DZIŚ JEST:   11   GRUDNIA   2018 r.

Św. Damazego I, papieża
Św. Daniela, pustelnika
 
 
 
 

Obama odbierze broń Teksańczykom? Republikański gubernator: „Chodź i weź”

Obama odbierze broń Teksańczykom? Republikański gubernator: „Chodź i weź”
fot. Twitter

„Come and take it” – tak brzmi odpowiedź republikańskiego gubernatora Teksasu na zakusy Baracka Obamy chcącego pogwałcić Konstytucję poprzez kontrolę osób kupujących broń palną w sklepach.

 

Barack Obama podjął kolejną próbę złamania prawa naturalnego, które w Stanach Zjednoczonych obwarowuje II poprawka do Konstytucji. Wyzwanie liberalnemu prezydentowi rzucił republikański gubernator Stanu Teksas, Greg Abott, pisząc na Twitterze: „Come and take it”.

 

„Chodź i weź” to hasło, jakie miał wypowiedzieć Leonidas przed bitwą pod Termopilami, gdy Kserkses złożył Spartanom propozycję poddania się bez walki. Zostało ono przyswojone podczas wojny Południa z centralistycznymi zakusami Północy podczas wojny secesyjnej.

 

Pomysł Obamy dotyczy wprowadzenia kontroli zakupu broni, której użytkownicy mieliby stracić swą anonimowość. Wszelkie tego typu działania stanowią oczywiste pogwałcenie Konstytucji zapewniającej wszystkim osobom przebywającym na terenie Stanów Zjednoczonych niczym nieograniczone prawo do posiadania i noszenia broni.

 

- Lobby zwolenników broni jest głośne i dobrze zorganizowane w bronieniu nieograniczonej dostępności broni dla każdego. Reszta z nas będzie równie gorliwa i dobrze zorganizowania w bronieniu naszych dzieci – powiedział liberalny prezydent w swoim orędziu, sugerując, iż Kongres powinien podjąć prawo ograniczające dostęp do broni.

 

 

Źródło: rightwingnews.com

FO
DATA: 2016-01-07 22:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Rozczarowany: Zgoda, w tym sensie tak. Nota bene, swoboda obyczajów nie prowadzi do wolności, ale tak się rzeczywiście utarło.
ponad 2 lata temu / TFilip
 
TFilip, rdzeń "liber" określa postawienie na piedestale (a wręcz ubóstwienie) wolności osobistej, a jest to cecha wspólna zarówno dla zwolenników wolnego rynku, jak i dla zwolenników swobody obyczajów. Tak więc nie ma co zakłamywać, że wielu lewicowców jest w tym sensie liberałami :)
ponad 2 lata temu / Rozczarowany
 
@Abram, @Robert: To prawda. Liberałowie ukradli słowo "liberal" i zmienili jego znaczenie na "lewicowy" i tak ono funkcjonuje w USA i w UE. Jednak nie musimy powtarzać tego kłamstwa, piszmy prawdziwy sens słów. Liberał to np. JKM, Obama to komunista.
ponad 2 lata temu / TFilip
 
TFilip, co prawda nie jestem przeciwnikiem posiadania broni, ale jak wiesz jestem zwolennikiem jej rejestracji, więc odpowiem analogicznie: w Polsce jest obowiązek rejestracji, i to na absurdalnym poziomie praktycznie uniemożliwiającym posiadanie broni do samoobrony, a bandyci mimo to jakoś jeszcze Polaków nie powystrzelali :)
ponad 2 lata temu / Rozczarowany
 
Wszędzie gdzie dopuści się komunistę do władzy zaczyna się bydło. A kiedy ten komunista jest murzynem, to już katastrofa.
ponad 2 lata temu / [email protected]
 
Do Kwal: Obama jest mulatem.
ponad 2 lata temu / wd
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.