DZIŚ JEST:   28   MARCA   2020 r.

Św. Guntrama, króla
Św. Sykstusa III, papieża
 
 
 
 

Obama podpisze ustawę zaostrzającą sankcje wobec Rosji

Obama podpisze ustawę zaostrzającą sankcje wobec Rosji
fot.REUTERS/Kevin Lamarque
#OBAMA    #ROSJA    #SANKCJE    #WOJNA    #UKRAINA    #USTAWA

Prezydent Barack Obama zapowiedział, że podpisze przyjętą przez Kongres ustawę, zaostrzającą sankcje wobec Rosji z powodu prowadzenia przez Moskwę działań destabilizujących na Ukrainie. Biały Dom o decyzji prezydenta poinformował we wtorek, gdy dramatycznie spadł kurs rubla.

 

Rzecznik Białego Domu, Josh Earnest zapowiedział, że prezydent podpisze ustawę o wspieraniu wolności na Ukrainie do końca tego tygodnia. Nowe prawo zostało jednogłośnie przyjęte przez obie izby kongresu w minioną sobotę. Przewiduje ono nałożenie na Moskwę nowych sankcji za wspieranie rebelii we wschodniej Ukrainie.

 

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow przestrzegł przed stosowaniem „wrogich” działań represyjnych, które mają uderzyć w sektor obronny i energetyczny Rosji. Sankcje mają być zastosowane wobec firm sprzedających lub transferujących sprzęt wojskowy dla separatystów na Ukrainie, w Gruzji, Mołdawii i Syrii.

 

Ustawa o zaostrzeniu sankcji została przyjęta bez konsultacji z krajami UE. Dopiero teraz Biały Dom prowadzi negocjacje z sojusznikami z Europy. Rzecznik Białego Domu zauważył, że język ustawy budzi zastrzeżenia Europejczyków, którzy „mylnie” ją zinterpretowali. Dodał, że trwają konsultacje w tej sprawie i ostatecznie ustawa będzie mogła być podpisana przez prezydenta do końca tego tygodnia.

 

Rzeczniczka Departamentu Stanu Jen Psaki zauważyła, że ustawa pozwala Obamie w każdej chwili uchylić sankcje. – Rosja może dokonać wyboru. Jeśli zdecyduje się wdrożyć w życie protokoły mińskie, to na pewno będzie to okazja, by odstąpić od sankcji, które właśnie mamy wdrażać. Psaki odniosła się do rosyjsko-ukraińskiego porozumienia z 5 września o zawieszeniu broni, które nie jest respektowane przez Kreml. Rzeczniczka sekretarza stanu  uznała doniesienia o ograniczeniu walk na Ukrainie za „pozytywny znak”.

 

 

Źródło: newsmax.com, AS.


DATA: 2014-12-18 07:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.