DZIŚ JEST:   19   LIPCA   2019 r.

Św. Symmacha, papieża
Św. Jana Plessingtona
 
 
 
 

Obłuda aborcjonistów! Gubernator NY: jestem katolikiem i jestem za aborcją

Obłuda aborcjonistów! Gubernator NY: jestem katolikiem i jestem za aborcją
fot. Jeenah Moon/REUTERS

- Żyję osobiście w zgodzie z wartościami, jakie głosi Kościół. Jednak nie wierzę, że wartości religijne powinny wpływać na to, w jaki sposób pełnię swoją rolę – powiedział nowojorski gubernator, Andrew Cuomo. Polityk podpisał kilka dni temu prawo, zezwalające na zabijanie nienarodzonych nawet niedługo przed narodzinami.

 

Cuomo udzielił obłudnej wypowiedzi odpowiadając na zarzuty Donalda Trumpa. Prezydent Stanów Zjednoczonych, komentując aborcyjne prawo w Nowym Jorku, nazwał je „mrożącym krew w żyłach”. Przypomniał, że „ustawodawcy w Nowym Jorku z radością wiwatowali z powodu przepisów, które pozwolą wyrwać dziecko z łona matki tuż przed porodem”.

 

Gubernator Cuomo zaprzeczył, by takie praktyki miały się odbywać w Nowym Jorku. Jego zapewnienia dalekie są jednak od prawdy. Podpisany przez niego Reproductive Health Act to najbardziej proabrcyjna ustawa. Pozwala zabić nienarodzone dziecko w każdym momencie jego życia, o ile jest to argumentowane zagrożeniem dla życia matki. W praktyce oznacza to, że o życiu dziecka zdecyduje uznaniowość lekarza. Nie trzeba chyba wyjaśniać, że prowadzi to do wolnej aborcji nawet w ostatnich dniach przed porodem.

 

Nowojorski gubernator nie ma przy tym problemu z powoływaniem się na katolickie wartości. Przyznał też, iż podpisał proaborcyjną ustawę w obawie przed… obrońcami życia. Republikanie bowiem planują od dłuższego czasu, by Sąd Najwyższy zakwestionował precedens Roe vs. Wade, w której to sprawie orzeczenie zalegalizowało przed laty aborcję w Stanach Zjednoczonych.

 

„Katolickie” oblicze gubernator Cuomo pokazał już kilka miesięcy temu, gdy deklarował satysfakcję z powodu krytyki kary śmierci ze strony papieża Franciszka, który uznał ją za „niedopuszczalną”.

 

Deklaracje Cuomo nie robią żadnego wrażenia na nowojorskim kard. Timothym Dolanie. Przyznał on, iż dostał wiele listów z pytaniem o ekskomunikę gubernatora, jawnie opowiadającego się za zabijaniem nienarodzonych. Hierarcha uznał jednak, że nie podejmie żadnych kroków w tej sprawie.

 

 

Źródło: Life Site News

ged


DATA: 2019-02-11 08:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To nie obłuda, to jest rozdwojenie jaźni albo inaczej schizofrenia. Ma "gość" obłęd w "gałach". Tylko leczenie w zamkniętym "sanatorium". Co to się porobiło, "pacjenci" psychiatryków ogólnoświatową "elitą", taka "szlachta specjalnej troski". Czyżby to jakieś symptomy ślepej uliczki ewolucji były?
5 miesięcy temu / agricola
 
U nas nawet niektórzy arcypasterze są dwuznaczni tzn są przeciw aborcji a niekiedy za np pochwalając działalność zwolenniczki aborcji podkreślając , że w swojej działalności była "zaprzyjaźniona z Bogiem", a inni zwolenników aborcji usadawiając podczas ceremonii pogrzebowej na pierwszych miejscach, zaś samego nieboszczyka też poplecznika aborcji ogłaszając niemal "świętym" . To co się dziwić gubernatorowi ?
5 miesięcy temu / Mirosław Kubicki
 
Co za kpina z wartości Chrystusa. Ekskomunikę na siebie ściągnął i nawet o tym nie wie? Jezus mówi wyraźnie w Mt, że: " 46 Czemu to wzywacie Mnie: "Panie, Panie!", a nie czynicie tego, co mówię? 47 Pokażę wam, do kogo podobny jest każdy, kto przychodzi do Mnie, słucha słów moich i wypełnia je. 48 Podobny jest do człowieka, który buduje dom: wkopał się głęboko i fundament założył na skale. Gdy przyszła powódź, potok wezbrany uderzył w ten dom, ale nie zdołał go naruszyć, ponieważ był dobrze zbudowany. 49 Lecz ten, kto słucha, a nie wypełnia, podobny jest do człowieka, który zbudował dom na ziemi bez fundamentu. [Gdy] potok uderzył w niego, od razu runął, a upadek jego był wielki."
5 miesięcy temu / M
 
@Mirek: nie ma Pan racji. Kościół odróżnia między chrztem ważnym i chrztem owocnym. Nawet jeżeli niekiedy chrzest poza Kościołem jest ważny (jeśli jest udzielany z zachowaniem materii, formy i intencji Kościoła), nie jest owocny dla tych, którzy przyjęli go po dojściu do używania rozumu, tzn. nie daje im łaski uświecającej z powodu przeszkody obiektywnego grzechu przeciwko wierze w przypadku heretyków i grzechu przeciwko jedności w przypadku schizmatyków. "Jeśli ci, którzy zostali ochrzczeni przez heretyków, osiągną wiek, w którym mogą samodzielnie odróżniać dobre od złego, i przylgną do błędów tego, kto ich ochrzcił, są z pewnością wykluczeni z jedności Kościoła i pozbawieni dóbr, którymi cieszą się ci, którzy pozostają w Kościele, zarazem jednak nie są oni uwolnieni spod władzy i praw Kościoła". (Benedykt XIV, Singulari nos, 1749 r., DS 2566-2568)
5 miesięcy temu / M.
 
Czy znasz jakiegoś protestanta który uważa się za "błądzącego katolika"? Jeśli nie, to nie zmyślaj.
5 miesięcy temu / do Mirek
 
@M , sądzę , że mam rację . Kościół uważa za wiernych równiez protestantów z powodu ich chrztu . To jest pewnie podstawą ekumenizmu. Według kościoła to nie sa poganie tylko błądzący katolicy.
5 miesięcy temu / Mirek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.