DZIŚ JEST:   02   LIPCA   2020 r.

NMP Kodeńskiej (diec. siedlecka)
NMP Licheńskiej (diec. włocławska)
Św. Bernardyna Realino
Bł. Eugenii Joubert
 
 
 
 

Obama bardziej obawia się wybuchu nuklearnego na Manhattanie niż Putina

Obama bardziej obawia się wybuchu nuklearnego na Manhattanie niż Putina
REUTERS / FORUM

Barack Obama przemawiając na krótkiej konferencji prasowej w Hadze, gdzie odbywał się szczyt poświęcony sprawom bezpieczeństwa nuklearnego na świecie  stwierdził, że nie Putin stanowi zagrożenie dla Ameryki, ale nuklearny wybuch na Manhattanie.


Amerykański prezydent podkreślił, iż „prawda jest taka, że Ameryka ma mnóstwo wyzwań”. Dodał, że Rosja jest mocarstwem regionalnym , zagrażającym niektórym bezpośrednim sąsiadom nie dlatego, że jest silna, ale z powodu słabości. Mówił:- Ukraina jest krajem, na który Rosja miała ogromny wpływ od dziesięcioleci, podobnie jak i na inne państwa… Na ogół nie musiała ich atakować, aby utrzymać silne relacje. Fakt, iż Rosja poczuła się zmuszona odwołać się do siły militarnej i naruszyć prawo międzynarodowe oznacza, że ma ona mniejszy wpływ na te kraje, i nic więcej.


Prezydent dodał, że w obecnej sytuacji działania Rosji - choć problematyczne - nie stanowią zagrożenia numer jeden dla bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych. Wg Obamy znacznie bardziej należy obawiać się groźby wybuchu pocisku z ładunkiem nuklearnym na Manhattanie.  

 

Obama dodał, że Ameryka wraz z sojusznikami z NATO zamierza wywierać presję niewojskową na Putina w celu przeciwdziałania dalszym rosyjskim ingerencjom. Wg amerykańskiego prezydenta ostatnie posunięcia Putina wynikają z chęci przywrócenia Rosji statusu supermocarstwa, a Moskwie – prestiżu jak za czasów Związku Radzieckiego.

 

Podczas szczytu w Hadze 35 krajów zgodziło się przestrzegać nowego zbioru międzynarodowych zasad dotyczących bezpieczeństwa jądrowego, w tym zaaprobowały nadzór Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej nad swoimi instalacjami. Kraje te zobowiązały się współpracować ze sobą, by broń nuklearna nie wpadła w ręce terrorystów. Japonia, Włochy i Belgia zgodziły się zredukować zapasy wysoko wzbogacanego uranu oraz plutonu. Nowego porozumienia nie podpisało 18 innych państw, m.in. Rosja i Chiny.

 

 

Źródło: guardian.com, weeklystandard.com, AS.


DATA: 2014-03-27 07:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.