się być to logiczne – że znaczna część sygnatariuszy projektu, to wyborcy PiS, to okazuje się, że partia rezygnując z działań na rzecz ochrony życia ludzkiego, strzela sobie w stopę i daje katolickim wyborcom sygnał, że nie są oni partii potrzebni. Milion głosów może się nie liczyć? Spójrzmy na wyniki poprzednich wyborów do Sejmu RP i sumę głosów, jakie dały PiS zwycięstwo w 2015 roku – dokładnie chodzi tu o liczbę 5 711 687.

 

Druga w Sejmie Platforma Obywatelska zebrała wtedy ok. 3,6 mln głosów. Zatem ów milion mógłby wiele zmienić. Aktualnie Zjednoczona Prawica utrzymuje znaczącą przewagę nad opozycją. Zaś partia Jarosława Kaczyńskiego – jak się zdaje – woli odciągać sympatyków od partii opozycyjnych (i tak zwiększać dystans), niż walczyć o głosy środowisk po tej prawej, konserwatywnej stronie. Po wtóre, obrońcy życia odchodząc od wspierania w wyborach PiS, będą szukali polityków podzielających ich światopogląd, a tych przecież wśród zwolenników „czarnych protestów” próżno szukać - a zatem z pewnością nie wzmocnią totalnej opozycji. I to najwyraźniej jest powodem obserwowanej zuchwałości PiS i braku dbałości o elektorat szanujący życie każdego człowieka. A to zły prognostyk dla nienarodzonych.

 

Oznacza to bowiem, że partia stająca werbalnie po stronie cywilizacji życia, w okresie wyborczym obroną życia nie będzie się interesowała, postrzegając taką „ideologiczną” walkę za politycznie nieopłacalną. Nie raz już wyborcy byli mamieni wielkimi słowami o szacunku dla życia ludzkiego, o „wielkiej spuściźnie św. Jana Pawła II”, czyli sprawach ważnych, ale nie w okresie wyborczym, gdy, podobno, „nie należy wszczynać niepotrzebnych sporów światopoglądowych”. Zapewne znów usłyszymy zatem, że „ważniejsza jest gospodarka” i sprawy „uzdrowienia państwa” zwane „niezbędnymi reformami”, a „ten rząd czyni w tym zakresie tak wiele”… I z tej kalki – niestety – PiS najwyraźniej będzie ponownie korzystało w przedwyborczych bojach.

 

Oczywiście będzie to jawna kpina z wyborców. Szczególnie, że ci raz po raz raczeni są przez media wojną o in vitro w wykonaniu Partyka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego, walczących o głosy warszawiaków. Jaki, deklaruje że nie będzie zajmował się ideologią, a Trzaskowski – w pełni wspiera wydawanie stołecznych publicznych pieniędzy na „program zdrowotny”. A choćby to, że nie ma on nic wspólnego ze zdrowiem, a tym bardziej z leczeniem niepłodności, w ogóle nie jest w tym sporze istotne.

 

Jednak na tym nie koniec, bo przelicytowany kandydat Zjednoczonej Prawicy nie tylko stwierdził, że programu nie zlikwiduje, ale dał też do zrozumienia, że taka działalność miasta tak w zasadzie to jest „okay”. Spór o in vitro przez kilka dni stał się tak ważny, jakby przeciętny warszawiak o niczym innym nie marzył, jak tylko o tym, by poddać się tej procedurze, z dofinansowaniem miasta – co oczywiste. A co z kwestią „ideologiczną” (bo tak politycy właśnie określają moralność i Prawo Boże)? A co tam! Wybory idą! A spór wokół (moralnie niedopuszczalnej) „procedury medycznej” politycznie w tym wypadku może się opłacić…

 

Niestety, choć część wyborców PiS wciąż ufa, że będzie inaczej, że prace nad #Zatrzymaj Aborcję ruszą „z kopyta” po wakacjach parlamentarnych, rozsądek podpowiada, że status quo się nie zmieni. Że politycy swoje katolickie przekonania znów będą „zmuszeni” pozostawić w domach, bo przecież są „reprezentantami całego Narodu”… A polityk – wiadomo – musi kalkulować – i to nie po Bożemu, ale politycznie. Bo jeszcze mógłby stracić obecne stanowisko. Albo dobre miejsce na liście wyborczej.

 

Czy zatem ponownie zrealizowany zostanie „czarny scenariusz”, za który życiem zapłacą kolejne nienarodzone dzieci? Statystycznie – troje każdego dnia. Katolicy wciąż walczyć będą o zmianę postawy polityków – być może czas już również masowo zagrozić im wycofaniem poparcia? Być może należy zachęcić do tego także tych biskupów, którzy ciepło przyjęli dojście do władzy „dobrej zmiany”, która okazała się „żadną zmianą” dla nienarodzonych dzieci podejrzewanych o to, że mogą urodzić się chore?

 

Cena „kompromisu aborcyjnego” jest bowiem nie do zaakceptowania. Czyż samorządowa kampania wyborcza to nie najlepszy czas, by w końcu skutecznie przypomnieć o tym rządzącym?

 

Marcin Austyn


DATA: 2018-09-12 13:16
AUTOR: MARCIN AUSTYN
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Kazimierz: A na kogo zagłosujesz? Napewno na PO, albo jakichś KOD-owców, Nowoczesnych POpaprańców, Kukizów czy jeszcze jakieś okrągło-kanciasto-stołowe marionetki. Cała ta polskojęzyczna wspólnota rozbójnicza, która demokratycznie rządzi krajem nad Wisłą reprezentuje interesy obcych państw i nigdy w świecie nie pozwoli by ten kraj był dla Polaków. Plan jest by jak najwięcej ich wymarło lub wyemigrowało a pozostałe resztki były na ich usługach. Po 1945 roku opanowali sądy, wojsko, policję, Kościół Katolicki i nie popuszczą.
10 miesięcy temu / Niktoś
 
@Jazzz- A co zmieni to, że będzie następna kadencja?! Czy wtedy ryzyko ataku będzie mniejsze? A może zamiast dziwnych politycznych kalkulacji, warto by było, aby nasi władcy obudzili w sobie proste męstwo i nie lękali się możnych tego świata? Oczywiście prawdziwa katolicka dobra zmiana, która na pewno wymagała by takich rzeczy jak całkowity zakaz aborcji, zniesienie prawa rozwodowego czy zakaz rozpowszechniania antykoncepcji wywołała by wściekłą reakcję świata i mogłaby się nawet skończyć zbrojną interwencją ONZ i innych międzynarodowych struktur. Ale jeśli Bóg z nami, któż przeciw nam? Czy Chrystus nie oczekuje od nas, że gotowi będziemy przelać za niego krew? (Łk 9:24). Niestety wiele wskazuje na to, że Kaczyński to bezduszny polityczny gracz, kukła masonerii, a nie człowiek zdolny oddać życie za Chrystusa.
10 miesięcy temu / krisbac
 
TO SPRAWA DO ZAŁATWIENIA W PRZYSZŁEJ KADENCJI. Słyszałem na własne uszy jak Jarosław Kaczyński powiedział że PiS nie jest partią konfesyjną. A było to w czasie audycji w Telewizji Trwam. Byli wtedy w opozycji. Lider PiS-u umie liczyć, poparcie dla projektu jest za małe, emocje niezbyt gorące, Zmiana ustawy w tej kadencji byłaby zbyt niebezpieczna a i o ataku z zewnątrz, który będzie jak huragan, trzeba pamiętać. Marksiści z Unii Polakom tego nigdy nie darują. Reforma sądownictwa pokazuje co może się stać przy próbie wprowadzenia ustawy zakazującej aborcję, jak będzie reagowała opozycja, jaki będzie opór polskich marksistów ? Pamiętajcie że dostana oni od międzynarodowego lewactwa wszelką pomoc i nieograniczone fundusze. Zorganizują tysiące czarnych marszów i protestów. TO NIE ZABAWA, TO ŚMIERTELNA WALKA. Dla PiS-u to może się źle skończyć, ostrożność jest wskazana. Trzeba pracować u podstaw. Może trzeba będzie jeszcze raz zbierać podpisy, ta akcja musi być perfekcyj
10 miesięcy temu / Jazzz
 
Tylko na nich nie głosujcie, oni są chytrzy, nic więcej.
10 miesięcy temu / bjs
 
Nie liczcie juz na PIS im się wydaje ze juz przebili sufit i my twardy elektorat nie jesteśmy im jyz tak bardzo potrzebni teraz masowo poza zgoda Polaków sprowadzają masy imigrantów z Indi Pakistanu Bangladeszu jesteśmy na pierwszym miejscu bijemy nawet Amerykanów w sprowadzaniu imigrantów Ale chwała się ze podwyższają najniższa pensje i stawkę godzinowa mogą juz czarterowac samoloty do Angli czy Niemiec bo z pewnością bedą masowo wracać do kraju,ja proponuje od razu niech lecą do Indi bo jest szansa ze może w przyszły rok zagłosują juz na PIS w wyborach do sejmu bo ja juz na PIS i P prezydenta Dudę juz nie zagłosuje pozdrawiam
10 miesięcy temu / Kazimierz
 
Zawsze są sprawy istotne z którymi można dyskutować i się zgadzać / nie zgadzać. W przypadku aborcji nie podlega to żadnej dyskusji. Katolik jeśli wie w co wierzy nie da się nabrać po raz drugi na tanie socjalne sztuczki.
10 miesięcy temu / Andrem
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.