DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Obawa o „dyskusje medialne”. To dlatego rybnicka biblioteka nie chce pokazać „Mięsożercy”

Obawa o „dyskusje medialne”. To dlatego rybnicka biblioteka nie chce pokazać „Mięsożercy”
#DYKTATURA LGBT+    #RYBNIK    #FILM    #LGBT    #POKAZ    #CERNZURA    #PRAWICA    #KATOLICY    #MIĘSOŻERCA

Mająca na ustach „równouprawnienie” i „tolerancję” lewica nie ustaje w trudach by zakneblować w Polsce wolność słowa. Jak się okazuje, już teraz do zablokowania spotkania środowisk katolickich, czy prawicowych wystarczy zasiana w przestrzeni publicznej obawa przed medialnymi dyskusjami.

 

W Rybniku trwają poszukiwania sali, w której można będzie pokazać film dokumentalny „Mięsożerca. Wróg numer jeden” wyprodukowany przez portal PCh24.pl. Projekcja okazała się niemożliwa w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rybniku. Ku zaskoczeniu organizatorów, powodem nie była zajętość sali, ale rzekoma troska o wizerunek placówki.

 

Sprawa bulwersuje, bowiem Biblioteka współpracowała od 2016 roku z organizatorem spotkań Klubu Polonia Christiana w Rybniku. Dotąd nie było problemów. Pojawiły się one po tym, jak najpierw w Opolu, a następnie właśnie w Rybniku doszło do odwołania spotkania z Łukaszem Karpielem, wicenaczelnym PCh24.pl pt. „Tęczowa zaraza – antychrześcijańska rewolucja w Polsce”. Spotkania finalnie odbyły się w lokalach zastępczych.

 

Co istotne w Rybniku w akcję kneblowania prawej strony opinii publicznej włączył się osobiście europoseł Robert Biedroń, który chwilę wcześniej w Parlamencie Europejskim utyskiwał na nierówne traktowanie środowisk LGBT w Polsce oraz poseł na Sejm Maciej Kopiec (Wiosna) oraz przewodniczący rady miejskiej. Właściciel lokalu w obawie o swoje bezpieczeństwo i przyszłość biznesu zrezygnował ze współpracy z organizatorami spotkania.

 

Sprawa rybnickiej biblioteki nie dotyczy tematu LGBT, a projekcji filmu dokumentalnego „Mięsożerca. Wróg numer jeden”. Stanisława Adamek, dyrektor placówki odmówiła wynajmu sali bez podania przyczyny. Proszona o wyjaśnienie zerwania dotąd dobrze układającej się współpracy opowiedziała mejlowo, że „dyskusje medialne, które toczą się wokół organizowanych przez Pana spotkań, mogą mieć niewłaściwy wpływ na wizerunek Biblioteki. Dlatego też Biblioteka nie będzie zawierała z Panem umowy na organizację tego spotkania”. 

 

Tak oto w samorządowej instytucji kultury mamy do czynienia z cenzurą prewencyjną środowisk katolickich i prawicowych. Czy wpływ na takie działania władz biblioteki miała aktywność europosła, posła i radnego? Pozostawiamy to Państwa ocenie.

 

MA

 

Zobacz relację z premiery filmu oraz dyskusję po projekcji:

 


DATA: 2019-12-05 06:58
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pani dyrektor boi się o posadę. Tak to teraz w Polsce jest. Rząd śpi, a lewactwo sprawuje rząd dusz.
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 
Tchorze zyjacy z naszych podatkow
ponad 1 rok temu / Anglia
 
zaaprobują każdy fałsz dla "wizerunku" - w jakim my już żyjemy kraju - Kyrie eleison ! Polska idzie na dno.
ponad 1 rok temu / tak tylko
 
Na stronach tejże " oazy kultury" mozna znaleźć zaproszenie "Wypożycz horror i zacznij się bać???? Wypożyczalnia dla Dorosłych zaprasza" Bardziej pasuje " Wypożycz redaktora Pch24 i zacznij się bać" Dlaczego mnie to nie dziwi? Ano dlatego, że w pobliskich miastach jedną biblioteką zarządza pani kandydatka z partii Wiosna, pani Migocz z Kędzierzyna W opolskiej odbywały się tzw Żywe Biblioteki W których główny udział mieli homoaktywiści. Na ich stronach widnieje zaproszenie "Żywa Biblioteka w Opolu! Chcesz zaangażować się w organizację Żywej Biblioteki w Opolu? Przyjdź na szkolenie! Stowarzyszenie Tęczowe Opole zaprasza na szkolenie ?Jak zorganizować Żywą Bibliotekę??, które odbędzie się 16.02.2019 r. w sobotę Wobec powyższego, Miejskie Biblioteki ze spokojem można przemianowywać na " kloaki kultury"
ponad 1 rok temu / Ana
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.