DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2020 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Obama chce przyspieszyć… przyjmowanie imigrantów z Syrii. Opozycja ostrzega przed terrorystami

Obama chce przyspieszyć… przyjmowanie imigrantów z Syrii. Opozycja ostrzega przed terrorystami
fot. POOL/REUTERS

Administracja Baracka Obamy zamierza skrócić procedury lustracji potencjalnych imigrantów z Syrii. Potrwają one jedynie kilka miesięcy. Wszystko po to, by władza zrealizowała plan przyjęcia zaplanowanej liczby uchodźców przed końcem września. Środowisko amerykańskiego prezydenta pozostaje głuche na ostrzeżenia płynące ze strony FBI i opozycji. Tymczasem istnieją obawy, że pośpiech ułatwi terrorystom wstęp na amerykańską ziemię.


O ile do tej pory procedury weryfikacji przybyszów z Syrii trwały 18 do 24 miesięcy, o tyle według planów środowiska prezydenckiego mają zostać skrócone do około trzech miesięcy. Zmiana ma na celu zapewnienie realizacji planu przyjęcia w roku fiskalnym 2016 (czyli do końca września 2016 r.) 10 tysięcy Syryjczyków. Przedstawiciele administracji Obamy nie doprecyzowali, na czym dokładnie polegać będą uproszczone procedury.                


Nowe zasady wywołują sprzeciw służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, w tym FBI. Niepokój wyraża także część Kongresmenów. Ich zdaniem administracja Obamy ma obowiązek rozpatrzeć zarzuty. Przeciwnicy uproszczenia procedur weryfikacyjnych zwracają uwagę, że decyzje Baracka Obamy są umotywowane ideologicznie i nieodpowiedzialne. Podkreślają, że nie istnieje wiarygodna metoda kontroli imigrantów, będąca w stanie wykluczyć powiązania z terrorystami, informuje Adam Kredo.


Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Departament Stanu pracują też nad przyspieszeniem przyjmowania uchodźców z Jordanu. Między lutym, a kwietniem do tego kraju wysłano dodatkowych pracowników, by usprawnić weryfikację ubiegających się o azyl. Ogólnie w obecnym roku podatkowym Stany planują przyjąć 85 tysięcy uchodźców.


Znany jest przypadek udzielenia przez USA azylu dwóm terrorystom. Zostali oni przyjęci jako uchodźcy w Kentucky. Tymczasem w 2011 r. aresztowano ich, gdyż na jaw wyszły ich powiązania z al-Kaidą. 

Źródło:  freebeacon.com

mjend
DATA: 2016-05-05 14:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nareszcie popłyną na tratwach do Ameryki i odkryją niestosowność atlantycką ))). Robić rumor i ruch, zwłaszcza rumor.
ponad 3 lata temu / Leo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.