DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

Obóz prowadzony przez homoseksualistów promowany w kanadyjskich szkołach katolickich

Obóz prowadzony przez homoseksualistów promowany w kanadyjskich szkołach katolickich
fot.fot.Sebastian Silva Pizarro/ZUMAPRESS.com/j.kozikowski

Kanadyjscy rodzice i obrońcy rodziny są oburzeni promocją „obozu bezwyznaniowego” dla uczniów szkół katolickich, który prowadzą dysydenccy katolicy i działacze homoseksualni.


Obóz Micah, który odbywa się od wielu lat w sierpniu w pobliżu Bancroft, w kanadyjskiej prowincji Ontario, ma charakter obozu ekumenicznego. Zgodnie z założeniem organizatorów ma za zadanie ukształtować młodych liderów „wiary i sprawiedliwości”, którzy w przyszłości odegrają istotną rolę w Kościele i społeczeństwie.

 

Opiekunami młodzieży podczas sześciodniowego turnusu są: były kapłan katolicki i trzech aktywistów homoseksualnych, zaangażowanych w promocję tzw. małżeństw jednopłciowych. Jeden z działaczy jest aktywnym pederastą, inny prowadzi stowarzyszenie pro-homoseksualne w jednej ze szkół publicznych.

 

Organizatorzy jednocześnie informują osoby, chcące wziąć udział w obozie, aby się nie martwiły, jeśli nie pójdą w niedzielę do kościoła, gdyż „niektórzy z nas (kadra) nie chodzi do kościoła co niedzielę albo w ogóle”.

Liderzy katoliccy i rodzice nazwali promocję obozu w szkołach katolickich „wielkim skandalem”, „niepokojącym i całkowicie nie do przyjęcia”.

 

Kierownikiem obozu Micah i jego pomysłodawcą jest Dwyer Sullivan, 75-letni były ksiądz katolicki, który pozostaje w związku małżeńskim. Prowadzi zajęcia w szkole średniej nt. sprawiedliwości społecznej i religii świata.

 

W skład personelu obozu wchodzi także Monica Moore, która pełni funkcję duchowną w Zjednoczonym Kościele Kanadyjskim. Kobieta zaangażowana jest w pracę na rzecz „pełnej integracji ludzi z różnych grup wyznaniowych wszystkich orientacji seksualnych i tożsamości płciowych ze społeczeństwem”. Moore uważa, że o kwestiach dot. moralności seksualnej decyduje się większością głosów.

 

Jednym z opiekunów podczas letniego obozu ma być James Loney, homoseksualny aktywista, który zyskał sławę międzynarodową jako zakładnik przetrzymywany w Iraku, gdzie współpracował z chrześcijańską grupą Peacemaker w 2005 roku. Znany jest również z oskarżeń kierowanych pod adresem Rycerzy Kolumba za rzekomą dyskryminację homoseksualistów. Rycerze w 2006 r. zaprzestali finansowania obozów katolickich - Ontario Youth Leadership, gdzie pracował Loney. Stwierdził on, że Rycerze Kolumba specjalnie zamknęli obóz ze względu na jego post-iracką działalność, związaną z ujawnieniem „orientacji homoseksualnej”. Obecnie pozostaje on w związku z innym mężczyzną.


Doradcą programowym obozu jest Colleen Barrett, związany z Gay Straight Alliance w Jacob Hespeler Secondary School w Cambridge.

 

Największe oburzenie rodziców budzi fakt, iż katoliccy duchowni, prowadzący zajęcia w szkole zachwalają obóz na stronie internetowej, w szczególności zwracając uwagę na wartości „pokoju i sprawiedliwości”, które są na nim promowane.

 

Rada Katolicka, pełniąca nadzór nad szkołami katolickimi w Kanadzie już w 2010 r. zachwalała go, wskazując na umiejętność kreowania młodych przywódców, którzy są w stanie zmieniać rzeczywistość. Obóz reklamowany w różnych szkołach katolickich już w tej chwili cieszy się - wśród kadry szkółkatolickich - renomą „najlepszego obozu dla katolickich uczniów kreującego młodych przywódców”.

 

Rodzice są oburzeni reklamą skandalicznego obozu dla młodzieży w szkołach katolickich, które powinny promować wartości zgodne z nauczaniem Kościoła. 

 

 

Źródło: LSN.com, AS.


DATA: 2013-01-14 09:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.