DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Obecność prezydenta Vareli na ŚDM nieprzypadkowa. Kolejne spotkanie młodych odbędzie się w Panamie

Obecność prezydenta Vareli na ŚDM nieprzypadkowa. Kolejne spotkanie młodych odbędzie się w Panamie
Fot. Ł. Korzeniowski
#2019    #KRAKÓW    #FRANCISZEK    #PAPIEŻ    #ORGANIZATOR    #MŁODZIEŻ    #ŚDM    #PANAMA

Panama będzie kolejnym krajem – gospodarzem Światowych Dni Młodzieży. To właśnie tam, za trzy lata spotkają się młodzi z całego świata. - Umocni to nasz Kościół, ale też skorzysta na tym turystyka, co nie jest dla nas bez znaczenia. Myślę, że to będzie dla nas błogosławieństwo od Boga – komentuje ks. Freddy Ramirez.

 

Podczas Mszy Św. Posłania papież Franciszek ogłosił, że następne Światowe Dni młodzieży – w 2019 roku – zorganizuje archidiecezja panamska.

 

Panamski duchowny, ks. Freddy Ramirez przyznaje, że organizacja ŚDM to wielkie i trudne zadanie. Zapewnia jednak o gościnności Panamczyków. - Widzimy jak to zorganizowaliście tutaj w Polsce i jak daliście z siebie wszystko, żeby młodzi zostali dobrze przyjęci. Panama to kraj mały, ale bardzo przyjemny, bardzo gościnny. Sądzę, że to cudownie, że organizujemy u nas Światowe Dni Młodzieży. Umocni to nasz Kościół, ale też skorzysta na tym turystyka, co nie jest dla nas bez znaczenia. Myślę, że to będzie dla nas błogosławieństwo od Boga - powiedział kapłan.

 

Decyzja papieża Franciszka w mediach oceniana była jako pewne zaskoczenie. Niemniej już wcześniej zwrócono uwagę na fakt, że na ŚDM w Krakowie młodzieży od początku towarzyszył Juan Carlos Varela, prezydent Panamy. To stało się powodem spekulacji, co do decyzji papieża w kwestii wyboru miejsca 34. ŚDM.

 

Światowy Dzień Młodzieży odbywa się z inicjatywy Jana Pawła II. Pierwsze takie spotkanie zorganizowano w marcu 1986 roku w Rzymie pod hasłem: „Abyście umieli zdać sobie sprawę z nadziei, która jest w was”.

 

Źródło: KAI

MA

DATA: 2016-07-31 11:55
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.