DZIŚ JEST:   15   SIERPNIA   2020 r.

Wniebowzięcie NMP
Św. Tarsycjusza, męczennika
Św. Alfreda, biskupa
 
 
 
 

Obchody w rocznicę zamordowania „Inki”. Zapraszamy do Narewki!

Obchody w rocznicę zamordowania „Inki”. Zapraszamy do Narewki!
fot. Piotr Guzik / Forum

28 sierpnia w podlaskiej Narewce odbędzie się uroczystość ku pamięci Danuty Siedzikówny. Tego dnia, 69 lat temu, komunistyczni oprawcy zamordowali nastoletnią sanitariuszkę - „Inkę”. Organizatorzy obchodów rocznicowych zaplanowali Mszę Świętą, program artystyczny, a także koncerty.

 

„69 lat temu została zamordowana Danusia Siedzikówna. Wtedy wyklęta razem z tysiącami innych żołnierzy antykomunistycznego powstania, dzisiaj przeciera szlaki w przywracaniu im dobrego imienia. Kolejne szkoły, ulice, pomniki i tablice, które noszą jej imię pozwalają w innym świetle zobaczyć ofiarę tamtej walki. Ale i w tym przypadku, wydawałoby się nieskazitelnej niewinności co jakiś czas słychać pomruk komunistycznych wyroków i propagandy” – piszą w zaproszeniu na obchody organizatorzy wydarzenia .


Obchody tego typu są Polsce niezwykle potrzebne, gdyż pozostałości minionego systemu totalitarnego wciąż możemy spotykać w całym kraju. Patronem szkoły do której uczęszczała Inka jest dzisiaj… białoruski komunista, o czym pisaliśmy na Portalu PCh24.pl.

 

„Tym koncertem chcemy zachować pamięć nie tylko o „Ince”, ale także o jej dowódcach, koleżankach i kolegach. Pragniemy także oddać im należną cześć. Zaproszenie do Narewki w tym roku przyjęli Andrzej Kołakowski (ze specjalnym programem oraz premierową piosenką) i zespół Forteca (pierwszy raz w naszym regionie). Mamy nadzieję, że to będzie nie tylko wyjątkowe, ale także owocne spotkanie” – dodają organizatorzy.


 

Program uroczystości 28 sierpnia 2015:


15:00 – Msza święta w kościele p.w. św.Jana Chrzciciela w Narewce. Po Eucharystii modlitwa i złożenie kwiatów pod pomnikiem Danuty Siedzikówny „Inki”, a także wystąpienia zaproszonych gości.


16:30 – w narewkowskim amfiteatrze program artystyczny przygotowany przez domowników DPS w Garbarach.


17:00 – koncert „In memoriam et gloria”. Po koncercie ognisko na miejscu ogniskowym obok amfiteatru.

DATA: 2015-08-25 11:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ile dziewcząt,kobiet podziemia zamęczono na Szucha, Pawiaku,w katowniach całej okupowanej Polski? Ale one walczyły z obecnym hegemonem i przyjacielem Polski i w szeregach AK,Szarych Szeregów. Wartościowsze od w/w nie doczekały wzmianki prasowej IIIRP o cokołach nie wspominając.Dzięki "sławie" NSZ Polska jest dziś bezradna na zarzuty współudziału. Przykre,prosżę chrześcijaństwa.
ponad 4 lata temu / Karoline
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.