DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Obama w Grecji straszył „rzezią”, o ile ludzie nie odwrócą się od „populistów”

Obama w Grecji straszył „rzezią”, o ile ludzie nie odwrócą się od „populistów”
By The White House from Washington, DC (P012009PS-0477 Uploaded by Ekabhishek) [Public domain], via Wikimedia Commons

Barack Obama podczas ostatniej swojej podróży zagranicznej w Europie, przemawiając na konferencji prasowej w Grecji we wtorek straszył tych, którzy odrzucają „dobrodziejstwo” globalizacji „rzezią”.


Prezydent USA oskarżył Donalda Trumpa o wykorzystanie w kampanii wyborczej „gniewu i strachu Amerykanów,” obawiających się globalizacji. Zapowiedział także, że Ameryka podejmie kroki, by „zabezpieczyć się” przed rosnącymi w siłę ruchami populistycznymi. Komentatorzy sugerują, że „globaliści” mogą szykować „silne uderzenie”.


Amerykański prezydent zasugerował, że znaczna część „gniewu i strachu”, które wykorzystał Trump w Ameryce i np. Nigel Farage w Wielkiej Brytanii w celu promocji idei Brexitu, opiera się na „nieodpowiedniej retoryce i nie ma nic wspólnego z prawdą".


Obama skrytykował Trumpa i Farage’a za wykorzystywanie z premedytacją „niepewności ludzi co do tożsamości narodowej i swojego miejsca w świecie” dla celów politycznych.


Ruchy populistyczne – jego zdaniem – zarówno z lewej jak i prawej strony sceny politycznej pod przykrywką tożsamości narodowej, religijnej lub kulturowej głoszą radyklane poglądy. - To jest bardzo niebezpieczne –zastrzegł snując wizję wojny i ludobójstwa.


 - Będziemy musieli zabezpieczyć się przed wzrostem takiego surowego nacjonalizmu czy tożsamości etnicznej albo plemiennej, która budowana jest w oparciu o podział na my i oni  – mówił Barack Obama. Po raz kolejny powtórzył też, że „przyszłość ludzkości i przyszłość świata w ogóle musi być określona przez wspólne wartości w przeciwieństwie do tych rzeczy, które nas dzielą i ostatecznie prowadzą do konfliktu”.


Obama przywołał wydarzenia II wojny światowej. - Wiemy, co się dzieje, gdy Europejczycy zaczynają dzielić się i podkreślać swoją odrębność, postrzegając konkurencję między różnymi krajami jako grę o sumie zerowej. W XX wieku była rzeź! – straszył.


W jaki sposób świat ma się „zabezpieczyć” przed odrodzeniem nacjonalizmu i ruchami populistycznymi wiele mówi chociażby dokument unijny przyjęty w czerwcu tego roku: „Global Strategy. Shared Vision, Common Action: a stronger Europe” Stwierdzono w nim, że „globalne zarządzanie” możliwe będzie dzięki silnym władzom regionalnym i „silnej ONZ”, zdolnej do wdrażania celów tzw. zrównoważonego rozwoju.


UE na przykład zamierza sporo inwestować w inwestycje regionalne i współpracę między „partnerami” regionalnymi, organizacjami pozarządowymi wewnątrz poszczególnych krajów, koncentrując się na kwestiach kultury, dzieci i młodzieży oraz „tożsamości płciowej”.


UE ma w większym stopniu zaangażować się na arenie międzynarodowej, by promować „zrównoważony rozwój” i zwalczać przeszkody, które uniemożliwiają jego wdrażanie. Ma stworzyć silny sojusz z organizacjami pozarządowymi i podmiotami prywatnymi. W dokumencie mówi się o „nowych formach zaangażowania” i integracji sił bezpieczeństwa, koordynacji polityki bezpieczeństwa wewnętrznego oraz zewnętrznego, co pozwoli na ingerowanie w sprawy wewnętrzne państw w jeszcze większym stopniu niż dzisiaj. W realizacji tych planów ma pomóc „dialog międzyreligijny” i dialog międzykulturowy”.
Źródło: thenewamerican.com., europa.eu, cnn.com., AS.
 


DATA: 2016-11-17 08:35
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Rzeź jest przygotowana. Będziecie posłuszni czyli oddacie duszę diabłu to powiedzą, że jej nie będzie. I tak będzie.
ponad 4 lata temu / juk
 
Won obama i inni korzenni z hameryki tudzież państewka pasożyta na Bliskim Wschodzie: ręce precz od Europy. Jak śmiesz mówć o rzeziach w Europie które były zmajstrowane za waszą kas aby zarobić jeszcze większą kasę a przy okazji pozbyć się wielu Europejczykow a zwłaszcza Słowian!!! Rzeż z nachodźcami w tle to kolejny podobny plan, nic nie dzieje się spontanicznie, wszystko zmierza do NWO. Dlaczego wsród katolickich biskupów znalazł się tylko jeden z Hiszpanii który miał odwagę wspomnieć o planowanej depopulacji??????
ponad 4 lata temu / aaa
 
?przyszłość ludzkości i przyszłość świata w ogóle musi być określona przez wspólne wartości w przeciwieństwie do tych rzeczy, które nas dzielą i ostatecznie prowadzą do konfliktu?. ...UE na przykład zamierza sporo inwestować w inwestycje regionalne i współpracę między ?partnerami? regionalnymi, organizacjami pozarządowymi wewnątrz poszczególnych krajów, koncentrując się na kwestiach kultury, dzieci i młodzieży oraz ?tożsamości płciowej?... TO JEST OTWARTY TEKSTnie ma innej drogi jak otwarta walka.
ponad 4 lata temu / potato
 
Obawiam się że w Europie rzezi uniknąć się już nie da. Pytania są w sumie dwa : KIEDY się zacznie i KTO ją zacznie (zdesperowani Europejczycy czy "uchodźcy" kiedy zabraknie na obiecywany socjal) ???
ponad 4 lata temu / yamato
 
Wie co mówi. Co jak co ale rzezie w wojenkach o pokój to specjalność USA. Ks. Murziński typuje Obamę na Antychrysta. Może i ma rację.
ponad 4 lata temu / Leaf427
 
Papież Jan Paweł II podpowiadał nam żeby kierować się przy wyborze swoich przedstawicieli ich stosunkiem do aborcji. I miał rację. Obama nie nadaje się na przywódcę.
ponad 4 lata temu / Obywatel
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.