DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Obama podczas „śniadania religijnego” nawołuje: „brońmy muzułmanów!”. Tylko kto obroni USA przed nimi?

Obama podczas „śniadania religijnego” nawołuje: „brońmy muzułmanów!”. Tylko kto obroni USA przed nimi?
fot. POOL/REUTERS
#CHRZEŚCIJANIE    #OBAMA    #ISLAM    #MUZUŁMANIE    #RELIGIA    #JEZUS    #ŚNIADANIE

Osoby religijne powinny przestrzegać wiary „nawet wtedy, kiedy inni nie patrzą” – apelował podczas dorocznego śniadania religijnego Barack Obama. – Wiara pozwala przezwyciężyć destrukcyjny strach wszechobecny w życiu publicznym – mówił. Prezydent poprosił przywódców religijnych, by pomogli zwalczyć niechęć do „obcych” i „innych”.


Wygłaszając mowę z okazji dorocznego „śniadania religijnego” (ostatnią podczas swojej kadencji) prezydent Barack Obama ostrzegł przed destrukcyjnym wpływem strachu w życiu publicznym. - Strach robi śmieszne rzeczy. Strach prowadzi do atakowania tych, którzy są różni, inni, albo złowieszczego ich podporządkowania! – grzmiał prezydent podczas National Prayer Breakfast. – Wiara jest wielkim lekarstwem na strach. Jezus jest dobrym lekarstwem na strach – dodawał, wyraźnie nawiązując do nastrojów anty-islamskich obecnych w społeczeństwie i w kampanii wyborczej.


Dzień wcześniej prezydent po raz pierwszy odwiedził wielki meczet w Catonsville w stanie Maryland, w którym potępił „niewybaczalną retorykę polityczną przeciw muzułmanom”, dostrzegalną nie tylko w amerykańskim dyskursie politycznym, ale także w mediach.


Obama zachęcał muzułmańskich członków do wypowiadania się przeciwko terrorowi. Zapewnił też wyznawców islamu, że „są mile widziani w Ameryce.” - Powiem tak wyraźnie, jak tylko mogę jako prezydent Stanów Zjednoczonych: pasujecie tutaj – przekonywał przedstawicieli Islamskiego Stowarzyszenia z Baltimore. – Wy też jesteście częścią Ameryki. Nie jesteście muzułmanami lub Amerykanami. Jesteście muzułmanami i Amerykanami – stwierdził.


Obama – chociaż nie wprost – potępił propozycje kandydatów na prezydenta, którzy chcą czasowego zakazu wjazdu muzułmanów do USA. - Musimy odrzucić stronniczą politykę, której celem jest manipulowanie uprzedzeniami i dzielenie ludzi ze względu na religię. Jeśli myślicie poważnie o wolności wyznania - i mówię to teraz do Moich Braci Chrześcijan, którzy pozostają w większości w tym kraju - musimy zrozumieć, że atak na którekolwiek z wyznań jest atakiem przeciwko wszystkim religiom – ostrzegał amerykański przywódca.


To była pierwsza wizyta Obamy w meczecie w Stanach Zjednoczonych, w których mieszka – wg szacunków Pew Research Center – ponad 2,75 mln wyznawców islamu. Prezydent przez lata unikał wizyty w islamskiej świątyni – jak tłumaczy „New York Times” - po części dlatego, że wg sondażu CNN, 43 procent Republikanów i 29 procent Amerykanów uważa, że jest muzułmaninem. Współpracownicy Obamy obawiali się, iż wizyta może tylko zniechęcić jeszcze większą część społeczeństwa do prezydenta.


W ostatnim roku swojej prezydentury Obama stwierdził, że nie może być „niemym obserwatorem niebezpiecznego dyskursu politycznego, który prowadzi do fanatyzmu.” Zaapelował do dziennikarzy i producentów programów oraz filmów, by tworzyli bardziej przyjazny wizerunek muzułmanów.

 


Źródło: cruxnews.com, bignewsnetwork.com., AS.
DATA: 2016-02-08 07:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.