DZIŚ JEST:   02   KWIETNIA   2020 r.

Św. Franciszka z Pauli
Św. Marii Egipcjanki
 
 
 
 

Obchody 2017 r. Papież uczci reformację ale nie wiadomo czy przyjedzie do Fatimy

Obchody 2017 r. Papież uczci reformację ale nie wiadomo czy przyjedzie do Fatimy
REUTERS/Tony Gentile

W zeszły czwartek papież Franciszek przyjął w Watykanie przedstawicieli kościoła luterańskiego. W przemówieniu skierowanym do hierarchów protestanckich i katolickich Ojciec Święty stwierdził, że „z niecierpliwością” czeka na wspólne upamiętnienie 500-lecia reformacji. Franciszek wyraził nadzieję, że weźmie udział w uroczystym odsłonięciu pomnika z tej okazji w 2017 r. Wciąż jednak nie wypowiedział się, czy w tym samym roku przyjedzie do Fatimy, by uczcić 100-lecie objawień Matki Bożej.


Papież podczas spotkania przekonywał, że „czeka z niecierpliwością” na wspólne celebrowanie w 2017 r. 500-lecia reformacji. Wyraził nadzieję, że „nie będą to triumfalistyczne obchody,” lecz „wspólne wyznanie wiary w Boga w Trójcy Jedynego”.


Redaktor naczelny hiszpańskojęzycznego portalu katolickiego adelantelafe.com., Miguel Angel Yáñez zwraca uwagę na niestosowność wspólnego celebrowania „schizmy”, która tyle dusz zaprowadziła na manowce. Pyta też, czy od teraz papież będzie upamiętniał każdą schizmę w Kościele katolickim.


Franciszek chce zaprosić na wspólne obchody pięćsetnej rocznicy reformacji wielu  niemieckich luteran. Jeden z punktów obchodów przewiduje odsłonięcie pomnika z tej okazji. Uroczystości mają być nagłośnione przez media. Przygotowaniem wspólnych obchodów zajmuje się episkopat Niemiec, który odpowiedzialny jest także za projekt Pomnika Reformacji.


Krytycy wspólnego obchodzenia 500-lecia reformacji zwracają uwagę, że watykańscy hierarchowie na czele z papieżem zdają się zapominać o innym niezwykle ważnym wydarzeniu, który przypada w tym samym roku, co rocznica schizmy protestanckiej.


W 2017 r. minie 100 lat od Objawień Matki Bożej w Fatimie. Czy tę uroczystość uświetni swoją obecnością papież? Portugalscy hierarchowie mają taką nadzieję, mimo że do tej pory nie uzyskali zapewnienia z Watykanu w tej sprawie. W marcu 2013 r. ordynariusz diecezji Leiria-Fatima bp Antonio Marto wysłał zaproszenie do papieża z prośbą o uświetnienie uroczystości z okazji stulecia Objawień Matki Bożej w Fatimie. Papież do tej pory nie odpowiedział.


W kwietniu br.  emerytowany portugalski kardynał José Saraiva Martins wyraził nadzieję, że Ojciec święty zjawi się w Fatimie. Jak podkreślił, chociaż takiego zapewnienia wciąż nie ma, to jest "normalne i naturalne", że papież powinien przyjechać na tak doniosłą uroczystość, o której w 2010 r. wspominał Benedykt XVI.


- Za siedem lat powrócicie tutaj, aby obchodzić setną rocznicę pierwszej wizyty, złożonej przez Panią, «przybyłą z Nieba» jako Nauczycielki, która wprowadziła małych wizjonerów w dogłębne poznanie Miłości Trynitarnej i pozwoliła im zakosztować samego Boga, najpiękniejszej rzeczy dla człowieka. (…) Oby te siedem lat, które dzielą nas od stulecia Objawień, przyspieszyło zapowiadany triumf Niepokalanego Serca Maryi ku chwale Trójcy Przenajświętszej – powiedział Benedykt XVI podczas uroczystości z okazji 93. rocznicy Objawień NMP i 10. rocznicy beatyfikacji dwojga pastuszków: Franciszka oraz Hiacynty.


Ze statystyk sanktuarium w Fatimie wynika, że kardynał Jorge Bergoglio nigdy oficjalnie nie przewodniczył żadnej pielgrzymce do tej portugalskiej miejscowości, do której - pomimo dużej odległości - średnio co roku przybywa w zorganizowanych grupach ponad tysiąc argentyńskich pielgrzymów. Argentyńczycy są też wśród dziesięciu nacji najczęściej odwiedzających stronę internetową portugalskiego sanktuarium.Źródło: katolisches.info, angelqueen.org., AS.


DATA: 2014-12-23 13:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Obecnie na świecie rozgrywa się wielka bitwa o zbawienie dusz ludzkich.Trzymajmy się mocno Maryjii ona nas zawsze prowadzi do swojego syna jedynego Zbawiciela świata Jezusa CHrystusa Pana naszego
ponad 3 lata temu / Ela
 
Prawda o Reformacji jest taka,ze Kosciół Katolicki odszedł od nauki Jezusa Chrystusa i tym dał przyczyne reformacji.Luteranie i Kalwini wierzyli,ze ich koscióly beda lepsze i bardziej zgodne z duchem Jezusa ale niestety tak sie nie stało i tez wpadli w te same sidła diabła co katolicy. Trzeba wyrzec sie miłości do pieniędzy.
ponad 5 lat temu / Charyzmatic
 
A czy wy, komentujący, słuchacie czasem, czego naucza Franciszek, co robi? Idzie na peryferie - także te moralne, materialne i religijne. Jak Chrystus. Ja tak widzę ewentualny kontakt z luteranami A gdzie jest link do pełnego wystąpienia Papieża, skąd macie tak dokładne wiadomości, że Papież cieszy się, że będzie odsłaniał pomnik? Gdzie jest jakieś źródło tej informacji? Będę bardzo wdzięczna za podanie. Jestem zdegustowana i zmartwiona artykułem atakującym wprost Papieża i manipulowaniem informacjami. Nikt nie wie jeszcze czy Papież pojedzie do Fatimy, czy nie. A że kardynał Jorge Bergoglio nigdy nie był w Fatimie? No i cóż z tego wynika? Czy jest to miejsce jak Mekka dla muzułmanów? Nie bywał też z pielgrzymkami w Rzymie. Jest napisane w Biblii że musiał, a nie pojechał? Jest to Papież na wskroś maryjny, oddający Bogu cześć w duchu i w prawdzie, ale aby to zobaczyć i docenić trzeba porzucić ducha faryzeizmu, który tylko czeka, a go pochwycić na jakimś słowie.
ponad 5 lat temu / Natala
 
Sedevacante jak nic.
ponad 5 lat temu / miko
 
Posłuszeństwo papieżowi ? nawet jeśli będzie to herezja ?
ponad 5 lat temu / jerzy
 
Trudno to wszystko ogarnąć ....rozumem, a jeśli już się ogarnie, to niewesoło się robi na duszy. Pozostaje więc tylko wiara....że Bóg ma nad wszystkim kontrolę i żadne podstępy szatańskie na nic się zdadzą. Okrągłe rocznice - więc diabeł szaleje i na pewno zbierze swoje żniwo. A może Kościołowi potrzeba oczyszczenia? Może zrobiło się już tak źle, że tylko przesianie przez sito prześladowań może oczyścić ziarna od plew?
ponad 5 lat temu / Maria
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.