DZIŚ JEST:   19   LIPCA   2019 r.

Św. Symmacha, papieża
Św. Jana Plessingtona
 
 
 
 

Obama podkreśla przywódczą rolę Polski i gratuluje Polakom dążenia do wolności i niezależności

Obama podkreśla przywódczą rolę Polski i gratuluje Polakom dążenia do wolności i niezależności
Fot. whitehouse.gov

- Fakt, że szczyt NATO odbywa się w Warszawie, to podkreślenie przywódczej roli Polski. Polska jest bardzo ważnym i zaangażowanym partnerem, to jeden z krajów, które wpłacają pełną składkę 2 proc. PKB na bezpieczeństwo. Uważamy Polskę za jednego z najbardziej oddanych sojuszników i jednego z liderów NATO – powiedział prezydent USA Barack Obama podczas szczytu NATO odbywającego się w Warszawie.

 

Zdaniem amerykańskiego prezydenta, Polska jest nie tylko niezwykle ważnym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych, ale także odgrywa znaczącą rolę w Pakcie Północnoatlantyckim. Barack Obama podkreślił, że Polska będzie uczestniczyła w projekcie tarczy antyrakietowej, a sam Szczyt będzie odpowiednim momentem na potwierdzenie zobowiązań sojuszniczych względem wszystkich członków Paktu.


- Rozmieścimy tutaj jeden batalion, około tysiąca żołnierzy. Oprócz tego, kiedy nowa brygada pancerna pojawi się w Europie, to dowództwo zostanie umieszczone tu w Polsce. Dzięki temu będziemy mogli wzmocnić uzbrojenie i unowocześnić sprzęt. Dziękuję za stałe poparcie, które jest udzielane Ukrainie w obliczu agresji rosyjskiej – powiedział prezydent USA.

 

.@AndrzejDuda i @BarackObama #NATOSummit pic.twitter.com/aP5FLabwXD

— KancelariaPrezydenta (@prezydentpl) 8 lipca 2016

Barack Obama po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą pogratulował także Polakom mentalności i stałego dążenia do wolności i niezależności. Przypomniał niedawną 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która była pierwszym tego typu dokumentem w Europie.  


- To pokazuje długotrwałe pragnienie narodu polskiego i pragnienie wolności i niepodległości. W rzeczywistości po „zimnej wojnie” narodziny na nowo polskiej demokracji były inspiracją dla ludzi w całej Europie i w całym świecie, łącznie z Ameryką – podkreślił amerykański prezydent.

 

Źródło: telewizjarepublika.pl, tvpparlament.pl


POz

DATA: 2016-07-08 20:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nasza policja morduje ludzi na komisariatach (ilość "zawałowców" od kiedy weszły paralizatory rośnie w przerażającym tempie), wojskowe bazy są ochraniane przez zew firmy ochroniarskie a naszych wojaków się wysyła za granicę. Nie miał Obama nam czego pogratulować to pogratulował Konstytucji... ciekawe czy tak samo jak swetru uważa, że ta sama dalej obowiązuje...
ponad 3 lata temu / Krzych
 
Pan Obama jeszcze w zeszłym tygodniu zamartwiał się stanem polskiej demokracji...dziś łechta bezczelnie pychę i próżność PIS-owców przed polskim narodem wypychając polskie wojsko za granicę (wpierw bliski wschód teraz ponoć na Litwę czy Łotwę). Jeszcze przed chwilą sprawy naszego państwa były rozstrzygane w parlamencie europejskim a dziś niby jesteśmy liderami...czego? Żaden jankes ani brytol nie narazi swojego zdrowia dla Rzeczypospolitej Polski. Z czyjego rozkazu pan Duda wysłał Ukreińcom offset 1 MLD DOLARÓW? Kto zablokował ustawę o upamiętnieniu ofiar ukraińskiej rzezi na Polakach? A sposób w jaki pan Kuchciński tego dokonał wywołuje niesmak z obrzydzeniem (do PIS) włącznie. Ilekroć PIS dochodzi do władzy wszyscy dostają sraczki pt wojna z Rosją. Przez ostatnie lata był spokój, a teraz nagle ma być wojna?
ponad 3 lata temu / Krzych
 
@Skandenberg: No pozostaje się tylko spytać, kiedy to "nasza niezwyciężona armia" ma napaść na Rosję? No bo chyba tak bezinteresownie nie kadził? Dopiero bym się zdziwił.
ponad 3 lata temu / ma
 
Konstytucja 3 Maja była dziełem masonów, dała podwaliny pod ostateczną likwidację katolicyzmu w Polsce, wprowadziła masonerię do KK i władz świeckich. Obama pochwala waszą głupotę i naiwność i poklepuje was po ramieniu, bo nadal nic nie rozumiecie. Dacie się wkręcić w wojnę żydów-masonów bez protestu, będziecie jeszcze z tego powodu szczęśliwi. Wykłady G.Brauna nt.Konstytucji 3 Maja wiszą w sieci od dawna.
ponad 3 lata temu / @
 
teraz tylko jakas mała prowokacja i Amerykanie będą bić się z Federacją Rosyjską do ostatniego Polaka.A naiwniacy cieszą się że armia która ma wywołać III wojnę światową jest już na naszym terenie...
ponad 3 lata temu / arek
 
Według biblijnych proroctw aktualnie mamy rządy czwartej, ostatniej i najbardziej zdeprawowanej bestii apokaliptycznej.
ponad 3 lata temu / [email protected]
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.