DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Obowiązuje zakaz rytualnego uboju

Obowiązuje zakaz rytualnego uboju

Od 1 stycznia obowiązuje w Polsce całkowity zakaz uboju rytualnego. Rozporządzenie ministra rolnictwa, zezwalające na takie praktyki, utraciło moc, uznane przedtem za niekonstytucyjne. Zgodnie z obowiązującą ustawą, każde zwierzę przed ubojem musi zostać ogłuszone.

 

Jak zapowiedział już minister rolnictwa Stanisław Kalemba, nowelizacja przewidująca wyjątki od tej reguły jest już gotowa i może zostać zgłoszona na pierwszym w nowym roku posiedzeniu Sejmu. W życie weszło też rozporządzenie unijne, które daje państwom prawną możliwość legalizacji rytualnego uboju.

 

Jak podnoszą krytycy zakazu, polski przemysł związany z produkcją takiego mięsa przynosi 1,2-1,5 miliarda złotych, dając zatrudnienie ok. 6 tysiącom osób. Według ministra rolnictwa, przeciwko całkowitemu zakazowi uboju rytualnego przemawia także konieczność tolerowania innych zwyczajów religijnych.

 

Według obrońców praw zwierząt, obstawanie przy takiej formie zabijania nie ma nic wspólnego z wolnością religijną. Same społeczności żydowska i muzułmańska w Polsce są nieliczne. Istnieje też możliwość importu mięsa pochodzącego z takiego uboju.

 

 

Źródło: TVP.info

mat


DATA: 2013-01-01 19:35
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No, faktycznie to jest problem. Bo prawa zwierząt są nienegocjowalne i mierzi mnie to, co robi PSL w tej sprawie. Z drugiej strony, gdyby zwyczajnie zwolnić z cła takie wyroby i sprowadzać z Turcji itd. to i tak by nie było moralne, bo by wtedy zarzynali jeszcze wiecej takich zwierząt w krajach arabskich. Jak dla mnie, to taka "żywność" powinna być zakazana, bez wyjątków. Jak sumienie żydów albo muzułmanów zezwala im na jedzenie tylko mięsa pochodzącego z barbarzyńskiego uboju, to niech wracają do siebie. Proste.
ponad 8 lat temu / Lewy
 
Od kiedy bezwzgledne mordowanie zwierzat jest zwiazane z rytualem religijnym i jaka to religia jest tak bezwzgledna. Nie powinna miec prawa w POlsce. Dlaczego niektorzy tak zwyczajnie wprowadzaja praktyki okrucienstwa w kraju o korzeniach chrzescijanskich. Nie powinnismy sie na to zgodzic. Albo cofamy sie wszyscy w totalny prymitywizm pierwotny. Jak mozemy do tego dopuscic.
ponad 8 lat temu / Joanna Cieszkowska
 
A EKSPORT?
ponad 8 lat temu / MT
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.