DZIŚ JEST:   05   KWIETNIA   2020 r.

Niedziela Palmowa
Św. Wincentego Ferreriusza
Św. Katarzyny Thomas
 
 
 
 

Obama chce regulować energetykę węglową. Republikanie są przeciw

Obama chce regulować energetykę węglową. Republikanie są przeciw
Fot. whitehouse.gov

Administracja Baracka Obamy przedstawiła w niedzielę pierwszy w amerykańskiej historii plan redukcji gazów cieplarnianych, emitowanych przez elektrownie węglowe. Przewiduje on dla poszczególnych stanów limity i wprowadza zachęty ekonomiczne do korzystania ze źródeł odnawialnych i energooszczędnych. Republikanie i przedstawiciele branży węglowej sprzeciwiają się planom demokratów.

 

Kontrowersyjny plan Baracka Obamy, regulujący funkcjonowanie elektrowni węglowych, został przedstawiony w poniedziałek w Białym Domu. – Dziś, po pracy ze stanami i miastami oraz firmami energetycznymi, po raz pierwszy wyznaczamy standardy obejmujące cały kraj, mające zakończyć nieograniczoną emisję dwutlenku węgla przez elektrownie – powiedział amerykański prezydent. Obama określił proponowane regulacje jako „najważniejszy pojedynczy krok podjęty kiedykolwiek w celu zwalczania zmian klimatycznych”.

 

Projekt wyznacza poszczególnym stanom indywidualne plany redukcji emitowanego dwutlenku węgla.  Program ustanawia także dla władz stanowych ekonomiczne zachęty do korzystania ze źródeł energooszczędnych i odnawialnych.

 

Wprowadzenie planu zostało poparte przez Demokratów, w tym polityków ubiegających się o nominację w wyborach prezydenckich: Hilary Clinton i Martin O'Malley. Wiele stanów planuje jednak sprzeciw. Mitch McConnel – przedstawiciel senackiej większości – nawoływał do tego w liście do gubernatorów. Republikański kandydat na prezydenta Jeb Bush powiedział, że odbieranie władzy poszczególnym stanom czy podejmowanie decyzji niekorzystnych dla gospodarki nie jest dobrym sposobem na rozwiązanie problemów ekologicznych.

 

Plan demokratów wymaga, by do 2030 roku Amerykanie pobierali 28 procent energii ze źródeł odnawialnych. W tym samym okresie emisja dwutlenku węgla ma być łącznie zredukowana o 32 procent. Zdaniem przemysłowców przekształcenie energetyki na bardziej ekologiczną kosztować będzie miliardy dolarów. Agencja Ochrony Środowiska szacuje jednak, że regulacja wiąże się z wydaniem 8,4 miliarda dolarów, ale korzyści – obejmujące też zdrowie publiczne – szacowane są na 34 do 54 miliardów dolarów.

 

Źródło: edition.cnn.com, wsj.com

mjend

 


DATA: 2015-08-04 13:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.