DZIŚ JEST:   21   CZERWCA   2018 r.

Św. Alojzego Gonzagi
Św. Jana Rigby
 
 
 
 

Obama wygłosił polityczne przemówienie. "Nie ma zgody na politykę opartą na podziałach"

Obama wygłosił polityczne przemówienie. "Nie ma zgody na politykę opartą na podziałach"
Barack Obama, REUTERS/Jonathan Ernst

Były prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama, pierwszy raz od czasu oddania władzy w Białym Domu, wygłosił polityczne przemówienie. Podczas spotkania z sympatykami Partii Demokratycznej negatywnie wypowiedział się na temat polityki prezydneta Donalda Trumpa. Obama zasugerował, że w Waszyngtonie może występować polityka oparta na podziałach i strachu.


Podczas wiecu politycznego Partii Demokratycznej, były prezydent Barack Obama odniósł się do bierzącej polityki i koncepcji na rządzenie państwem przez Donalda Trumpa. – Niektórzy politycy, których teraz widzimy to ludzie, którzy patrzą wstecz 50 lat. Mamy XXI wiek, nie XIX – mówił w Newark były prezydent USA. Następnie wskazał, że wyborcy nie moga wyrażać zgody dla polityki opartej na podziałach i strachu, co było oczywistą aluzją do prezydenta Donalda Trumpa. – To na co nie możemy sobie pozwolić, to ta sama polityka oparta na podziałach i strachu, którą widzieliśmy już tyle razy, sięgająca wieków wstecz – powiedział Obama.


Były przywódca Stanów Zjednoczonych spotkał się także z wyborcami Partii Demokratycznej w stanie Virginia. Powiedział tam wówczas, że w przestrzeni publicznej funkcjonują osoby, które "próbują podsycać gniew". Zdaniem Obamy, ci sami ludzie chcą rzekomo także "oczerniać ludzi z innymi pomysłami, bo dzięki temu zyskują krótkotrwałą przewagę".


Co ciekawe, negatywnie o sposobie kierowania państwem przez Donalda Trumpa wypowiedział się również były prezydent George W. Bush. Jego zdaniem, obecnie trwa czas "gnębienia i prześladowania" imigrantów.

 

 

źródło: wprost.pl, BBC
WMa

 

 

 


DATA: 2017-10-20 17:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Prasówka Grzegorza Brauna 09 październik 2017
7 miesięcy temu / you tube wpisać
 
Nie wiem jak to skończy się w Ameryce, Obama zawsze będzie jątrzył jak tutaj. Polska powinna w mediach propagować wiedzę na temat zasad cywilizacji łacińskiej, omawiać ją szeroko i tłumaczyć na czym ma polegać dostosowanie do niej prawa. Można by było ubić lewaków ich własną bronią ponieważ żaden nie przyzna się że mentalnie przynależy do cywilizacji z buszu, albo innej wyodrębnionej przez Konecznego. Mały problem, czy PiS to też cywilizacja łacińska?
7 miesięcy temu / cł
 
Coś mi wygląda na to, że polityka oparta o powszechną zgodę zawsze kończy się diabelskim kompromisem. Pan Jezus nie przyszedł przynieść pokoju, ale miecz i ogień na ziemię. Mamy walczyć i się dzielić właśnie, oczywiście w sferze idei i poglądów, po to, by nasze słowa były "tak-tak, nie-nie" a nie zanurzać w rozkosznym ciepełku kompromisu "tak, ale; nie, ale". Popatrzmy na świat stworzony przez Boga, na przyrodę. Czy ona zna słowo "ale"? Czy prawa fizyki, nałożone przez Boga na wszystkie stworzenia materialne znają słowo "ale"? Czy Ziemia przyciąga jabłko "ale" nie przyciąga Księżyca? Albo robi to inaczej w odniesieniu do obu tych ciał? Nie, lecz przyciąga je dokładnie tak samo, wg. tego samego prawa. Prawo Boże nie zna słówka "ale". Od niego nie ma wyjątków. Jest jedno na wieki wieków. Niezmienne, jak sam Bóg.
8 miesięcy temu / Pokręć
 
"Niektórzy politycy, których teraz widzimy to ludzie, którzy patrzą wstecz 50 lat. Mamy XXI wiek, nie XIX" - a niektórzy byli prezydenci USA nie znają podstaw matematyki, dlatego głoszą że między XIX a XXI wiekiem jest 50 lat. Tak więc w Ameryce ziścił się sen: nawet ignorant może zostać prezydentem.
8 miesięcy temu / hehehe
 
Barack Obama by by! Pension time by by! Barack Obama Twoj czas sie skonczyl, daj se siana i idz na piwko, na emeryturce to Ci dobrze zrobi!
8 miesięcy temu / Slawomir Tomasz Roch
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.