DZIŚ JEST:   24   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
 
 
 
 

Obłęd we Francji. Lewica chce, by krajem współrządzili 16-latkowie

Obłęd we Francji. Lewica chce, by krajem współrządzili 16-latkowie
FOT. CINAPHOTOPRESS/MAXPPP/FORUM

Prawa do głosowania od 16 roku życia żądają we Francji deputowani lewicy. Petycję w tej sprawie wystosowały grupy parlamentarne Ekologia-Demokracja-Solidarność (EDS), Zieloni (EELV) i Zbuntowana Francja (FFI). Pierwsza grupa to rozłamowcy z prezydenckiej partii LREM. W imieniu Zielonych petycję podpisał były działacz Greenpeace Yannick Jadot, a LFI reprezentuje ej szef Jean-Luc Mélenchon.

 

Inicjatywa spotkała się z pozytywnym odbiorem lewackich związków i stowarzyszeń młodzieżowych, które petycję wsparły. „Młodzi ludzie tylko na to czekają, żebyśmy oddali im głos. Wychodzą na ulice, mobilizują się, ale są wykluczeni z debaty ”- komentowała pomysł Maryam Pougetoux, szefowa związku studenckiego Unef. Pomysłodawcą dopuszczenia do czynnego prawa wyborczego przed osiągnięciem pełnoletności są deputwoani EDS. To niewielka grupa parlamentarna składająca się z deputowanych lewego skrzydła Republik w Drodze (LREM) założonej przez Emmanuela Macrona.

 

Grupa Ekologia-Demokracja-Solidarność (EDS) przedstawi w tej sprawie także projekt ustawy i to już 8 października. Teraz zamierza swoją petycją „ożywić debatę”. Wiceprzewodnicząca grupy Paula Forteza mówi, że „młodym ludziom należy ufać”. Wskazała na ich zaangażowanie podczas marszów klimatycznych. W tym przypadku chodzi nie tyle o zaufanie, co wykorzystanie naiwności i idealizmu bardzo młodych ludzi do wciągnięcia ich w orbitę wpływów lewicy i zapewnienia sobie całkiem pokaźnej puli głosów. Forma rządów, w której władzę sprawują osoby nieletnie, niedojrzałe i niedoświadczone to właśnie pajdokracja. Niestety pomysł lewicy może liczyć na realizację.

 

Jeszcze podczas kampanii wyborczej prezydent Emmanuel Macron był „gotowy” do obniżenia wieku wyborczego. Padają tu też głosy pozornego pragmatyzmu. Wspomniana Paula Forteza twierdzi np., że „z wielu badań wynika, że ​​im wcześniej zagłosujesz, tym bardziej przyzwyczajasz się do głosowania”. Na świecie to na razie faza eksperymentów. Tylko kilkanaście krajów dopuszcza prawo do głosowania w wieku 16 lat, a i to z pewnymi zastrzeżeniami. Tak dzieje się np. w niektórych krajach związkowych (landach) Niemiec, w Argentynie, Austrii, Brazylii, na Kubie, czy w wyborach lokalnych w Szkocji. Francja do zwolenników pajdokracji powoli dołącza…

 

Bogdan Dobosz


DATA: 2020-09-11 17:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

do jackersea: znam lepszą opcję niż Le Pen: Jego Królewska Wysokość Ludwik XX.
1 miesiąc temu / Krzysztof
 
Tak będą współrządzili jak 18 latkowie i więcej.
1 miesiąc temu / Ryś
 
Młodzi ludzie są bardziej odporni na manipulacje, bo korzystają z wielu źródeł, są obyci we współczesnym świecie. Starsze osoby wyciągają swoją wiedzę z jednego kanału w TV i wierzą we wszystko co im ksiądz na ambonie powie. Oczywiście polonia christiana nie chce do tego dopuścić, bo każdy wie, że młodzież polska również jest o wiele bardziej liberalna i mniej religijna niż starsze osoby i nie boją się gejów, ateistów, imigrantów , jak to mają w zwyczaju starsi.
1 miesiąc temu / Kamil3131
 
Niewykluczone, że w Polsce najbardziej zyskałaby na tym Konfederacja, która ma najlepsze notowania właśnie wśród młodzieży. Z Panem Bogiem
1 miesiąc temu / Stefan
 
Ja bym wprowadził w ogóle przedział na przykład od 16 do 70. Bo tym starszym juz nie zależy i w ogóle niczego nie pojmują co sie w okol nich dzieje.
1 miesiąc temu / Rocky
 
Marina Le Pen do wladzy . Natychmiast , inaczej Francja marnie zginie
1 miesiąc temu / jackers_ea
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.