DZIŚ JEST:   13   GRUDNIA   2019 r.

Św. Otylia z Hohenburga
Św. Łucji, męczennicy
 
 
 
 

Obama potępia Trumpa: "zakaz wstępu dla imigrantów naraża kraj na niebezpieczeństwo"

Obama potępia Trumpa: "zakaz wstępu dla imigrantów naraża kraj na niebezpieczeństwo"
fot. Gage Skidmore [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Barack Obama skrytykował Donalda Trumpa za jego uwagi po masakrze w Orlando. Choć nie wymienił miliardera z nazwiska, jego aluzje uznano za oczywiste. Zdaniem prezydenta Stanów Zjednoczonych, propozycje Republikanina dotyczące zakazu wstępu do Stanów Zjednoczonych dla muzułmańskich imigrantów narażają kraj na niebezpieczeństwo i kłócą się z równością wobec prawa. To rzadki w Ameryce przypadek, gdy urzędująca głowa państwa krytykuje swojego ewentualnego następcę.

 

- Słyszymy język dyskryminujący imigrantów i sugerujący, że całe wspólnoty religijne uwikłane są w przemoc - powiedział Barack Obama podczas wtorkowego przemówienia w Departamencie Skarbu. – Jak to się skończy? Czy zaczniemy traktować odmiennie wszystkich amerykańskich muzułmanów? Czy będziemy ich specjalnie kontrolować? Albo też dyskryminować z powodu wiary? - pytał Obama coraz bardziej zirytowanym głosem. Oskarżył jednocześnie miliardera o występowanie przeciw amerykańskim, demokratycznym wartościom.

 

Amerykański prezydent odniósł się w ten sposób do uwag faworyta do nominacji prezydenckiej Republikanów, Donalda Trumpa, jakie padły po masakrze w Orlando. W poniedziałek podczas przemówienia w Saint Anselm College w New Hampshire miliarder ponowił także swoją propozycję tymczasowego zakazu muzułmańskiej imigracji do USA i zaproponował rozciągnięcie jej na inne kraje związane z terroryzmem.

 

Z kolei we wtorek miliarder odniósł się do krytyki ze strony Obamy. Podczas przemówienia w Greensboro w Północnej Karolinie stwierdził, że prezydent był bardziej wściekły na niego, niż na zamachowca. - Ten poziom wściekłości powinien być zarezerwowany dla sprawcy strzelaniny i zabójców - powiedział.

Strzelanina miała miejsce w nocy z soboty na niedzielę w klubie nocnym „Pulse” w Orlando. Zamachowiec zabił 50 osób i ranił 53.

 

Do głosów potępienia wobec Trumpa dołączyła także Hilary Clinton. Była Sekretarz Stanu podczas przemówienia w Pittsburghu wezwała do odrzucenia anty-imigranckich propozycji miliardera. - Historia zapamięta, co zrobiliśmy w tym momencie - powiedziała do swoich wyborców. - To, co mówi Donald Trump to hańba - dodała. Była Sekretarz Stanu wezwała także „odpowiedzialnych przywódców Republikanów” do odrzucenia pomysłów magnata nieruchomości.

 

Spiker Izby Reprezentantów, Republikanin, Paul D. Ryan stwierdził, że zakaz imigracji muzułmańskiej sprzeczny jest zarówno z interesem Ameryki, jak i programem jego partii. Podczas konferencji prasowej stwierdził, że niezbędne jest rozróżnienie islamu i radykalnego islamu. Tylko ten ostatni jest jego zdaniem wrogi Ameryce.

   

W ubiegłym tygodniu Obama poparł kandydaturę Hilary Clinton na prezydenta Stanów Zjednoczonych. W środę miał pojawić się razem z nią w Wisconsin. Jednak z uwagi na masakrę w Orlando, zmieniono plany.

 

Według średniej z wyników różnych sondaży podanej przez portal Real Clear Politics, gdyby Trump zmierzył się z Hilary Clinton, to poparłoby go 38,6 proc. wyborców. Na byłą Sekretarz Stanu zagłosowałoby zaś 44,1 proc. Amerykanów.

 

Źródła: edition.cnn.com, nytimes.com, realclearpolitics.com

mjend

DATA: 2016-06-17 10:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Cóż za delikatność ze strony czarnego prezydenta - i chyba muslima. Moje pytanie brzmi czy ludzie innych wyznań i przekonań mają równe prawa w islamie ??? - jeśli tak to można takie zarzuty stawiać Trumpowi, lecz o ile mi wiadomo to tylko muslimy są w krajach islamskich ponad prawem a inni są poniżani łącznie z ich kobietami.
ponad 3 lata temu / Benek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.