DZIŚ JEST:   27   MAJA   2019 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


To nie obłuda, to jest rozdwojenie jaźni albo inaczej schizofrenia. Ma "gość" obłęd w "gałach". Tylko leczenie w zamkniętym "sanatorium". Co to się porobiło, "pacjenci" psychiatryków ogólnoświatową "elitą", taka "szlachta specjalnej troski". Czyżby to jakieś symptomy ślepej uliczki ewolucji były?
3 miesiące temu / agricola
 
U nas nawet niektórzy arcypasterze są dwuznaczni tzn są przeciw aborcji a niekiedy za np pochwalając działalność zwolenniczki aborcji podkreślając , że w swojej działalności była "zaprzyjaźniona z Bogiem", a inni zwolenników aborcji usadawiając podczas ceremonii pogrzebowej na pierwszych miejscach, zaś samego nieboszczyka też poplecznika aborcji ogłaszając niemal "świętym" . To co się dziwić gubernatorowi ?
3 miesiące temu / Mirosław Kubicki
 
Co za kpina z wartości Chrystusa. Ekskomunikę na siebie ściągnął i nawet o tym nie wie? Jezus mówi wyraźnie w Mt, że: " 46 Czemu to wzywacie Mnie: "Panie, Panie!", a nie czynicie tego, co mówię? 47 Pokażę wam, do kogo podobny jest każdy, kto przychodzi do Mnie, słucha słów moich i wypełnia je. 48 Podobny jest do człowieka, który buduje dom: wkopał się głęboko i fundament założył na skale. Gdy przyszła powódź, potok wezbrany uderzył w ten dom, ale nie zdołał go naruszyć, ponieważ był dobrze zbudowany. 49 Lecz ten, kto słucha, a nie wypełnia, podobny jest do człowieka, który zbudował dom na ziemi bez fundamentu. [Gdy] potok uderzył w niego, od razu runął, a upadek jego był wielki."
3 miesiące temu / M
 
@Mirek: nie ma Pan racji. Kościół odróżnia między chrztem ważnym i chrztem owocnym. Nawet jeżeli niekiedy chrzest poza Kościołem jest ważny (jeśli jest udzielany z zachowaniem materii, formy i intencji Kościoła), nie jest owocny dla tych, którzy przyjęli go po dojściu do używania rozumu, tzn. nie daje im łaski uświecającej z powodu przeszkody obiektywnego grzechu przeciwko wierze w przypadku heretyków i grzechu przeciwko jedności w przypadku schizmatyków. "Jeśli ci, którzy zostali ochrzczeni przez heretyków, osiągną wiek, w którym mogą samodzielnie odróżniać dobre od złego, i przylgną do błędów tego, kto ich ochrzcił, są z pewnością wykluczeni z jedności Kościoła i pozbawieni dóbr, którymi cieszą się ci, którzy pozostają w Kościele, zarazem jednak nie są oni uwolnieni spod władzy i praw Kościoła". (Benedykt XIV, Singulari nos, 1749 r., DS 2566-2568)
3 miesiące temu / M.
 
Czy znasz jakiegoś protestanta który uważa się za "błądzącego katolika"? Jeśli nie, to nie zmyślaj.
3 miesiące temu / do Mirek
 
@M , sądzę , że mam rację . Kościół uważa za wiernych równiez protestantów z powodu ich chrztu . To jest pewnie podstawą ekumenizmu. Według kościoła to nie sa poganie tylko błądzący katolicy.
3 miesiące temu / Mirek
 
Prawdziwe wartości wynikają z przestrzegania PRAWA BOŻEGO . Pan Gubernator nie jest ani katolikiem ani osobą religijną. Jest sługą diabła.
3 miesiące temu / iskierka
 
@Mirek: Według doktryny Kościoła katolikami (czyli znajdujący się w Kościele Chrystusowym) są wszyscy ludzie ochrzczeni, wyznający wiarę katolicką i podporządkowani papieżowi. "Mocą władzy, którą Chrystus udzielił Piotrowi i jego Następcom, w komunii z Biskupami ? którzy wielokrotnie potępili przerywanie ciąży, zaś w ramach wspomnianej wcześniej konsultacji wyrazili jednomyślnie ? choć byli rozproszeni po świecie ? aprobatę dla tej doktryny ? oświadczam, że bezpośrednie przerwanie ciąży, to znaczy zamierzone jako cel czy jako środek, jest zawsze poważnym nieładem moralnym, gdyż jest dobrowolnym zabójstwem niewinnej istoty ludzkiej. Doktryna ta, oparta na prawie naturalnym i na słowie Bożym spisanym, jest przekazana przez Tradycję Kościoła i nauczana przez Magisterium zwyczajne i powszechne.? (Jan Paweł II, "Evangelium vitae") Kto dobrowolonie i uporczywie odrzuca chociażby jeden artykuł wiary popełnia grzech i przestępstwo herezji i w wyniku tego traci wiarę kat.
3 miesiące temu / M.
 
Typowy bełkot diabła ... Boże chroń nas przed takimi !!
3 miesiące temu / Bul K
 
Katolik pani Marianno to nie ten co chodzi do kościoła i unika rozwodów, nie układa figurek w mieszkaniu. Katolik to ten, który myśli jak może pomóc osobom potrzebującym, jak uśmiechać do obcych mimo zazdrości i zawiści, jak zamienić pokutę po spowiedzi na coś praktycznego i pożytecznego niż tylko modniowa. Wracając do pani dyrektor. A może były mąż bił ja za często i postanowiła się rozwieść. Każdy ma prawo do szczęścia. Katolik to człowiek. Księża te ludzie, a bardzo psują imię wspólnoty Kościoła, nasze imię.
3 miesiące temu / Marta
 
Dyrektorka w mojej pracy też twierdzi uparcie, że jest KAtoliczką i że bycie KAtoliczką absolutnie nie stoi w niezgodzie ze świętowaniem Halloween. Dodam, że otoczona jest posążkami Buddy, rozwiodła się z mężem, poslubionym przed Bogiem, a żyje z drugim związku ("małżeństwie cywilnym") z innym osobnikiem, mają też z tego związku dziecko. I wiele jeszcze takich istotnych spraw: Nie chodzi do Kościoła na Niedzielne Msze, nie Spowiada się. Ale uważa się za KAtoliczkę...
3 miesiące temu / Marina
 
Według doktryny koscioła katolikami są wszystkie osoby ochrzczone . Gubernator Nowego Jorku jest katolikiem tylko w stanie grzechu cięzkiego i braku najdrobniejszej chęci poprawy. Protestanckie państwo amerykańskie w dużej mierze kontroluje hierarchie koscioła na swoim terenie. Raczej z tej strony nie nastąpi odpowiednia reakcja . Mozna tylko powtarzać to co napisałem na poczatku . Zachowanie gubernatora i arcybiskupa Nowego Jorku jest manifestacją wolnej woli . W bardzo złej sprawie , ale z takim złem kosciół zmaga sie od 2019 lat . Każde pokolenie ma swoich Herodów i kazde pokolenie wymaga nawracania . Taka jest rzeczywistość
3 miesiące temu / Mirek
 
Wydaje mu się, że jeszcze jest KAtolikiem...
3 miesiące temu / Rick
 
Kardynał nie musi podejmować ŻADNYCH działań w kierunku ekskomuniki Cuomo. On juz jest ekskomunikowany moca samego prawa, niejako z automatu czyli "latae sententiae". Każdy kapłan który mu udzieli publicznie komunii świętej także popada w bardzo ciężki grzech - ba nie wolno udzielac mu rozgrzeszenia do momentu publicznej pokuty oraz zadośćuczynieniu. Tak stoi jak byk w KPK.
3 miesiące temu / Hanys
 
Vanitas vanitatum
3 miesiące temu / Antylewus
 
Jestem wegetarianinem a moją ulubioną codzienna potrawą są schabowe wołowe.
3 miesiące temu / Niktoś
 
KK już z kapitulował a hierarchowie są w pierwszym szeregu postępu.
3 miesiące temu / wera
 
On jest jak nasz "klasyk - Bolek" - "za a nawet przeciw"
3 miesiące temu / logik
 
JESTEM ZA FIZYKĄ ALE BEZ GRAWITACJI
3 miesiące temu / Stach
 
Jest to typowe dla mentalności lewicowej - to, jak ja siebie utożsamiam, staje się prawdą. Jesteś za aborcją/rozwodami/LGBT/eutanazją/in-vitro/antykoncepcją itp? To nic, tak długo jak uważasz się za katolika, to nim jesteś. I nikt nie ma prawa tego zanegować. Urodziłeś się mężczyzną? To nic, tak długo jak uważasz się za kobietę, to nią jesteś. I nikt nie ma prawa tego zanegować.
3 miesiące temu / M.
 
Absolutnie powinien być ekskomunikowany. To konieczne, a po za tym będzie czytelnym sygnałem dla wiernych.
3 miesiące temu / admirał
 
New York to miasto diabelskie od zarania. A gubernator ekskomunikował się sam. Z Panem Bogiem.
3 miesiące temu / Em.
 
Nie ma to jak Panu Bogu swieczke a diablu ogarek. Albo jestes katolikiem wszedzie i zawsze albo nigdzie. Gratuluje mistrzowskiego poziomu obludy. Wszyscy aborcjonisci powinni odpowiadac za ludobójstwo.
3 miesiące temu / Ana
 
Bergoglio ekskomunikuje gubernatora Cuomo? Niedoczekanie.
3 miesiące temu / Sal
 
Widać że za katolików uważają się wszyscy od prawa do lewa. Jaki rząd takie i miasto.
3 miesiące temu / bf
 
Jaki Kościół i pasterze w danym kraju, tacy i wierni, nic się nie dzieje przypadkowo.
3 miesiące temu / Petrus
 
Satanista pod nazwą katolika
3 miesiące temu / Jou
 
Judeochrześcijanin, talmudo-katolik, żonaty kawaler? Jak się takie zwierzę nazywa? Tak to jest gdy biskupi śpią i nie nakładają na takich szkodników ekskomuniki. To tyczy się także naszego podwórka. W arsenale KK jest taka broń - ekskomunika.
3 miesiące temu / Leaf427
 
Obludny kłamca. Nie jest katolikiem, tylko zabujcą.
3 miesiące temu / Anonim
 
Ten gubernator jest chyba jeszcze większym kłamcą i obłudnikiem niż Tusk?
3 miesiące temu / Witja
 
Biskupi boją się takich ekskomunikować.
3 miesiące temu / Skanderbeg
 
Czy prezydent USA nie ma władzy skorygowania tego barbarzyńskiego prawa ? Przecież jest jak król królów - ma władzę nad całym krajem !
3 miesiące temu / Jan
 
Skoro ustawa nie robi wrażenia na nawojorskim kardynale to może zrobi na papieżu Franciszku? Przecież wielokrotnie wypowiadał się krytycznie o aborcji.
3 miesiące temu / mm
 
Właściwie to Watykan powinien mu przyznać jakiś order. A co to pierwszy raz? Dzisiaj wszystko jest możliwe
3 miesiące temu / Neptun
 
Ekskomunikować gubernatora a kardynała , który nie reaguje pozbawić stanowiska.
3 miesiące temu / Michu.
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.