DZIŚ JEST:   28   MARCA   2020 r.

Św. Guntrama, króla
Św. Sykstusa III, papieża
 
 
 
 

Obama zliberalizuje prawo imigracyjne? Według Republikanów to sprzeczne z konstytucją

Obama zliberalizuje prawo imigracyjne? Według Republikanów to sprzeczne z konstytucją
fot.REUTERS/Kevin Lamarque/FORUM

W czwartek wieczorem Barack Obama zaprezentuje nowe zasady polityki imigracyjnej. Kwestia ta wywołuje niezwykle burzliwe spory z Republikanami twierdzącymi, że prezydent proponuje działania sprzeczne z konstytucją. Wśród pomysłów Obamy jest m.in. opóźnienie deportacji osób będących rodzicami amerykańskich obywateli – a więc nawet 3,5 miliona osób.

 

Barack Obama odniósł się do całej sprawy na Facebooku. Przyznał, że system imigracyjny w Stanach Zjednoczonych wiąże się z wieloma problemami i że amerykańskie władze zbyt długo pozwalały, by problem ten narastał. – Chcę wykorzystać swoją prawowitą władzę do tego, by sprawić, że ten system działa lepiej – powiedział amerykański prezydent w nagraniu na wideo na swoim facebookowym profilu. Podkreślił, że w tej kwestii będzie blisko współpracować z Kongresem.

 

Według urzędników administracji demokratów, głównym punktem czwartkowego przemówienia Obamy będzie zezwolenie rodzicom amerykańskich obywateli – nielegalnym imigrantom – na pozostanie w Stanach Zjednoczonych. Jak informują Jim Acosta, Athena Jones i Kevin Liptak, odroczona może zostać też deportacja osób, które przybyły do Ameryki jeszcze jako nieletni.

 

Plany liberalizacji prawa imigracyjnego wywołały ostry sprzeciw republikańskich kongresmenów. Michael McCaul i Bob Goodlatte wezwali Obamę do odstąpienia od tego projektu. Zagrozili, że w przeciwnym razie będą dążyć do zablokowania tej decyzji w Kongresie. W swoim liście do Baracka Obamy stwierdzili, że takie jednostronne działanie prezydenta jest sprzeczne z Konstytucją. Republikanie wezwali do silniejszej obrony amerykańskiej granicy.

 

Źródło: edition.cnn.com / facebook.com

mjend


DATA: 2014-11-20 07:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.