DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Obama rozmawiał z przywódcą Iranu o broni jądrowej

Obama rozmawiał z przywódcą Iranu o broni jądrowej
fot. Pete Souza

Prezydent USA, Barack Obama odbył telefoniczną rozmowę ze swoim irańskim odpowiednikiem, Hasanem Rouhani. Szefowie państw mieli rozmawiać o irańskim programie nuklearnym.

 

Szefowie obydwu państw nie rozmawiali ze sobą od 1979 roku. O tym, że do takiej rozmowy doszło poinformował prezydent Obama. Jak stwierdził, znalazł z Rouhanim kompleksowe rozwiązanie kwestii irańskiego programu nuklearnego.

 

Sam Rouhani, który przybył do Nowego Jorku na sesję Zgromadzenia Ogólnego NATO, oświadczył, że w najbliższych miesiącach chce zawrzeć porozumienie z Zachodem na temat programu nuklearnego. Jak przyznał, ma w tej sprawie pełne poparcie największego przywódcy – Alego Chamenei.

 

Mniej optymistycznie do kontaktów z Zachodem nastawieni są Irańczycy. Gdy Rouhani wrócił do kraju z Nowego Jorku, zorganizowano przeciwko niemu demonstrację. „Śmierć Ameryce” i „Śmierć Izraelowi” – skandowali pikietujący. W prezydenta Iranu rzucano jajami. Próbowano trafić go również butem.

 

Opinie Irańczyków nie są jednak całkowicie jednoznaczne. Na drodze z lotniska, prezydenta Rouhaniego witali też jego zwolennicy. Przeciwników od zwolenników oddzielał kordon policjantów.

 

Rozmowy na temat irańskiego programu nuklearnego mają prowadzić także przedstawiciele Unii Europejskiej. Szefowa unijnej dyplomacji zapowiedziała, że kolejna runda rozmów odbędzie się najprawdopodobniej między 15 a 16 października w Genewie.

 

Hasan Rouhani był doradcą dwóch prezydentów Iranu. W tym roku sam stanął w wyborcze szranki. Urząd prezydencki objął 3 sierpnia.

 

 

Źródło: foxnews.com/dailytelegraph.co.uk

ged


DATA: 2013-09-29 18:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

czegoś nie rozumiem, to energetykę nuklearną mają Amerykanie, Rosjanie, Japonia, Francja, Niemcy (co prawdą ją wyłączają lub już wyłączyli - ale to ich problem), Chiny i szereg innych państw, broń nuklearną ma nielegalnie Izrael, a Iranowi nie można, bo ..., bo co zbuduje bombę, a inni to nie budują - jest takie powiedzenie "jak wszyscy to wszyscy - babcia też" - świat jest bardzo zakłamany; jak dokładnie się przyjrzeć historii, to okazuje się, że jak jest ta broń (A, B, C, N itp.) w jak największej ilości krajów to jakoś powstrzymują się one przed dużymi wojnami - bo byłby to koniec Ziemi - i oni mają tego świadomość - problemem jest, żeby nie trafiła ona w niepowołane ręce - ale od tego są fachowcy na świecie a nie ja "drobinka"
ponad 6 lat temu / jaro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.