DZIŚ JEST:   21   LIPCA   2019 r.

XVI Niedziela zwykła
Św. Wawrzyńca z Brindisi
Św. Apolinarego
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Też bym chciała, żeby PiS bardziej radykalnie zareagował w sprawach genderowych, panoszenia się LGBT, poparł działania na rzecz ograniczenia aborcji itd. A opozycja tylko na to czeka, żeby rozpętać histerię ideologiczną. Doprowadzić do awantury, demonstracji w całym kraju. Wtedy szanse na wygrane wybory do PE byłyby zerowe. Żeby walczyć z liberalnym lewactwem nie można pójść na całość. To jest walka na śmierć i życie, ale również długotrwała wojna i trzeba stosować przemyślaną strategię. Tu jest potrzebna nie tylko pryncypialność, ale i spryt. Nie ma wyjścia. Chociaż nie wszystkie posunięcia PiS nam się podobają to nie ma obecnie innej siły politycznej, która miałaby szansę pokonać opozycję i dalej przesuwać Polskę na prawo. Co by nie powiedzieć o Jarosławie Kaczyńskim jest wielkim dalekosiężnym strategiem i tylko musimy się modlić do Pana Boga, żeby go w zdrowiu zachował jak najdłużej. Wszystkie siły bardziej radykalne nic nie uzyskają a tylko osłabiają PiS.
3 miesiące temu / Maria
 
Partia Interesów Syjonistycznych tak omotała wyborców że członkowie dawnej Unii Wolności którzy wyklinani są w opcji niemieckiej PO w opcji płomiennych obrońców interesu narodowego są naszymi,pardon, znaczy ich własnymi sukinsynami.Co potwierdzają komentarze miernot popisowskich. Nie przestudiowali przypadku posła Mężydło który przechodząc z PiS do PO nie musiał nawet zmieniać poglądów.
4 miesiące temu / marju73
 
Dlaczego PiSOWCY w rządzeniu Polska nie czerpią z nauki Kościoła przy braku Elit cywilnych systematycznie niszczonych przez wrogie ościenne Państwa w to miejsce podpierając się propagandowa mowa o Wartościach Chrześcijańskich skierowana do najmniej znających się na kierowaniu Państwem. Ps.kto z rządzących wydal zgodę, aby do do polskich szkol wtargnęli propagatorzy idei światowego Związku lesbijek i homoseksualistów LGBT z defektami moralnymi,kryjącymi się za ludźmi obarczonymi genetycznymi ułomnościami zdrowotnymi zwalając ten problem na Samorządy?.Panie Prezesie, ile pan zdoła zebrać "wylanego cuchnącego mleka".Szczęść Boże.
4 miesiące temu / stan
 
PIS to partia etatystyczna i zrobi wszystko zeby zostac u wladzy. Jezeli sa tredy konserwatywne, to bedzie na taka pozowac. Mydli oczy wyborca a i tak wykonuje rozkazy Berlina/Brukseli/Waszyngtonu i Telaviwu. Od 2015, odkad rzadzi, nic nie zrobili, ciagle sie cofaja i porazka goni porazke i jeszcze sie przd wszystkim plaszcza, nawet przed banderowcami. Nie trzeba nam tchorzy i oportunistow, trzeba ludzi ktorzy interes Polski i Polakow a nie swoj postawia na pierwszym miejscu. Ja oddam glos na Konfederacje Norodowcy, Wolnosc, Braun, Liroy, Jakubiak i Kaja Godek. PIS zmarnowal szanse, czas na inny ruch. Pozdrawiam
4 miesiące temu / Przemek
 
Bełkot Sasina z którego nic nie wynika, kłamstwa Morawieckiego, Gowin finansujący z naszych polskich pieniędzy nową żydowską "historię" opluwającą Polaków nie tylko na konferencjach w Paryżu, Gliński i nasze pół miliona darowane bez naszej zgody antypolskiej rasistce Engelking na książki i "wykłady" opluwające Polaków to obraz Zjednoczonej Prawicy. Prawicą jest ona tylko z nazwy. PO i ZP to dżuma i cholera.
4 miesiące temu / zdrowy
 
Jeżeli macie ochotę pluć na Zjednoczoną Prawicę to się wcześniej dobrze zastanówcie, bo w ten sposób działacie na korzyść PO i przystawek. ... chyba, że tęsknicie za rządami lewackich liberałów. Wskazana odrobina rozsądku i zaangażowania ... szarych komórek. Wylewać żółć też trzeba z rozumem.
4 miesiące temu / mieszko
 
Szanowny Redaktorze-Autorze, przypominam Panu, że samorząd w Krakowie rządzi się niezależnie od rządu w Warszawie i w Krakowie PiS większości nie ma. Trudno zatem łączyć to wydarzenie z postawą Pani Kurator.
4 miesiące temu / aspx
 
Tylko głosować na Ruchy Narodowe. Boja się ich wszyscy i złodzieje z PO i Szabesgoje z PIS...
4 miesiące temu / Kwal
 
Pierwsze prawo człowieka poczętego to prawo do życia.wszystko inne jest drugorzędne.PiS mnie juz nie przekonuje
4 miesiące temu / M
 
Mamy wybór: rządy PO i szybko indoktrynacja i większy opór lidzi albo rządy PiS i powolna indoktrynacja, czyli opóźnienie, ale z mniejszym oporem ludzi. Bo ile babć kilka lat temu było nastawionych nagatywnie, a teraz naoglądały się seriali i już są tolerancyjne? Wyjście: musimy mieć reprezentację w rządzie prawdziwych konserwatystów, którzy są w Konfederacji. Śledzcie ich dzialania, reagują od razu i jednoznacznie. O rozwiązaniach mowil m.in. poseł Winnicki. I niech nikt mi nie wmawia, że Korwin to nie konserwatysta, bo śledzę jego wypowiedzi i już lata temu krytykował edukację seksualną, uważa, że straty przez nią są duzo gorsze niz straty spowodowane wadliwie funkcjonującą gospodarką, bo trudniejsze do naprawienia. Ma tez powiedzenie, że jest za ochroną życia od poczęcia do naturalnej śmierci, a naturalną dla mordercy jest kara śmierci.
4 miesiące temu / BP
 
Po owocach ich możemy poznać. Jaki koń jest każdy widzi. W kwestiach związanych z prawami Boskimi i chrześcijaństwem, rodziną nie zrobili nic. I żadne pobożne gadanie tego nie zmieni. Nie dajmy się oszukać kolejny raz pozoracją działań i szczuciem jednych na drugich. Kaczyńskiemu chodzi wyłącznie o władzę cel sam w sobie a reszcie o pieniądze.
4 miesiące temu / MJ
 
PO sługusy niemiec, PIS sługusy jankesów i typów spod ciemnej gwiazdy - ale mi to wybór, jak między sepsą a hiv.
4 miesiące temu / wyborca
 
nigdy się nie nabrał ,nigdy nie głosowałam na te partię ale jak o tym mówiłam to pomimo że jestem wierząca wyzywano mnie od komuchów i to moi bracia i siostry w wierze ,czemu tak łatwo was nabrać czemu jesteście tak naiwni i kierujecie się tylko emocjami
4 miesiące temu / ewa
 
Niezagłosowanie na PIS = oddanie głosu Wiośnie i PO i "wartościom europejskim LGBT itd.. Proste. Proponuję tego się trzymać. Bo odezwie się Wyspiański "Miałeś, chamie, złoty róg". I będzie za późno. I dołączymy do Irlandii. To naprawdę jest tak proste.
4 miesiące temu / Andrzej
 
PiS nie wypowiedział konwencji stambulskiej, a nawet pisowscy urzędnicy żądają od samorządów sprawozdań nt. wprowadzania tej konwencji, które nie jest niczym innym, jak wprowadzeniem gender do szkół i innych placówek publicznych. Już tylko to oznacza, że kierownictwo PiS to są ateiści, a nie katolicy.
4 miesiące temu / Janek
 
Też nie nabiorę się na ten lep. Decyzja już podjęta.
4 miesiące temu / Mirrro
 
Na ten lep ja się już nie nabiorę. Strachliwa władza deklaruje chrześcijaństwo, a nawet demonstruje "pobożność" biorąc udział moim zdaniem w świętokradzkim przyjmowaniu sakramentów eucharystia w czym czynny udział biorą niektórzy kapłani, biskupi itd. Obłuda, zakłamanie..... a ja mam DOŚĆ serdecznie pięknych słów, którymi można nabrać tylko naiwnych ludzi, ale z pewnością nie..... BOGA!
4 miesiące temu / Mirosław Kubic
 
Po to PIS dokłada finanse kościołowi by ten ich popierał.
4 miesiące temu / XYZ
 
Już dzisiaj dziękujmy Panu Jezusowi i Jego Matce: Panie Jezu, dziękuję Ci, że nasz naród osłonisz, uratujesz, podźwigniesz, dziękuję Ci za Twoją miłość do naszej polskiej wspólnoty. Dziękuję i Tobie, Matko Boża, Królowo Polski, że otaczasz nas płaszczem swojej opieki, orędujesz za nami, wspierasz i prowadzisz do Twojego Syna, , Jezusa Chrystusa. Proszę Cię o Matko, umacniaj nas łaską swoją, abyśmy z wiarą i miłością głosili chwałę, miłość i miłosierdzie Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa wśród narodów świata. Amen
4 miesiące temu / winsent
 
wciąż ZAPOMINAMY, że MAMY KRÓLOWĄ! MAMY HETMANKĘ! Bez Niej - możemy wybierać tylko "między dżumą a cholerą! Jeśli Jej duchowej potędze "strącającej władców z tronu" nie wierzymy....to co radzicie? Wybrać dżumę czy cholerę?
4 miesiące temu / Ave Maryja
 
Zawiedzeni niech głosują na Wiosne,skoro PiS taki zły.
4 miesiące temu / Ada
 
Mimo wszystko, trzeba uniemożliwić powrót udokomuny do władzy. Ze Schetyną, Cimoszewiczem i Millerem na czele.A co innego możecie zaproponować?
4 miesiące temu / Zbigniew
 
Bilans strat tych wymiernych i moralnych jest zbyt wielki ,zeby Zaglosowac na ludzi ktorzy oszukali narod !!!!
4 miesiące temu / Andy
 
Bylem za pisiorami ale juz nie jestem glosowac na narodowcow skoro pis nie moze wdrozyc jednej ustawy jak zabijanie dzieci to co myslicie ze taka liste obietnic zrealizuje skandal!!!!!
4 miesiące temu / Robertm
 
Pis kompromitujący Polskę, PO chcący wprowadzić totalną demoralizację człowieka, czy alternatywna prawica z coraz silniejszymi tendencjami autorasistowskimi. Wybór pomiędzy mniejszym a większym złem.
4 miesiące temu / koteq
 
Nie wierz PiSowi jak wściekłemu psu. Choćby za to, że oszukał w sprawie mordowania dzieci i wyrzuciła 900 000 podpisów na smietnik.
4 miesiące temu / panMarek
 
Wykładnię Dekalogu także dotyczących Państwa wobec Obywateli i v-wersa,zastąpiono nowomową o"wartościach chrześcijańskich" łatwo przechodzących przez gardło, zaciemniających wzajemne relacje miedzy nie wspominanym Panem Bogiem,obywatelami a Państwem.
4 miesiące temu / wyborca
 
Pozostaje Ruch Narodowy.
4 miesiące temu / Grzegorz
 
Pis jest partią lewacką;w eurowyborach warto zagłosować na narodowców,bo Polska może tylko na tym zyskać.
4 miesiące temu / marek
 
O proszę - front wyborczy gazetopolaków otwarty... "W polityce trzeba być skutecznym" i "obce trole", "poświęcić pewne wartości"... Tak skuteczny jest pis że jesteśmy popychadłem świata, gender ładuje się drzwiami i oknami a ochrony życia nie ma. Jedyna skuteczność tej partii to propaganda.
4 miesiące temu / Wojtek
 
Od kilkunastu lat PiS blokuje wszystkie inicjatywy pro live. Przypomne też co zrobili z wspaniałym, konserwstywnym kapłanem Ab Wielgusem. ŁUSKI Z OCZU JUŻ DAWNO MI SPADŁY WZGLĘDEM PIS.
4 miesiące temu / PRPR
 
W polityce trzeba byc skutecznym . Rozgoraczkowane i narzekajace glowy , ktore rzucaja epitetami , tu nic nowego nie wniosa .... chyba ze szum informacyjny i zamet w glowach , co chetnie wspieraja obce trolle .
4 miesiące temu / Piper
 
OK. , przypuśćmy że się zgadzam z Autorem tekstu i pytam jaką my wyborcy mamy alternatywę , to mamy nie głosować na tak zwaną " dobrą zmianę ' tak ? . To jest polityka , w polityce zawsze trzeba poświęcić pewne wartości które uderzają w pewne grupy ludzi , jest to bolesne , zawsze tak było i będzie , ale to odemnie zależy jak ja będę żył w tym państwie które jest moją Ojczyzną .
4 miesiące temu / krzysztof
 
Polintycy polinzmiany dbają o szkalowanie Polaków, ładuja miliony i ordery w swoich rodaków i breszą szukając głupszych od siebie....
4 miesiące temu / plin plin
 
Emerytowany nauczyciel, żona pochowana w kościele, k. wnuki ochrzczone w kościele ...Wyborcza i TVN to podstawa. Nienawidzi kościoła, Grzegorza Brauna, PiS.. ale wnuki biorą 500+. Jezus nauczał, karmił , uzdrawiał i kto podburzony przez faryzeuszy, uczonych wołał.... ukrzyzuj Go, ukrzyżuj Go, mimo,że Piłat nie widział w Jezusie winy??? Czy cos w mentalności się zmieniło? Kto zagroził Piłatowi..jeżeli Go nie wydasz nie jesteś przyjacielem Cezara? Czy wiedza, szkoła , uniwersytety i in. czynią człowieka lepszym jeżeli tego nie chce? Czy nie czas naprawę świata zacząć od siebie?
4 miesiące temu / Wild
 
Czy lepszy był Tusk biorący ślub kościelny po niemal ćwierćwieczu pożycia? Komorowski przed wyborami na salonach kk w Krakowie?
4 miesiące temu / Widzisz?
 
# Piper- Pis to nie prawica,lecz socjalisci,wiec nie pisz glupot
4 miesiące temu / X
 
Puste słowa o czym mieliśmy okazję się przekonać. Nic dziwnego , że się biją w piersi > mea culpa. Politycy, którzy obnoszą się ze swoja religijnością i nią epatują a co innego czynią lub jedynie >lewitują< jak p. Jurek są NIEWIARYGODNI.
4 miesiące temu / iskierka
 
Zastanowcie sie gdzie sa wrogowie a gdzie potencjalni sojusznicy . Jak sie chce zmieniac rzeczywistosc to trzeba miec troche wyobrazni politycznej . Pch24 duzo sil wklada by rozbic prawice , podzielic ja na czesci . Krytykujcie dalej obecny oboz rzadzacy a Koalicja Europejska tylko zaciera rece . Bardzo jestem ciekawy jak bedziecie komentowac skutki swoich dzialan po przegranych wyborach . Obecnymi dzialaniami napewno nie zblizacie sie do osiagniecia zamierzonych celow np. w zakresie ochrony zycia czy walki z LGBT !!!
4 miesiące temu / Piper
 
PiS-PO jedno zło. Głosujemy raz na orła raz na reszkę tej samej monety. Tak jak w 1968 roku było apogeum walk między frakcjami PZPR tak teraz walczą dwie okraglostolowe frakcje. Jedni udają pobożnych, drudzy bezboznych aby "ciemny lud" to kupił. Bez otumanionych wyborców byliby nikim.
4 miesiące temu / Katarzyna
 
"Lepszy Kościół pusty, niż pełen diabłów" - św. Ojciec Pio
4 miesiące temu / irtur
 
Jacy ta są obrońcy katolickich wartości dodatkowo może się przekonać korzystając z rządowych czy pisowskich mediów. PO pierwsze promocja patologi i zboczeń na każdym kroku. A wczorajszy atak na organizacje rolników którzy od ponad roku domagają się aby ktoś w końcu zadbał o interesy Polaków w Polsce to w najczystszej formnie sowiecka propaganda.
4 miesiące temu / maciek
 
ale [email protected] Niekatoliccy wyborcy są jeszcze gorsi od "komuchów" i żadnych oczu nie otwieramy, bo niekatoliccy wyborcy już wybrali geneder, aborcje, eutanazję i wszystko co może zniszczyć a nie budować człowieka.
4 miesiące temu / DNA
 
"2. Obronimy prawo rodziców do wychowywania dzieci." I co, zlikwidowali już polskie Jugendamty? Czy może "ruscy agenci" im przeszkodzili? Pewnie tak. Wszak to "ruscy agenci" zakłócili spokojne rządy jakimiś próbami naruszenia "ładu aborcyjnego".
4 miesiące temu / aaa
 
Bardzo potrzebny artykuł najważniejsze na końcu. A PiS? Propaganda i Socjalizm. A co gorsze Polakom dają Świadczenie+ zamiast warunków do przedsiębiorczości i bogacenia się, z mechanizmami wyprowadzenia z Polski obcej przedsiębiorczości, a dla Holocaust Industry - Własność+++! +++ I jeszcze jedno: UE nie da się uzdrowić, bo to Unia Euro-komunistyczna, a Kościół tam jest też zmarksizmowany przynajmniej w Niemczech. +++ "Pod Twoją obronę uciekamy święta Boża Rodzicielko Matko i Królowo nasza..."
4 miesiące temu / Jurek
 
Piękne obietnice tylko szkoda że kłamstwa : chcemy pięknej przyszłości to jak najwięcej Polaków Fatima Różaniec.
4 miesiące temu / Gosc
 
Nie mamy w czym wybierać, a chyba lepiej że są to oni ZP niż PO-KE. Pobożne życzenia nie zawsze idą w parze z twardą polityką zdemoralizowanej zachodniej Europy do której kołchozu dołączyliśmy. Z hitlerowskimi Niemcami walczyliśmy jedynie 6 lat dlatego że wtedy zaatakowany zachód miał jakieś wartości, ale i tak nas sprzedali w Jałcie. Opuszczeni z komuchami walczyliśmy kilkadziesiąt lat, a teraz chcecie to całe skumulowane i przefarbowane na kolorowo i niebiesko zło usunąć w ciągu 2 lat. TO JEST NIEMOŻLIWE. Jesteśmy V4 samotną wyspą na rozszalałym oceanie bezprawia, deprawacji, mordu ciała i sumień oraz najazdów barbarzyńskiej morderczej cywilizacji - islamu. Nie przypadkowo deklaracja w Turcji została podpisana.
4 miesiące temu / banita
 
niekatoliccy wyborcy widzieli to przed wyborami ,wszystkich ich wrzuciliście do worka z napisem "komuchy" ,teraz otwieracie oczy
4 miesiące temu / ale ale
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.