DZIŚ JEST:   28   MARCA   2020 r.

Św. Guntrama, króla
Św. Sykstusa III, papieża
 
 
 
 

Obama skazany na wrogów. Republikanie odbili Senat z rąk Demokratów

Obama skazany na wrogów. Republikanie odbili Senat z rąk Demokratów
fot. Ron Sachs/Zuma Press/FORUM

Amerykańska Partia Demokratyczna traci poparcie. Pokazują to wybory 1/3 Senatu, odbywające się w USA co dwa lata. We wtorek okazało się, że większość mandatów do zagospodarowania w wyborach przejęli Republikanie. Potwierdzili też swoją dominację w wyborach do Izby Reprezentantów.

 

Oznacza to, że zdominują oni Senat. Nie jest w USA wielkim zaskoczeniem. Wielu przewidywało, że Republikanom uda się odbić izbę wyższą z rąk Partii Demokratycznej. By tak się stało, musieli zdobyć przynajmniej sześć dodatkowych mandatów w stanach, w których swoich reprezentantów mieli obecnie Demokraci.

 

Republikanom udało się zdobyć Senat dopiero po ośmiu latach, co wskazuje, że za spadające notowania Demokratów odpowiada najpewniej Barack Obama.

 

Partia Republikańska potwierdziła też swoją dotychczasową dominację w 435-osobowej Izbie Reprezentantów, ale to właśnie Senat był teraz głównym celem amerykańskiej prawicy, bo izba niższa od dawna znajdowała się w ich rękach.

 

Komentatorzy są zgodni, że zwycięstwo Republikanów w wyborach do obu izb poważnie osłabi pozycję prezydenta Obamy, utrudniając mu realizowanie kolejnych celów. Dotąd Republikanie ostro walczyli z Białym Domem dominując tylko w jednej izbie. Mając większość w Izbie Reprezentantów blokowali m.in. reformę imigracyjną, prawa podatkowego, podniesienie pensji minimalnej, zwiększenie inwestycji w infrastrukturę czy zaostrzenie prawa do posiadania broni.

 

 

Źródło: rp.pl

ged


DATA: 2014-11-05 08:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tchnie kołowrotem i sytuacją bez wyjścia. Intherhes ponad podziałami a dla plebejuszy theathrum polityczne. Dobre "ito".
ponad 5 lat temu / Leo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.