DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2021 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Obrażanie Pana Jezusa jest ok, ale Żydów obrażać nie wolno

Obrażanie Pana Jezusa jest ok, ale Żydów obrażać nie wolno

Zastępca wojewódzkiego konserwatora zabytków na Podlasiu, Zofia Cybulko straciła stanowisko, bo w prywatnej rozmowie, podczas manifestacji "obraziła Żydów".


Cybulko wzięła udział w proteście przeciwko wystawieniu „Golgota Picnic” w teatrze TrzyRzecze w Białymstoku. Podczas manifestacji rzuciła do jednej ze swoich koleżanek, że „awangardę finansuje Fundacja Batorego. Czyli żydostwo”. Wypowiedź tę nagrała „Gazeta Wyborcza”.

 

Szybko rozpętało się piekło, bo przecież dziennik Adama Michnika popiera wystawianie „Golgoty Picnic” opluwającej godność chrześcijan, za to reaguje, gdy obrażani są Żydzi. Określenie „żydostwo” nie jest oczywiście grzeczne, ale publiczne obrażanie chrześcijan za pieniądze z budżetu państwa wydaje się nawet nie tyle przekroczeniem granic, ile niszczeniem fundamentów naszej cywilizacji. Tego „Gazeta Wyborcza” już nie dostrzega. Za to ściga kobietę, która w prywatnej rozmowie niepochlebnie wypowiedziała się o osobach innej narodowości.

 

Dziennikarze lewicowej gazety stanęli w obronie „dobrego smaku” i natychmiast wysłali film do konserwatora wojewódzkiego Andrzeja Nowakowskiego, wojewody podlaskiego Macieja Żywno oraz resortu kultury i dziedzictwa narodowego z prośba o komentarz do poczynań urzędniczki. Jak ten krok tłumaczy „GW”: „Naszym zdaniem przy takich poglądach trudno bowiem o podejmowanie racjonalnych decyzji związanych z dziedzictwem żydowskim czy też w ogóle dziedzictwem innym niż tym związanym z religią katolicką - prawosławiem, spuścizną ewangelicka czy muzułmańską”.

 

Wniosek o zwolnienie Cybulko prędko trafił do wojewody. – Będąc na takim stanowisku, trzeba liczyć się ze słowami – skwitował sprawę Andrzej Nowakowski. Ciekawe czy tak samo niechętnie odnosił się do skandalicznej pseudosztuki „Golgota Picnic”… jeśli tak, to musiał to czynić po cichu, bo niewiele było słychać o jego zaangażowaniu w obronę godności chrześcijan.

 

Cybulko, odsądzona od czci i wiary, została zwolniona. A tymczasem „Golgota Picnic” dla wielu pseudoartystów mających swój przyczółek m.in. w „GW”, pozostaje symbolem walki o wolność słowa. Wolność dla chamów i bluźnierców.


Warto też dodać, że "Gazeta Wyborcza" w ostatnich dniach ostro krytykowała podsłuchiwanie prywatnych rozmów urzędników państowowych, komentując sprawę afery podsłuchowej. Jak się okazuje nagrywać i zwalniać można jedynie tych, którym nie sprzyja dziennik z ulicy Czerskiej. Ciekawy schemat myślenia, nieprawdaż?

 

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

gedDATA: 2014-07-03 13:47
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No to panowie urzedasy pokazali jaja upomnienie? Nagana? Nie! od drazu zwolnić bo zyski się zdenerwował. żal mi tylko tej pani.
ponad 1 rok temu / Gdfb
 
Ktoś mnie kiedyś zapytał: czy wiesz co to jest antysemityzm? I nie czekając na odpowiedź sam odpowiedział: "Jest to mówienie prawdy o Żydach". Ktokolwiek, czy to będzie Żyd czy inny człowiek odrzucający naukę Chrystusa będzie żył w kłamstwie i w zakłamaniu. Bo ten Największy z Żydów - Zbawiciel świata Jeszu\'ah - JHWH Masziah powiedział o sobie: "JA JESTEM PRAWDĄ"
ponad 6 lat temu / Salo
 
Czy tak samo potraktowano polityków podsłuchanych? Gdzie konsekwencja retoryki? Dlaczego produkuje się filmy antypolskie "Pokłosie", ohydne kłamliwe pomówienia, i w dodatku za nasze, polskie pieniądze? To jest granda. Polacy nie byli inspiratorami mordu około 230 Żydów w Jedwabnem, to życzeniowo - roszczeniowa postawa ekstremistów żydowskich. Natomiast Żydzi są odpowiedzialni za śmierć około 1,5mln. Polaków, rozstrzeliwanych, zsyłanych na Sybir, po wojnie przez sędziów żydowskich skazywano patriotów na śmierć, tortury. Rządzi właśnie żydostwo, które przyjeżdża sobie po obywatelstwo na gościnne występy bez żadnej kary swych poczynań, czy decydując kto ma stracić stanowisko, kto nie, tak samo jak kiedyś decydowali, którzy Polacy mają zginąć na Syberii w łagrach, a którzy mogą zastać jako posłuszna baranki. Żydostwo - to jest obecnie i w przeszłości, najgorsze zło nie tylko dla Polski.
ponad 6 lat temu / Ajek
 
Dbajmy o język i polską kulturę. Dbajmy o prawdę bo złe nawyki i działania muszą odejść, tak jak odszedł komunizm.Zaraza, która wyniszczała narody Europy i dalszych części świata nie może więcej działać i poniżać godność ludzką, a co dopiero Boga. Pozdrawiam RG.
ponad 6 lat temu / [email protected]
 
Coz bronic swego pracownika to trudna rzecz i kosztuje, a pan N. sie wystraszyl?Ale w nagrode nastepne koscioly w whitestoku i tak nadal narysuje pan N? Brawo popierajmy odwaznych w gloszeniu naszej wiary. Za mniejsze rzeczy ludzie kiedys oddawali zycie, a my coz! Pamietaj - raz wybrawszy codziennie wybierac musisz! Albo stanowisko i cieple uklady albo ON i tylko ON _JEZUS. Panie wojewodo (bo to pan pewnie zażądal glowy tej pani) zwierzchnik Pana premier T. nie zwolnil swoich pracownikow za nazwanie nas Polakow i Polski per c..j, d..a i kamieni kupa, to jak Pan na tym tle wypada?
ponad 6 lat temu / katol
 
@MTost. Jezus jest Bogiem,a więc nie może mu być przypisana narodowość. To teologiczne szulerstwo ma oczywiście określony cel zbliżenia się do JUDAIZMU,z którym HELLENIZM wziął rozwód.Proces opisał Tadeusz Zieliński w HELLENIZM A JUDAIZM. Doświadczamy CYWILIZACYJNEJ MIESZANKI pod znaczącym wpływem CYWILIZACJI PODWÓJNEJ MORALNOŚCI,czytaj ŻYDOWSKIEJ.Tak ją nazwał Feliks Koneczny w swoim oryginalnym podziale na cywilizacje.
ponad 6 lat temu / Mieczysław S.Kazimierzak
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.