DZIŚ JEST:   26   MAJA   2020 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Obciach w sprawie Zychowicza

Obciach w sprawie Zychowicza

Niezwykle szanuję Panią Krystynę Grzybowską i całokształt jej dotychczasowej pracy i twórczości. Czytając periodyki w których pisuje, często z chęcią spoglądam na jej artykuły, dowiedziałem się z nich wielu ciekawych rzeczy. Tym razem jednak, Pani redaktor sprawia wrażenie, że letnie temperatury za mocno dały się we znaki mieszkającym w Warszawie dziennikarzom (zapraszam na prowincję, tu jest więcej drzew pod którymi można się skryć w ucieczce przed słońcem).


Otóż pisze pani redaktor o książce „Obłęd 44”. Wiem, że tezy Piotra Zychowicza w niej przedstawione są kontrowersyjne, można się z nimi zgadzać lub nie – wolna wola. Ale nie przystoi zacnej publicystce posuwać się do tak obciachowych argumentów, jakich użyła tym razem. „Z promocją swojego wiekopomnego dzieła 33-letni Zychowicz, który w życiu nie doznał nawet Sierpnia 1980, bo się w tym roku urodził, a Okrągły Stół zna z opowieści, ośmiela się obrażać dowódców Powstania Warszawskiego, warszawiaków, którzy ginęli w obronie honoru Ojczyzny i cały naród, w imię zaistnienia w mediach” – czytam w „Gazecie Polskiej”.


Ludzie! Czy mnie oczy nie mylą? Czy ja mam omamy? Czy to tekst p. Grzybowskiej czy jakiegoś aktywisty z Wyborczej? Bo skąd jak nie stamtąd znam takie argumenty? Gadki o tym, jak to „gnojki z IPN-u” śmią się wypowiadać w sprawie stanu wojennego, a mieli wówczas 7 lat? Czy to nie w „GP” tego typu brednie były – słusznie – wyśmiewane i kontrargumentowane? A dziś, gdy pojawia się ktoś myślący inaczej, a przecież wiadomo nie od dziś, że z pozycji patriotycznych, pani redaktor opluwa go w sposób tak niegodny? To naprawdę okropne.


Ja nie jestem dziennikarzem ani publicystą już od dwunastu lat, więc mnie obciach może przysługiwać. Gdybym bowiem chciał, mógłbym zapytać red. Grzybowską czy skoro w dniu wybuchu powstania miała trzy i pół roku, doskonale pamięta wszystkie decyzje dowódców AK opisywane przez Zychowicza?

 

 

 

Rober Maliński,
Wolsztyn


Nadesłane przez czytelnika


DATA: 2013-08-07 15:08
AUTOR: NADESŁANE PRZEZ CZYTELNIKA
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zychowicz i Cenckiewicz to mitomani, szukający potwierdzenia swoich fantastycznych pomysłów w przeszłości. Gdyby chcieć przyjąć poglądy lansowanych przez obu autorów Studnickiego i Matuszewskiego należałoby zrozumieć że ich realizacja była zupełną fantazją niemożliwą do wcielenia w życie. Tak jak obecnie nie posiadamy jako państwo prawdziwej podmiotowości z przyczyn ekonomicznych i militarnych, tak i wtedy nie mieliśmy jej. Francja potrzebowała nas, jako łakomego kąska dla Niemiec, a Wielka Brytania podobnie ale przede wszysktim traktowała nas poważnie jedynie po upadku Francji aż do chwili wybuchu wojny III Rzesza-ZSRS. Potem zeszlismy na dalszy plan - nawet nic nie znacząca Francja kolaborowała z III RZeszą a tzw. Wolni Francuzi których wysiłek wojenny nawet w wyzwoleniu Paryża był symboliczny mieli mały pułk lotniczy "Normandia-Niemen" w ZSRS : Zychowicz pisze makulaturę tj. Sumliński i zarabia kasę - inaczej byłby nauczycielem w podstawówce i tyle :
3 miesiące temu / Maricn
 
Inna sprawa, że zamiary Hitlera wobec Polski były raczej czysto użyteczne i nie dotrzymałby żadnych umów, gdyby podbił ZSRS : To jest "real politik" wspólna zaś inwazja Japończyków i Polaków to dopiero "political ficion" : "Real politik" to było wsparcie Aliantów dla ZSRS, zmuszenie Polaków żeby nie wypowiadali wojny ZSRS 17 września, podpisali pakt Sikorski-Majski itd. Ze strony słabego polityka jakim był Sikorski "real politik" było np. w wysuwaniu tezy a właściwie faktu że Polska ma dwóch wrogów, czeog nie akceptowali Anglicy ani Francuzi - to ich ambasador Leon Noel naciskał na brak wypowiedzenia wojny przez Polskę ZSRS i internowanie rządu polskiego w Rumunii, oraz utworzenie rządu Sikorskiego. Każdy rozumujący kategoriami "real politik" wie, że Polska nie miała praktycznie żadnej siły, aby samostanowić w przededniu i zwłaszcza w trakcie II w.ś. Natomiast tj. obecnie mogła zakładać wspólny wysiłek sojuszniczy tj.obecnie.Zrobiła to i przegrała.
3 miesiące temu / Marcin
 
Zychowicz to mitoman. Postuluje "real politik" ws. sojusz z III Rzeszą przed wybuchem II w.ś, decyzji o wybuchu Powstania Warszawskiego, oceny polityki rządu Sikorskiego, a następnie sam ucieka w rejony "political fiction" i myślenia życzeniowego. Przykłądy ? Jego pomysły w kwestii sojuszu z III Rzeszą ignorują przede wszystkim cele Hitlera w wojnie, a także zasieg koncepcji podboju ZSRS i rzeczywiste możliwości podboju tamtego kraju przez Hitlera - linia Archangielsk-Astrachań do osiagnięcia - I założenie planu niemieckiego walki partyzanckie prowadzone przez Sowietów na Dalekiej Północy za linią AA - II założenie. Kolejna sprawa: Niemcy nie wiedzieli bo nikt nie wiedział, jak potężne są zasoby wojenne ZSRS Stalina chociażby czołłgi ciężkie, a sami Niemcy brali rabunkowo w zasadzie co tylko mogli z Francji i innych okupowanych państw i dawali Wehrmachtowi - nie mogliby uzbroić tych rzekomo brakujących kilkudziesięciu polskich dywizji na Froncie Wschodnim :
3 miesiące temu / Marcin
 
Coś mi się jeszcze nasunęło. Niebezpiecznie jest uprawiać w kraju propagandę sukcesu. Przed wojną śpiewano pieśni, np. o Ukochanym Wodzu Nieśmiertelnym, a potem taka z której pamiętam tylko fragment: ...nasz Drogi Dzielny Wódz.., nikt nam nie zrobi nic, nikt nam nie weźmie nic, bo przy nas śmigły, śmigły, śmigły, Śmigły-Rydz. Teraz o swoich wodzach podobnie mówią chyba tylko Koreańczycy. Należałoby uważnie obserwować, co się dzieje teraz wokół nas i kto np. nas "czaruje", a kto istotnie dla nas coś robi/zrobi.
ponad 6 lat temu / Y
 
A czy to źle, że młody człowiek stara się analizować zaszłości z przeszłości i zastanawia się czy można było postąpić inaczej/korzystniej. Analizuje się wyniki meczów własnych i cudzych i się na nich uczą zawodnicy i trenerzy.Czy byłoby lepiej gdyby nie analizowali i mówili, przegraliśmy ale byliśmy świetni i nic nie musimy robić. Dajmy sobie nagrody/awans.
ponad 6 lat temu / ja
 
Zychowicz konfabuluje, a wobec takich wypocin nie trzeba argumentów, tylko pobłażania, co Pani K.Grzybowska okazał.
ponad 6 lat temu / DNA
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.