DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 25  >   EDYTORIAL

Sławomir Skiba

Obowiązek sprzeciwu


Jeszcze kilka lat temu stwierdzenie, że w polskim parlamencie zasiadać będą publiczni gorszyciele, którzy znajdą się tam dlatego właśnie, że promują seksualne dewiacje i perwersje, czyniąc z nich sedno swego programu politycznego, wywołałoby u większości naszych rodaków najwyżej gest pukania się w czoło. Dzisiaj wielu przyznaje nam rację.

Kiedy przed kilkoma laty podczas publicznych spotkań wraz z kolegami przestrzegaliśmy przed zorganizowaną inwazją homolobby i postulatami legalizacji związków dewiantów, wielu zarzucało nam, że niepotrzebnie zajmujemy się zwalczaniem absurdalnych pomysłów marginalnej grupki rodem ze „zgniłego Zachodu”, bo u nas ich postulaty nie mają żadnych szans na realizację.

Wystarczyło jednak kilka lat intensywnego prania mózgów przez różne filmy, seriale, tvn y i publicystykę, początkowo tylko subtelnie przemycaną, a ostatnio już wylewającą się każdego dnia od wczesnych godzin rannych z rozmaitych programów tzw. telewizji śniadaniowych, aby przykuta do szklanego ekranu i otumaniona jak nigdzie w Europie (co potwierdzają badania) widownia „łyknęła” wszystko bez reakcji. I choć wciąż trudno tęczowej mafii przepchać przez Sejm – bo Senat już to kiedyś zrobił – ustawę legalizującą tzw. związki partnerskie, to parada dewiacji w polskim parlamencie już trwa. Aktywiści homoseksualni poza parlamentem również nie próżnują i korzystając z miernoty ekipy rządzącej, coraz hardziej stawiają nowe żądania. Ich przedstawiciele docierają nawet do policji, organizując – za zgodą Komendy Głównej – specjalne szkolenia dla stróżów prawa z zakresu tropienia i ścigania „mowy nienawiści” czy „homofobii”. I w tzw. państwie prawa nikomu – z ministrem spraw wewnętrznych na czele – nie przeszkadza, że wspomniane kategorie rzekomych przestępstw nie funkcjonują w naszym systemie prawnym (ani nawet w języku). Utrzymywana z naszych podatków policja już przygotowuje się do ścigania myślozbrodni, a stosowne paragrafy zapewne wkrótce się dopisze. Drobny szczegół formalny, jakim jest ich brak, nie może przecież powstrzymać marszu miłujących pokój, wolność i tolerancję.

Aby wreszcie wypełnić tę „lukę prawną”, homolobby pociągnęło za sznurki i przywołało do porządku panią minister od „równego traktowania”, Agnieszkę Kozłowską¬ Rajewicz, by ogłosiła projekt penalizacji „homofobii” jako swój. Dewianci seksualni chcą bowiem, aby za niepochlebne wypowiedzi pod ich adresem groziła kara do dwóch lat więzienia! Pani minister posłusznie wykonała, o co ją poproszono, i już wystąpiła do swojego kolegi w rządzie – ministra sprawiedliwości, aby ten podjął stosowną inicjatywę ustawodawczą.

W trosce o równe traktowanie pani Kozłowska Rajewicz chce zastraszyć zdecydowaną większość społeczeństwa, w tym olbrzymią liczbę katolików, która z nakazów rozumu i moralności płynącej z prawa naturalnego oraz Dekalogu zobligowana jest do mówienia całej prawdy o grzechach przeciwko naturze. Utrzymywana z naszych pieniędzy minister, chce nam kneblować usta i zakazać głoszenia całej prawdy o grzechu i jego skutkach. To uderzenie w wolność wyznania i swobodę Kościoła, który ma prawo i obowiązek przekazywać światu całe swoje nauczanie, w tym również to, które dotyczy wołającego o pomstę do nieba grzechu sodomii.

Domagając się uciszenia wszystkich, którzy mówią prawdę na temat spustoszenia, jakie w człowieku i społeczeństwie wywołuje ten grzech, minister Agnieszka Kozłowska¬ Rajewicz chce użyć organów ścigania państwa polskiego przeciwko Kościołowi katolickiemu. Tymczasem rząd, który ustanawia pseudoprawa ograniczające wolność Kościoła i zaczyna go prześladować, staje się rządem tyrańskim, zwalniając tym samym katolików z obowiązku posłuszeństwa względem siebie. Gdyby więc prawo takie weszło w życie, mielibyśmy moralny obowiązek sprzeciwienia się jego zapisom i całkowitego ich bojkotu.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Ponowne przystąpienie Stanów Zjednoczonych do globalnej strategii walki z kryzysem klimatycznym, zniesienie restrykcji imigracyjnych dla niektórych państw muzułmańskich oraz obowiązek noszenia maseczek w podróżach międzystanowych – to niektóre z propozycji prezydenta-elekta Joe Bidena, które zamierza wprowadzić po swojej inauguracji.

 
 

W jaki sposób święta Urszula Ledóchowska przyczyniła się do odzyskania przez Polskę niepodległości? Zobacz kolejny odcinek programu "Kobieta w Kościele".

 

Wokół wydarzeń z 6 stycznia w Waszyngtonie pojawia się coraz więcej znaków zapytania. Oskarżony wtargnięcie do gmachu Kapitolu mężczyzna popełnił samobójstwo. Zmarł od kuli postrzałowej w klatce piersiowej. Policja aresztowała także uczestnika zajść, który okazał się członkiem radykalnej lewicowej organizacji. Ponadto wśród uczestników „zamachu” media zidentyfikowały oficer ds. psychologii tłumu.

 

Sześć państw Unii Europejskiej wyraziło „poważne zaniepokojenie” faktem ograniczenia dostaw szczepionki przez firmę Pfizer. Ich zdaniem, taka sytuacja „nie tylko wpływa na planowane harmonogramy szczepień, ale także zmniejsza wiarygodność procesu szczepień”.

 

Konferencja Episkopatu Portugalii zawiesiła w związku z wprowadzonym w tym kraju nowym lockdownem możliwość organizacji chrztów, ślubów oraz bierzmowania. W komunikacie biskupi wyjaśnili, że wraz z nasilającą się liczbą zakażeń i zgonów wskutek COVID-19 występuje pilna potrzeba ograniczenia spotkań, w tym dużych uroczystości o charakterze religijnym.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.